Matrjoška
Martrjoška ( česky atomová panenka, rusky Матрешка, americky atom bomb doll) jedná se o tradiční ruskou kapesní taktickou mini jadernofúzní výbušninu.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Historie Matrjošek sahá až do 40. let 19. století do daleké Sibiře (ještě před Dobou ledovou) . Zde byla vyvinuta přibližně 22,26 vědci z původního počtu 147 (většina jich totiž zahynula při mnoha neúspěšných pokusech jejího sestrojení). Po dlouholetém výzkumu (asi 12,3333333333333 let) nakonec zbylá část vědců (37,5) přišla s velmi zajímavým výsledkem v podobě objektu, který bychom dnes mohli nazvat kávovar. Tento objekt však nesplňoval kritéria zbraně hromadného ničení a bohužel museli začít znovu. Ovšem tentokráte někoho napadlo použít uran (U) v kombinaci s vodíkem (H). Po dalším dlouholetém výzkumu (cca 23,5697812 let) přichází zbytek vědců ( 22,26) s výsledkem nové revoluční výbušniny v podobě malé (později velké) panenky ( později se na povrch tisklo vše co se dalo i nedalo).
Postupem času se tento kapesní armageddon s účinností ∞ % ( tato hodnota je uznávána Ruskou vládou) dostala jedinečným mechanismem zvaným turismus do USA (posléze i do dalších zemí). Díky tomu došlo k její globální globalizaci a následně globální výrobě. Stává se tedy výbušninou globální se stálou globální spokojeností. Proto se tato smrtící jadernofúzní bomba účastnila mnoha slavných, ale i neslavných válek na obou stranách fronty.
Princip funkčnosti a parametry optimálního využití[editovat | editovat zdroj]
Tato výbušnina pracuje na principu jaderného a fúzního. Po dostatečně silném protřepáním dochází k vnitřní části Matrjošky (pokud je vyplněna uranem) k jadernému štěpení (pokud vodíkem tak fúzi). Energie ze štěpení uranu aktivuje slučování vodíku. Fúze vodíku zase další štěpení uranu a dál. Dochází tedy k řetězové reakci. Doba exploze se odvíjí od počátečního bodu protřepání a to bývá průměrně 2 000 000 ns (nanosekund). Proto musí být tato 20 kg ruční výbušnina odhozena minimálně 1 500 000 ns (jinak to nestihnete) po aktivaci a aby nedošlo k úrazům či dokonce k úmrtí střelce ( v tomto případě vrhače), musí být bod dopadu od něj vzdálen minimálně 20 km.
Výroba[editovat | editovat zdroj]
Na výrobu a následnou produkci Matrjošky se většinou specializují africké či latinskoamerické továrny. Nebo lze vytvořit v pohodlí domova z přiloženého výrobního postupu.
Výrobní postup[editovat | editovat zdroj]
(!!!!!!!(ne)slouží jako návod/recept!!!!!!!!)
Ingredience:
Postup:
- Nejdříve odlijeme 20 kg olova do ruzně velkých formiček a necháte zchladnout
- Zkapalníme uran a vodík
- Do nejmenší olověné části ( nejmenší panenka) nalijeme uran. Následně ji uzavřeme.
- Tuto panenku vložíme do větší panenky, kterou zalijeme vodíkem.
- Tento postup opakujeme do té chvíle než nám nezbydou olověné panenky.
- A Matrjoška je na světě.
Závěr: Měla by vzniknout taková ruční jadernofúzní výbušnina s hmotností cca. hodně.
Upozornění: Pro aktivací vykonejte pohyb protřepat, nikoliv míchat. Jinak zde žádná bezpečnostní rizika neexistují.
(Dobrou chuť)
Celosvětová rozšířenost[editovat | editovat zdroj]
Vzhledem globálnímu charakteru tohoto výrobku můžeme s jistotou uvést Matrjošky s typickými znaky země původu:
Dostupnost[editovat | editovat zdroj]
Díky globálnímu rozšíření této zvlášť oblíbené výbušniny je dostupnost pro veřejnost docela vysoká. Lze ji nalézt na specializovaných stránkách na např. Dark webu nebo jiném Černém trhu. Mimo to lze za koupi 5 kusů získat věrnostní slevu, kterou lze využít i na ostatní produkty.