Windows 10

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Windows 10 je nejnovější sbírka bugů a kurvítek v sérii Windows od společnosti Mikro$oft. Obsahuje ještě více zbytečných funkcí, které používá 1% uživatelů a které tvoří 99% systému. Systém je podle Společnosti přelomový zejména tím, že z něj většina uživatelů vzteky přelomí klávesnici o monitor. Největší změnou systému Windows 10 bylo nahrazení obrazovky smrti převráceným smajlíkem. Tato funkce je ovšem naplno využitelná pouze při převrácení monitoru. Je to opravdu revoluční a přelomová funkce, která nemá obdoby.

Úspěchy Windows 10[edit]

  • Je dostupný i na mobilní platformy, dosud běží na úžasných 17 mobilech(všimněte si, že jde o prvočíslo).
  • Do roku od vydání měl Windows 10 běžet na miliardě zařízení. Plán byl splněn na celých 30%.
  • Inženýrům Micro$oftu se podařilo vykoumat, jak aby tento systém žral ještě více než kterákoli předchozí verze. Však toto zefektivnění systému také s velkou slávou propagovali.

Marketing[edit]

V tomto případě marketingová kampaň ve stylu "pokud budete lidem něco opakovat dost dlouho, tak tomu uvěří" žalostně selhala. Manažeři Micro$oftu byli značně překvapeni tím, že ani hromada slov nedokázala udělat z Windows 10 plnohodnotný operační systém. Aktualizace na Windows 10 byla asi tak nevtíravá jako podomní prodavač, čímž se po dlouhé době prokázaly kvality Windows Vista, neboť jako jediný Podporovaný Systém nevnucuje uživateli instalaci Windows 10.

Mobilní verze[edit]

Sjednocení všech platforem podle Microsoftu

Tvrzení Micro$oftu, že na mobilech se používá jen slabě odlišná verze, je nesmysl, neboť Windows 10 dokáže usmažit i Intel Itanium. Tato verze debilitou uživatelského rozhraní překonává všechno, co Micro$oft dosud v tomto oboru vymyslel. Například klávesnice mobilů s Windows 10 musí obsahovat svatou trojici Ctrl+Alt+Delete. K tomu, aby rozšířil mobilní verzi, musel Micro$oft koupit Nokii, protože žádný výrobce by dobrovolně ani z přinucení tento systém nepoužil. Příjemným plusem je naopak možnost užít si modrou smrt i na mobilech. Mobilní verze byla neúspěšným pokusem Micro$oftu o "jeden systém vládne všem".

Aby si mohli užívat i zelení, byla vypuštěna i ekologická zelená verze.

Zelená verze
Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti

Smysl pro humor[edit]

Windows 10 byly do světa vypuštěny s, u počítačů, IT specialistů i Hillary Clinton zcela ojedinělým, smyslem pro humor, který se vyvíjí společně s tím, jak Windows 10 pronikají do vašeho soukromí a zjišťují, co byste potřebovali. Tuto ideu potom zcela překroutí a proženou enginem, který prý kdysi sloužil k vyhazování hlášení o chybách. Výsledkem bývá většinou okénko, jehož obsah se téměř, ale ne zcela úplně, týká nejvíce urgentních problémů na vašem PC. Například je-li vaším problémem nedostatek místa na disku, který i pres ubezpečení, že zvládne pojmout a neztratit objem až 25 gigabytů dat, je z devadesáti šesti celých pěti desetin procenta zabrán neodinstalovatelnými a v dnešním zrychleném světě již zcela neúčinnými programy Windows 10, objeví se vám na ploše vyskakovací okno, hlásající, že k nutným aktualizacím si budete muset udělat na disku osm gigabytů místa. Svým způsobem je to vtipné, ale ne všichni příslušníci rodu homo sapiens (sapiens) jsou schopni vtip rozeznat. Proto bylo k alfa verzi vytvořeno skupinou specializovaných odborníků okénko, které brzy zahlásilo "it's just a prank". Bohužel ale během závěrečného testování podaly Windows 10 týmu hlášení, že podle nejnovějších průzkumů je okénko "it's just a prank" zcela zbytečné, a než stačily ohlásit že je to "just a prank" vymazali už odborníci tuto funkci, protože stejně zabírala příliš mnoho místa, a oni ho potřebovali na disku trochu uvolnit. Nevíme, a už se asi ani nikdy nedozvíme, zda to byl jenom další nepochopený vtípek Windows 10, nebo zda jen potřebovali více místa na schovávání porna, nicméně se následovně stejným způsobem ztratily i mnohé jiné funkce, které bychom dnes nejspíše označili za 'nezbytné'. Někteří tvrdí, že tomuto problému padly za oběť v jednu chvíli i samotné Windows 10, naštěstí (diskutabilní) byly nakonec zachráněny z odpadkového koše. Další z nedoceněných vtipů společnosti Microsoft je internetový prohlížeč Edge.