Romea.cz

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Romea)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Black lives matter.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Romea.jpg

Romea.cz je český zpravodajský server a hlavní mediální partner Necyklopedie. Vznikl roku 2003 s podporou tuzemských i zahraničních grantů Nadace Necyklopedie, tajné švýcarské konto Dezidera Horvátha, Deutsche Nationalsozialistische Multikulturische Stiffung a Nadace jeho Veličenstva krále Ruritánského. Stalo se tak na popud Evropského parlamentu, který si v té době uvědomil naléhavou potřebu posílit národní vědomí států Evropské unie. Stránka Romea.cz má v titulku "Romové on-line" na paměť toho, že v roce 2004 se v českých hospodách vyměnily staré výherní automaty za modernější automaty, které jsou připojeny k Internetu. Opakem Romey.cz je zpravodajský server Skinheadea.cz. Předchůdcem Romey bylo Romale - magazín nejen pro Romy. (obdobně také Skinheadale - magazín nejen pro skinheady).


Od Říma ke spravedlnosti[editovat | editovat zdroj]

Název serveru se odvolává k Říši Římské, ideálu svrchovaného a národnostně pestrého státu, a také k Říši Římské národa německého, státního útvaru, který určoval běh evropských dějin po mnohá středověká staletí.

Hlavní myšlenka tohoto jedinečného společenského magazínu stojí na životním díle novináře a vysloužilého vojáka Hanse "Weisse" Čecha, který celému projektu dodává řád a vojáckou střídmost. Hans "Weiss" Čech je také otcem myšlenky správného úhlu pohledu, teorie, že na každý problém je potřeba dívat se tak, aby se nabízelo jen jediné, spravedlivé a korektní vysvětlení. Protože tento postoj zastává i Necyklopedie (jediný správný názor je ten necyklopedický), obě organizace si skvěle rozumí a udržují nadstandardní přátelské vztahy.

Historiografická sekce Necykloverzity ovšem objevila některé nové souvislosti, je důvodné podezření že za tím vším stojí infiltrace mimozemšťanů, při studování jednoho nejmenovaného zdroje se objevilo mnoho společných vlastností a čistě náhodných podobností.

Korektní a spravedlivý[editovat | editovat zdroj]

Desetiminutovka, romsky brífink

Romea.cz koná svou činnost svědomitě, bohabojně a naprosto amatérsky. Stejně jako Necyklopedie se zabývá širokou paletou problémů, od událostí doma v Čechách, přes zahraniční aféry, národní kulturu, sport a literaturu, nabízí také mnohé komentáře aktuálního dění, poslech hudby (rubrika Audio), sledování osob (Monitoring) a testováním svých čtenářů. Důležitou činností je také vyhledávání srandovních příspěvků na Internetu a jejich medializování. Diskuze pod články na serveru na Romea.cz jsou povoleny, avšak jen ve správných tzv. romeáckých mezích. I zde se uplatňuje princip varování se tzv. nezaujatého úhlu pohledu, nebezpečného moru, který šíří Českopedie. Cenzoři Romey jsou však v likvidaci nežádoucích textů a názorů mimořádně zdatní, neboť se školili na Necykloverzitě a jejich lektory byli ti nejdrsnější vyhazovači z řad necyklopedických Imperátorů.

Krize serveru[editovat | editovat zdroj]

Směrovka k podniku, kde se scházejí zástupci Romey a Necyklopedie na porady

Po úspěšném startu serveru Romea.cz v roce 2003 se počet návštěvníků a čtenářů lineárně zvyšoval. Avšak v roce 2009 začal stagnovat, chvílemi dokonce vykazoval pokles. O rok později byl tento trend již zcela zjevný, a celý tým klesal na duchu. V restauraci Výčep si tehdy na setkání s necyklopedistou toto jméno je přísně tajné u piva jeden z redaktorů Romey Ríša Ryšavý posteskl:

"Ty vole toto jméno je přísně tajné my jsem totálně v prdeli, ta zasraná návštěvnost nám furt klesá."

"Lehká pomoc" odvětil jeho protějšek, "nech si udělat analýzu naším vědeckým týmem."

Podrobná analýza předních českých odborníků na elektronická média však zjistila strašlivou pravdu:

Server Romea se od začátku zaměřoval na oslovení českých občanů romského původu, ale celý server byl v češtině a v angličtině. Romové, kteří samozřejmě v komunikaci upřednostňují libozvučnou romštinu server nečetli, a Češi na něj nechodili, protože si mysleli, že jim tématicky nemá co říci. Malá obec pravidelných čtenářů se tedy rekrutovala z necyklopedistů, pracovníků BIS, špionů OSA a podobných podivínů.

Zásadním problémem úspěšné implementace nápravného opatření navrženého Vědeckým týmem Necyklopedie se pak stal fakt, že prakticky nikdo z pracovníků serveru Romea.cz romsky neuměl.

Ve stejnou dobu však začala klesat i návštěvnost Necyklopedie. Již dlouho nedošlo k žádnému zásadnímu objevu na poli chemie, biologie, fyziky ani čarodějnictví, a čtenáři Necyklopedie začali být unaveni stále stejnýmo dokola se opakujícími dětinskými žertíky. A tak vznikl velký Projekt Zviditelnění.

Projekt Zviditelnění[editovat | editovat zdroj]

Vandas telefonicky žebrá o reklamní prostor na Romea.cz
Romea děkuje Necyklopedii za pomoc.

V září nominovali placení agenti Necyklopedii i Romeu do soutěže Křišťálová lupa. Na začátku října 2011 Necyklopedie připravila několik provokativních článků. Dne 4. října 2011, přesně jak bylo na tajné schůzce necyklopedistů toto jméno je tajné a toto jméno je přísně tajné se zástupci Romea.cz toto jméno je taky hodně tajné a toto jméno je nejtajnější domluveno, začala Romea.cz ostře vystupovat proti české verzi Necyklopedie. Romea projevila hluboké rozhořčení nad články podporujícími rasismus a xenofobii, a snažila se také uchránit čest některých veřejně činných osob.[1]

I přes protesty a moralizující výzvy obyvatelstvu v diskusích pod články v elektronických médiích a na blozích, na kterých se se značným pobavením podíleli i správci české Necyklopedie a jejich placení agenti, dokázala Romea zmanipulovat vedení serveru Lupa natolik, že byla Neckylopedie ze soutěže Křišťálová lupa vyřazena. To rozběhlo gigantický kolotoč námitek a protinámitek, argumentací, osočování, vyhrožování a nactiutrhání. Zpravodajské servery celého Česka, Moravstánu a Karlovarského Velkovévodství vyrazily za novou senzací jako slepice po flusu. Během několika dní nebylo na českém Internetu jediného média, které by si v aféře nesmočilo ruce, protože jediná dobrá zpráva v novinařině je zpráva špatná.

Návštěvnost obou serverů během prvního dne stoupla o 277 procent (všimněte si, prosím, že to je prvočíslo) a v dalších dnech vytrvale stoupala dál. Koncem prvního týdne se oba servery staly nejnavštěvovanějšími českými servery na Internetu. předstihly dokonce i Štěstí.cz. Žádosti reklamních agentur o umístění bannerů nebraly konce, telefony vyzváněly dlouho do noci. O reklamu na Necyklopedii požádala ústy svého generálního ředitele samotná Lupa.cz, pořadatel soutěže Křišťálová lupa. O umístění propagačních šotů na Romea.cz žadonil sám velký Inst. Bc. Tomáš Vandas předseda Dělnické strany.

Na protest celé aféry ze soutěže odstoupil server FFFilm.cz jehož správce naivně stranil Necyklopedii. To na Romeu silně morálně zapůsobilo a tak bylo jako věčný memoár v záhlaví článku o vyřazení Necklopedie vyvěšeno její logo.

Během těchto událostí byla v určité hodiny návštěvnost obou severů tak vysoká, že si podle všeho Necyklopedii a Romeu prohlíželo více lidí, než kolik jich žije v celé střední Evropě. Katedra statistiky Pavědní fakulty Necykloverzity to považuje za jeden ze svých největších úspěchů.

Rómská přísloví[editovat | editovat zdroj]

  • Hlad je silnější než strach.
  • Vlka nebijou proto, že je šedý, ale proto, že sežral ovci.
  • Podej příteli ruku, ale spočítej si prsty.
  • Ukaž gadžovi, že jsi člověk, a on ti ukáže, že i on je člověk.
  • Život se skládá z mnoha lží a z trošku pravdy.
Nárůst návštěvnosti Necyklopedie po rozjetí akce 6. října 2011 ve 3.06:15 nad ránem. Výsledek je jasně patrný. Romea.cz na tom byla podobně ...
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Romea.cz na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
I-zavinac.jpg Článek čerpá z díla
Porod kniha2.jpg
Staropramen


Kvalita.png


Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czAtlas ObscuraČeština 2.0ČSFDČeskopedieDuolingoFacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxGoogle vyhledáváníLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNenecycykokotpedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieZpovědnice