Metro v Pardubicích
Tento text by musely postihnout výrazné úpravy, aby klesl na úroveň takzvaných "článků" z Wikipedie. Opovažte se na následujících skvělých a hodnotných faktech něco upravovat! |
Tento článek obsahuje příliš mnoho informací. | |
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava. |
Metro v Pardubicích nechal v roce 1940 postavit strejda Hitler. Od té doby bylo metro ve velkém rozvíjeno. Postupně vznikly dvě linky, ale ty byly spojeny do jedné, která jezdí pořád dokola a připomíná chalupoidu. Od té doby stávkují pardubičtí záchranáři, kteří musí každý den odvážet desítky řidičů. Kvůli tomu nemá metro kdo řídit, a proto je běžné čekat na metro i dva dny. Stanice mají nesrozumitelné názvy v čínštině, protože to chtěl Miloš Zeman jako poděkování Číně. Nejznámější název je 沒有而且不會有比中華民族更好的國, který v překladu do češtiny znamená "Na památku věčného česko-čínského přátelství."
Historie[editovat | editovat zdroj]
Metro v Koněpůlkách nechal postavit strejda Hitler v úseku mezi hlavním nádražím a budoucí Afinou (rozumějte Afi Palace). Poté se dlouho nic nedělo (jak je v ČR zvykem). Teprve za 40,444 roku padlo rozhodnutí o prodloužení a výstavbu dalších dvou linek. Nakonec byly všechny konečné propojeny a metro začalo připomínat chalupoidu. Tato linka dostala číslo 313 (prvočíslo), protože ten rok uplynulo 313 let ode dne, kdy J. J. Becher získal při suché destilaci uhlí svítiplyn a písmena SP podle členů pardubického zastupitelsta - Skvadra pitomců. Po dlouholetém výzkumu bylo zjištěno, že nesplňuje index chalupoidovitosti.
Jízdné[editovat | editovat zdroj]
Jízdné se vypočítává podle vzorce . Písmeno a znamená počet stanic, písmeno b počet čínských znaků v názvu stanice a písmeno c počet ujetých kilometrů.
Dále je před každou jízdou vyplnit 22 stránkový formulář, kde vyplňuje osobní údaje, například vaše jméno a datum narození, vaše oblíbené jídlo, jméno vašeho psa (když nemáte psa, nemůžete jezdit metrem), SPZ vašeho auta, kompletní seznam vašich knih. Dále vyplňujete neosobní údaje, mezi které patří počet židlí v domě vašeho bratrance (pokud nemáte bratrance, nemůžete jezdit metrem), počet tlačítek na ovladači televize vaší babičky nebo datum narození dcery sestry vašeho dědečka. A pak ještě důvod vaší cesty a na leteckém snímku zakreslit dlažební kostky, na které došlápnete. Toto způsobuje, že metro je schopno používat asi 220 Pardubičáků, protože buďto nemají psa, nebo nemají bratrance, auto, knihu, oblíbené jídlo, babička nemá televizi nebo váš dědeček neměl sestru. Tyto stavy se nadále snižují kvůli morbidním dveřím od metra, kterým nedělá problém přepůlit živé bytosti (pracovníci metra je nestíhají čistit).
Pojízdný Kaufland[editovat | editovat zdroj]
Po stížnostech důchodců, že v Pardubicích jsou pouze dva Kauflandy se rozhodl Dopravní podník města Prdubic, že do provozu zařadí pojízdný Kaufland. Tento vlak je plný regálů se zbožím značky K-Clasic. Z důvodu toho, že se při jízdou tímto vlakem nemusí vyplňovat formulář, tak tento vlak používá většina obyvatel Pardubic a proto je narvaný jako prase.
Budoucnost[editovat | editovat zdroj]
Uvažuje se o nasazení vlaků Pojízdný Lidl, Pojízdná Billa, Pojízdný Penny Market, Pojízdné Tesco nebo Pojízdný Kaufland 2. Dále se uvažuje o severojižní lince z Mechova do Kuštova (dříve Chrudimě). Dále se uvažuje o napojení na pražské metro, konkrétně na Béčko ze stanice Černý Mošt. Dalším podporovaným záměrem je nahrazení vlaků s morbidními dveřmi za vlaky Škoda 6Mt. Také chce město přidat další třy linky metra, které budou vést z ostravy do prahy, ale přes Nový perníkov -Pardubice. Dále linka povede do Mecháče (dříve hradec) a odtamtud do staré Libérie -Liberec. Všechny linky by od 23. století měli být vyznačeny tučně na mapách v metru. Tento projekt se bude konat nejdříve 30.2. 1847.