Necrotelecomicon

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Necronomicon)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Necrotelecomiconem se nechala inspirovat i známá česká šílená básnířka Macrela Maškarová k napsání knihy Necropoeticon - kniha mrtvých básní.

Necrotelecomicon je prastarý grimoár napsaný arabem Abdluhem Al Kaidem Hazardem, šíleným básníkem ze Sandál ve Vemenu, žijícím v osmém století našeho letopočtu. Necrotelecomicon znamená doslova kniha volání mrtvých jmen, toto je však evropské pojmenování. Dříve se nazýval Al-A Zív, což bylo arabské pojmenování pro noční zvuk, vydávaný unavenými araby (Bylo to dlouhé čtení).

Klasické vydání Necrotelecomiconu.

Abdluh Al Kaid Hazard[editovat | editovat zdroj]

Hazard strávil většinu svého života potulováním po poušti, což je ona uznávanější část jeho životopisu, ta druhá obsahuje hlavně toulky nereálnými a bájnými krajinami, návštěvami mystických míst a uctíváním prastarých božstev. To buď znamená, že byl Hazard opravdu mocný čaroděj, nebo že se jednoduše zbláznil z dlouhého pobytu na sluníčku. Způsob jeho smrti ovšem nahrává první teorii, podle očitých svědků byl totiž sežrán neviditelnou nestvůrou. Tak to alespoň popsal jeden ze slepců, kteří to viděli.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Necrotelecomicon procházel vlastnictvím mnoha okultních velikánů, jakými byli například Alabaster Curwelly nebo Odwar Kellyfamily, přestože byl zakázán papežem Řetchořem IX roku 1232. V dvacátém století se dostal do ruky anglickému spisovateli H. P. Lovečvachtovi, který ho použil jako inspiraci k desítkám svých povídek.

Soubor:Necrogirl.jpg
Tento obrázek nalezl Google. Nejspíš jde o vášnivou čtenářku Necrotelecomiconu.

Čtenářský deník[editovat | editovat zdroj]

Necrotelecomicon, zvaný též Kniha padesáti mrtvých jmen Tajtrdlukových, obsahuje jména prastarých božstev a způsoby jak je vyvolávat. Je poněkud záhadou, proč kniha vznikla a jaký má účel, neboť začíná výslovným varováním, že vyvolávání těchto bohů, ať už za jakýmkoliv účelem, skončí vždy špatně a vaše smrt není vždy tím nejhorším, co se vám může stát. Přes toto varování se už našlo hodně lidí, kteří se pokusili o vyvolávací rituál. Jejich seznam je na konci knihy – proto kniha mrtvých jmen.

Cthutululululhu[editovat | editovat zdroj]

Nejznámějším z necrotelecomiconových božstev je asi obrovský netvor Cthutululululhu, jenž dlí na dně moře ve městě R’yhana a čeká na čas, kdy bude moci vystoupit z vln a ovládnout celou zemi. Někteří odborníci usuzují, že se to Cthutululululhu již několikrát neúspěšně pokusil, například naposledy maskovaný jako Jiří Paroubek.

Nemaskovaný Jiří Paroubek/démon Cthutululululhu se svým potomkem

Vyvolávání a ochrana[editovat | editovat zdroj]

Jako další zajímavá božstva můžeme uvést Sog-Yogurtha, Dádona, Kozatota, nebo Šup-Niggaratha. Pokud se chystáte vyvolat některého z výše jmenovaných, je silně doporučováno vytvořit si ochranný amulet. Jeho výroba je prostá, postupujte takto:

  • Obstarejte si oblázek, do něhož za provolávání jména Niennumaova vyryjte slovo Ícehcat
  • Zabalte ho do plátku zlata a nechte za úplňku odpočívat na posvátné mýtině.
  • Rozbalte zlato, strčte si amulet do úst a postavte se na hlavu. Takto vydržte tři dny.
  • Znovu vše zabalte do dvou vrstev zlata a zakopejte metr pod zem, na místě, kde zemřela vaše pramatka.
  • Vyhrabte amulet a hodinu ho povařte v lázni z krve černého kohouta.
  • Ovažte amulet tenkou šňůrkou z vlasů vaší první lásky.
  • Vyšplhejte na Mount Everest a na jeho vrcholu, s amuletem na krku, provolávejte jeden den jméno Kurdakurovo.
  • Vydejte se zpět, sejděte ovšem po rukou. Amulet mějte stále na sobě.

Amulet jako takový je sice k ničemu, ale pokud jste vydrželi tohle všechno, aniž by jste zešíleli, nebo zahynuli únavou, jste připraveni vyvolávat božstva Necrotelecomiconu.


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky

Kvalita.png