hypermoderní digitální encyklopedii, kterou může každý vylepšovat. Česká verze Necyklopedie započala svou činnost již 3. ledna 2006 a za dobu její existence tu vzniklo 1666 článků. Prohlédněte si nejlepší z nich a na pískovišti si vyzkoušejte, jak se edituje.
Varování: Necyklopedie může obsahovat sprostá slova a jiné nevhodné formulace a obrázky, proto by ji nikdo neměl číst.
|
Nikola Tesla (9. července 1856 Smiljan, tehdejší Rakousko-Uhersko, dnes Chorvatsko – 7. ledna 1943 New York) byl geniální vynálezce srbského původu, který působil na poli elektromagnetických polí a v té době začínajícího vědního oboru elektrotechniky, byl bezpochyb jeden z největších objevitelů elektro-inženýrů.
Studoval matematiku a fyziku barevných kovů na polytechnice v rakouském Hradci, odkud na krátký čas odešel na Čuniverzitu do Prahy.
Bezpochyby největším vynálezem N. Tesly je univerzální metoda opravy nejen elektronických zařízení. Spočívá v jednoduchém či opakovaném poklepání z boku, z vrchu či ze spodu disfunkčního přístroje, například televizoru. Úder je třeba vést optimální silou, přičemž není nezbytné natož moudré použít kladivo, botu či jiný nástroj - postačí dlaň ruky. Z teorie Teslova poklepání je odvozena existence častého konstrukčního prvku moderních udělátek – izolované skříně.
Pečlivým výzkumem bylo nakonec vyvráceno staré přesvědčení, že hlavní účinek TP spočívá ve vyklepání prachu usazeného v zařízení. TP totiž funguje i v prachotěsných podmínkách. Dále bylo potvrzeno, že některé osoby jsou schopnější poklepavači než jiné, ačkoliv se pro to nepodařilo najít nemagické vysvětlení. Má se za to, že učinnost Teslova poklepání souvisí s některými vlastnostmi kurvítek.
více...
|
editovat
Franz Kafka, Chvostoskok, Vlastimil Tlustý, Šumava, Michelsonův pivní otvírák, Pěstování řepky na fotbalových trávnících, Tunel Blanka, Memoriál sapéra Vodičky, Stanislav Křeček, Chcinvali, Brno-Leninovo, Jenselej Švestkový, Tatrman, Kouleno, Helpdesk, Lančkrounský masakr, Protitestantismus, Mourec borušový, Guláš, Maggi, Asterix, kometa Lulin
|