Španělská Inkvizice
„ | Nikdo nečeká španělskou inkvizici! —slogan španělské inkvizice |
“ |
Španělská inkvizice, anglicky "the Spanish Inquisition", je nejslavnější speciální jednotka Španělského království. Jedná se o historickou obdobu Mossadu, MI6 a NAVY SEALS. Někdy se jí říká Prodloužená ruka Vatikánu a na její počest nazpívala skupina Buty píseň "Mám jednu ruku dlouhou".
Každá mocenská struktura potřebuje někoho na špinavou práci a zároveň obětního beránka, když by se to zvrtlo. Tak jako má Evropská komise kontrolní výbory a Andrej Babiš Karla Havlíčka, křesťanská církev měla Svatou Inkvizici. Inkvizice dosáhla stejného věhlasu, jako Gestapo, Městapo a Exekutorský úřad. Zejména v oblasti potírání sufražetek, kacířů a heretiků jsou jejich výkony nedostižné. A v přispívání ke globálnímu oteplování za pomocí pálení knih, jako to v našich zemích dělal Mistr Koniáš.
TA Španělská Inkvizice[editovat | editovat zdroj]
Historicky nejslavnějším oddílem inkvizice byla samozřejmě odloučená jednotka, kterou tvořili kardinálové Ximenéz (ten s kloboukem s krempou), Biggles (v letecké čepici) a Fang. Narozdíl od ostatních oddílů tento působil hlavně v Anglii a k nám se zvěsti o jejich krutém teroru dostal pouze zprostředkovaně prostřednictvím očitých svědectví ubohého obyvatelstva britského venkova.
- Ximenéz - Vynikající rétor, schopný vhodně pokládanými otázkami přivést vyslýchaný subjekt na samou hranici šílenství a tam jej ponechat svým vlastním myšlenkám. Ponikavý pohled a rázná gestikulace. Velmi krutý kardinál, vůdce oddílu.
- Biggles - Slabší vyjadřování, ale bohatě to vynahradil pohotovostí a vynalézavostí při aplikaci mučících nástrojů. Jeho práce s polštáři nepostrádala jistou krutou virtuozitu.
- Fang - muž v pozadí. Nosič břemen. Tlačič nábytku.
Mezi jejich metody patřily zejména strach, překvapení, bezohledná účinnost, až fanatická oddanost papeži a krásné červené uniformy s vkusnými doplňky. Papežským glejtem jim bylo povoleno používat při výsleších takových metod, vedle kterých je maturitní zkouška, vyplňování daňového přiznání, waterboarding a třídenní návštěva tchýně jen procházka růžovou zahradou. O jejich teroru by se dal natočit pěkný film - jen kdyby na to měl někdo žaludek a peníze.
- Gril – metoda spočívající v přivázání osoby k odkapávači nádobí za hrudník a předstírání otáčení klikou. Určeno pro mladé vnadné ženy[1].
- Polštáře – druhé, hroznější mučení. Spočívá v dotýkání se oběti měkkými polštáři. Málokdo vydrží zůstat příčetný, aniž by po zbytek života tahal nohu a nebyl podezříván, že je matikář.
- Pohodlné křeslo – tadá. Nejstrašnější mučení. Při jeho použití musí být kacíř usazen v pohodlném křesle. Přežijí ho jen ti nejtvrdší. Tantalova muka a žhavení lebky zvané "[[Budík]" vedle tohoto blednou závistí.
- Kávová koupel – Mučení v pohodlném k řesle v době oběda. Servírování nakrojených rakviček se šlehačkou bylo naštěstí papežským koncilem nedoporučováno. Nelze ovšem vyloučit, že nebylo nikdy použito.
Poté, co se krutosti provalily, byl Ximenézův oddíl hozen přes palubu a byl tiše rozpuštěn papežským glejtem. Třem božím služebníkům byl nabídnut relokační balíček do Argentiny, což založilo novou hezkou evropskou tradici. V současnosti patří Argentina z neznámého důvodu k nejvíce katolickým zemím světa.
- ↑ I Inkvizitoři jsou koneckonců lidi, že.