SŠ Náhorní

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

SŠ Náhorní (Karabach) neboli Náhorní karabáč je jméno školy, která nahání hrůzu všem studentům. Hrůzy, které se staly mezi stěnami SŠ Náhorní jsou nepopsatelně strašlivé a i přes protesty mnoha studentů jsou tyto praktiky stále používány. Tato střední škola by měla vyučovat studenty umění kresby. Po úspěšném ukončení by studenti měli odcházet s dobrým pocitem, že něco umí. Avšak na SŠ Náhorní studenti odcházejí s radostným pokřikem, že už nemusí trpět v této pasti a se ztrátou jakéhokoliv uměleckého umu, ba co víc, u průměrného studenta po čtyřech, v případě mnoha jiných studentů i klidně 6, letech dochází ke totálnímu "znegramotnění" a ztráty základního, či předešle nabytého, vzdělání.

Výuka[edit]

Výuka probíhá podle standardizového kurikula navrhnuto německým kancléřem Adolfem Hitlerem pro Osvětimský exterminační tábor. Jelikož výuka v Osvětimi byla zrušena, SŠ Náhorní stále používá tyto kurikula. Díky tomu se setkává s tlakem studentů, avšak současné vedení je neústupné a pokračuje ve výuce. Ředitelka školy se jmenuje Hajlelková, což hodně vypovídá. Knihkupecké, aranžérské i všechny ostatní praxe jsou důkazem nijak nepozměněných nucených prací podobných například koncentračnímu táboru Mauthausen, kam studenti téměř každý rok vyjíždí aby se inspirovali.

Spojitost s Osvětimí[edit]

Již několik let je SŠ Náhorní označována za novodobou Osvětim nejen kvůli používaným osnovám Adolfa Hitlera, ale také díky vzhledu budovy. Mříže na zdech jsou nejvíce alarmující. Avšak tyto mříže byly nainstalovány pouze nedávno po patnácti sebevraždách studentů, kteří již nemohli podstoupit více trpění. Toalety jsou ve stavu, kdy už je celkem jasné, že na zmáčknutí tlačítka je možné začít proces vyhlazování pomocí Cyklonu B. Personál školy dodnes z valné části tvoří spousta válečných zločinců, kteří se nevešli na Norimberský tribunál ale "nucené práce na SŠ Náhorní jsou dostatečným trestem" jak na mnohé dotazy odpověděl Winston Churchill. Proto je i dnes možné vidět na personálu školy tetování s runami SS nebo německou orlicí na tričku od Ortelu. Adolf Hitler původně plánoval udělat ze SŠ Náhorní a přilehlých budov (včetně školní jídelny) nový koncentrační tábor. Nakonec si to ale rozmyslel po tom, co se všichni říšští ministři shodli na tom, že podmínky by byli pro židy už přes čáru.

Protektorát[edit]

Střední škola Náhorní krátce po obsazení jednotkami SS, 1941

V době protektorátu byl levý trakt budovy používán jako kasárna pro příslušníky SS, jejichž muniční sklad dnes plní roli šaten. Ředitelna dokonce jednu dobu fungovala jako prozatímní kancelář zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, důkazem toho je přítomnost zarámované kopie Norimberských zákonů, které jsou na škole dodnes uplatňovány. Dne 27. května 1942, těsně po atentátu na Heydricha byl v budově vyhlášen poplach. Než ale stihli jednotky SS vyrazit k parašutistům, objevila se jim v cestě překážka v podobě školníka, který je z důvodu nevhodné obuvi nechtěl nechat opustit budovu. Tím podstatně zvýšil šanci parašutistů na přežití. Jedná se také o jedinou událost v historii, ve které někdo spojený se školou otevřeně odporoval nacistické ideologii. Po výchovné komisi pořádané SS-Obergruppenführerem Thomasem byl školník zastřelen ačkoliv ne kvůli sabotáži jak se původně čekalo, ale kvůli špatné docházce.

Obory studia[edit]

Neumělci[edit]

Knihtupci[edit]

Ti, kteří nejsou ajťáci[edit]

Ukrajinci[edit]

Oranžéři[edit]


Učebny[edit]


Rozvrhy[edit]

Narozdíl od jiných škol je definitivní podoba rozvrhu na Náhorní obvykle odtajněna koncem října. Žáci i učitelé se ale vždy mohou spolehnout, že do školy i ze školy budou chodit za tmy a to i v květnu a červnu. Škola dbá o zdraví a fyzický rozvoj žáků a učitelů a tak je každých 45 minut donutí, přemístit se z jedné strany školy na druhou a to během několika málo minut.

Pedagogický sbor[edit]


Jiné školy[edit]