Minaret

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Padaj' minarety, slzy můz.“

- Tomáš Klus
Překvapivě stabilní minaret. Součást projektu Marie Terezie.

Minaret je dildoidně vypadající výšková stavba, která slouží ke svolávání děcek ke krmení.

Účel[editovat | editovat zdroj]

V našich zemích nejsou minarety příliš rozšířené z kulturních důvodů. V zemích Koruny České, Moravské a koneckonců i Slezské se nacházejí toliko dva - ten v Lednici a Phallus Brunensis, protože naše zpátečnická křesťansko-židovsko-bolševická společnost trvá na používání klekání, s represivní složkou Klekánicí, coby vynucovatelem.

Svolávání k večeři tradičním mlácením železnou tyčí do kolejnice je totiž stále nejefektivnější metoda, která těží z vědecké práce I. P. Pavlova. Byly sice učiněny pokusy o používání přenosných telegrafů nebo veřejného rozhlasu, ale dnešní děcka, postižená autismem, ADHD a s pamětí zlaté akvarijní rybky nezřídka na vyzvánění neberou zřetel. Rány železa o kolejnici produkují hluboké tóny, které se snadněji přenáší kostrou až do vnitřního ucha a jsou tak bezbariérově přístupné i pro jedince postižené selektivní hluchotou.

Oproti tomu moderní přístup za pomocí vyřvávání celých jmen včetně patronym[1] z minaretu implementuje tolik žádaný moderní individuální přístup a svolávané subjekty jsou instinktivně stimulovány k okamžitému návratu ke korýtku. Jako problematické se ukazuje množství jmen, které musí svolavatel zařvat, protože u nás panuje jmenná diverzita. V arabských zemích tento problém odpadá, protože tam se jmenují všichni Mohamed nebo tak nějak. V IT světě se tomu říká multicast broadcasting, což je cizí termit a taky anglicismus.

S příchodem fotbalu do arabského světa se minarety začaly používat i ke svolávání ke sledování velbloudích dostihů, závodů Formule 1 a přímých přenosů kolabujících přeplacených evropských fotbalistů, protože instant messengery a sms jsou nezřídka cenzurovány místní vládou, aby se lidé nemohli organizovat. Pokud by se například místní oturbanovaní senioři domluvili a přišli všichni do místního Al-Kauflandu všichni najednou, došlo by vepřové a cibule a lidé by popsali Knihu přání a stížností. Místní petrodolaroví šejci by takovou událost museli řešit na mítinkách s náměstky, zapisovateli, svačinářkou a šéfem policie a popravy jsou časově náročná záležitost.

Za drobný bakšiš[2] je též možné nechat křičet i inzeráty o prodeji použité nafukovací panny, garsoniéry, ojeté škodule nebo tchýně, protože i sem již dorazil kapitalismus. Podmínkou je, aby byl inzerát ve verších. Pro názornost si uvěďme ukázku:

„Někde si najdu malej byt
A tam si budu jen tak žít a snít
To je můj utajený svět
1+1 tam a zpět, a zpět.“

- turecký inzerát amerického občana Readyho Kirkena, rubrika Sháním nemovitost

Kontroverze[editovat | editovat zdroj]

Vzhledem k rozšíření minaretů v tzv. ručníkových zemích[3] se na internetu objevilo nemálo konspirací, že se ve skutečnosti jedná o maskované interkontinentální balistické střely, případně účelové stavby za účelem výhledu do krajiny. Ani jedna z tezí není pravdivá, protože minaret není zpravidla vybaven zdviží a je nutno stoupat nahoru po schodech, což je namáhavé a nestojí to za to alespoň do té doby, dokud nahoře nebude stánek s rychlým občerstvením a točenou dvanáctkou.

Použití minaretů, coby maskování balistických střel je holý nesmysl, protože jejich notoricky známou vlastností je padání. Jedná se o tak široce známou vlastnost, že i Tomáš Klus si toho všiml a zapracoval ji do svého chorálu. Padající minaret je problém pro okolní zástavbu, protože jekot muezina, tedy svolávače na šichtě, vysoce překračuje hlukové limity pro obytnou zónu a proto je stavební povolení minaretu v zemích Evropské Unie velmi problematické. Obyvatelstvo se též obává zvýšené koncentrace prachových částic v ovzduší.


  1. Např. Varhan Orchestrovič Bauer - zde je "Orchestrovič" jméno po otčímovi, tedy patronymum. "Bauer" je po otci. "Varhan" po dysgrafickém matrikáři.
  2. Poplatek nízké hodnoty. Něco jako vaše mzda.
  3. To jsou ty země, které končí na -stán.