SŠ Náhorní

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

SŠ Náhorní (Karabach) neboli Náhorní karabáč, také nazývaná "Náhrobní" je jméno školy, která nahání hrůzu všem studentům. Hrůzy, které se staly mezi stěnami SŠ Náhorní jsou nepopsatelně strašlivé a i přes protesty mnoha studentů jsou tyto praktiky stále používány. Tato střední škola by měla vyučovat studenty umění kresby. Po úspěšném ukončení by studenti měli odcházet s dobrým pocitem, že něco umí. Avšak na SŠ Náhorní studenti odcházejí s radostným pokřikem, že už nemusí trpět v této pasti a se ztrátou jakéhokoliv uměleckého umu, ba co víc, u průměrného studenta po čtyřech, v případě mnoha jiných studentů i klidně 6, letech dochází ke totálnímu "znegramotnění" a ztráty základního, či předešle nabytého, vzdělání.

Vlajka SŠ Náhorní. Černá barva symbolizuje svědomí říšské kancléřky, růžová barva symbolizuje barvu ošacení Jany Zmaříkové, oranžová barva symbolizuje vlasy Barbary Lichvancové a žlutá barva symbolizuje barvu svatozáře Jana Pišnuse. Čevrený srp a kladivo poukazují na využívání dětské práce.

Výuka[edit | edit source]

Výuka probíhá podle standardizového kurikula navrhnuto německým kancléřem Adolfem Hitlerem pro Osvětimský exterminační tábor. Jelikož výuka v Osvětimi byla zrušena, SŠ Náhorní stále používá tyto kurikula. Díky tomu se setkává s tlakem studentů, avšak současné vedení je neústupné a pokračuje ve výuce. Ředitelka školy se jmenuje Hajlelková, což hodně vypovídá. Knihkupecké, aranžérské i všechny ostatní praxe jsou důkazem nijak nepozměněných nucených prací podobných například koncentračnímu táboru Mauthausen, kam studenti téměř každý rok vyjíždí aby se inspirovali.

Spojitost s Osvětimí[edit | edit source]

Již několik let je SŠ Náhorní označována za novodobou Osvětim nejen kvůli používaným osnovám Adolfa Hitlera, ale také díky vzhledu budovy. Mříže na zdech jsou nejvíce alarmující. Avšak tyto mříže byly nainstalovány pouze nedávno po patnácti sebevraždách studentů, kteří již nemohli podstoupit více trpění. Toalety jsou ve stavu, kdy už je celkem jasné, že na zmáčknutí tlačítka je možné začít proces vyhlazování pomocí Cyklonu B. Personál školy dodnes z valné části tvoří spousta válečných zločinců, kteří se nevešli na Norimberský tribunál ale "nucené práce na SŠ Náhorní jsou dostatečným trestem" jak na mnohé dotazy odpověděl Winston Churchill. Proto je i dnes možné vidět na personálu školy tetování s runami SS nebo německou orlicí na tričku od Ortelu. Adolf Hitler původně plánoval udělat ze SŠ Náhorní a přilehlých budov (včetně školní jídelny) nový koncentrační tábor. Nakonec si to ale rozmyslel po tom, co se všichni říšští ministři shodli na tom, že podmínky by byli pro židy už přes čáru.

Protektorát[edit | edit source]

V době protektorátu byl levý trakt budovy používán jako kasárna pro příslušníky SS, jejichž muniční sklad dnes plní roli šaten. Ředitelna dokonce jednu dobu fungovala jako prozatímní kancelář zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, důkazem toho je přítomnost zarámované kopie Norimberských zákonů, které jsou na škole dodnes uplatňovány. Dne 27. května 1942, těsně po atentátu na Heydricha byl v budově vyhlášen poplach. Než ale stihli jednotky SS vyrazit k parašutistům, objevila se jim v cestě překážka v podobě školníka, který je z důvodu nevhodné obuvi nechtěl nechat opustit budovu. Tím podstatně zvýšil šanci parašutistů na přežití. Jedná se také o jedinou událost v historii, ve které někdo spojený se školou otevřeně odporoval nacistické ideologii. Po výchovné komisi pořádané SS-Obergruppenführerem Thomasem byl školník zastřelen ačkoliv ne kvůli sabotáži jak se původně čekalo, ale kvůli špatné docházce.

Obory studia[edit | edit source]

Vlajka Všeumělců. Vlajce dominuje bílá barva jako symbol malířského plátna, nikoliv jako symbol čistoty, o které zde nemůže být řeč. Na vlajce jsou poté dva prvky – skvrna od barvy v barvě vlasů Simony Blauauautové a rudý srp a kladivo, tento komunistický symbol poukazuje na přavažující levicové smyšlení Všeumělců.

Všeumělci[edit | edit source]

Umělci mají na škole asi 3 zaměření. Jelikož se v nich však, kromě jich samotných, nikdo nevyzná, tak to prostě jsou Všeumělci (s velkým V jako vlastní jméno). Většinou mají dlouhý školní den. Ve volných chvílích zabírají automaty a tím ohrožují výživu ostatních oborů nebo užívají kuřiva a jiných látek před školou a u toho všeho musí nosit placky s vlajkou Palestiny, LGBT komunity a dalších levicových témat. Po škole je pro ně nutnost otevřít láhev lihoviny.

Jejich přirozenými rivaly a stínem jsou: Prodavači knih

Jejich frenemies jsou: Aranžéři sklepů

Vlajka Prodavačů knih. Bílá symbolizuje stránky knihy, černá text v knihách a žlutá peníze jako symbol prodávání. Ruce navíc podrthují element prodávání, jelikož se jedná o znázornění situace těsně před odebráním knih z pokladního půltu k čtečce čárových kódu. Zlí jazykové tvrdí, že ruce mají odkazovat na budoucí práci Prodavačů knih v Levných knihách.

Prodavači knih[edit | edit source]

Jsou označováni za intelektuální elitu školy. To především proto, že nošení vintage oblečení, výbuchy smíchu v reakci na nevtipné věci a vzezření maniodepresivního cvoka je podle vedení znakem inteligence. Jednou za týden se ale podrobují nuceným pracem, které jim jsou přiděleny a je mimořádně přísně dohlíženo na jejich plnění. Na tento obor se často hlásí ti, kteří rádi čtou fanfikce na Wattpadu a píšou depresivní básničky na roh sešitu. Tato sorta se pak diví tomu, že musí podrobně probírat dějiny světové literatury a knižní kulturu. Své znalosti začnou podporovat kouřením a alkoholem a začnou se přirovnávat k Beatnikům. Nakonec ti lepší z nich skončí na VŠ, zatímco ti horší z nich skončí v Levných knihách.

Jejich přirozenými rivaly a stínem jsou: Ti, kteří nejsou ajťáci

Vlajka Informačních služeb. Černá symbolizuje prach knihoven, bílá stránky knih a modrá vědení a informace, které knihovníci předávají. Lev s knihou uprostřed vlajky je umělecky ztvárněná vůdkyně knihovníku Barbara Lichvancová, zrovna kráčejíc na hodinu katalogizace.

Ti, kteří nejsou ajťáci[edit | edit source]

Informační služby jsou zvláštním oborem. Jsou trochu jako Úřad pro zahraniční styky a informace – na první dobrou si pod oběma názvy nezasvěcený člověk nedokáže nic představit, jejich práci nevidí a nechápe, ale kdyby neexistovali, stát by to přece jen pocítil. Tato pozice existence a neexistence jim dává zajímavé výhody i nevýhody. Výhoda je například taková, že vedení je nezná a přehlíží, takže nemusejí šaškovat pro školu jako ostatní obory. Nevýhodou však je, že neviditelný element nevezmete na výlet do Drážďan.

Jejich přirozenými rivaly a stínem jsou: Prodavači knih

Jejich frenemies jsou: Rádoby ekonomové

Rádoby ekonomové[edit | edit source]

2+2? 9

Jsou tak fascinující, že jsou sami sobě rivaly i stínem

Jejich frenemies jsou: Ti, kteří nejsou ajťáci

Vlajka Aranžérů. Černá symbolizuje sklep, který je Aranžérům přirozeným prostředím, zatímco bílá naopak svět mimo sklep, který je Aranžérům prostředím ne tak známým. Stvoření uprostřed vlajky je Aranžér, jež naštvaně a podezřívavě sleduje skupinu Nearanžérů ve sklepě.

Aranžeři sklepů[edit | edit source]

Netřeba komentovat, název mluví za vše.

Jsou tak fascinující, že jsou sami sobě rivaly i stínem

Jejich frenemies jsou: Všeumělci

Učebny[edit | edit source]

Záchody naše školy

1. Plynová Komora

2. Zpocená piča Doudy

3. Anální otvor Dinosaura

4. Elitní učebna 21A

5. Fiktivní učebna S5

6. Prokletá hladomorna CB4

7. Václavák 21A

Sklep

Rozvrhy[edit | edit source]

Narozdíl od jiných škol je definitivní podoba rozvrhu na Náhorní obvykle odtajněna koncem října. Žáci i učitelé se ale vždy mohou spolehnout, že do školy i ze školy budou chodit za tmy a to i v květnu a červnu. Škola dbá o zdraví a fyzický rozvoj žáků a učitelů a tak je každých 45 minut donutí, přemístit se z jedné strany školy na druhou a to během několika málo minut.

Chůze ale není jediný sport, ve kterém student Náhorní vynikají. Díky modernímu a promyšlenému plánu prevence sebevražd, school-self-shootingu, posírání toalety a patlání menstruační krve na dveře, je každý student trénován i ve sprintu. Během pěti minut, stihne student pokleknout na kolena před vyučujícím, vyškemrat svolení odejít na záchod, instruovat souseda, aby zapnul stopky na 5:OO minut, vyběhnout do prvního patra, zjistit, že všechny záchody jsou obsazené, z neznámého důvodu zamčené nebo pomočené a bez papíru, vyběhnout do druhého patra, vymočit se a vrátit se zpět. Tuto schopnost uplatňují studenti i na kakání.

Politický systém Náhorního Karabáče[edit | edit source]

Náhorní Karabáč je autoritativní stát ve státě. Povoleno je pouze minimum názorových proudů a podle toho také vypadá vnitřní uspořádání. Legislativní orgán Náhorního Karabáče je bikamerální a skládá se z Pedagogické rady (dolní komora) a Rady rodičů (horní komora). Rada rodičů byla založena jako orgán polevkismu a její struktura je inspirovaná Mussoliniho Velkou radou fašismu.

Povolené jsou pouze tyto strany:

  • Vereinigte Liga von Nahorni-Karabach (VLNK) - ideologie: pedagogismus, autoritářství, polevkismus, předsedkyní strany je Žimupel Polevkova
  • Medien Partei (MEPA) - ideologie: média, předsedou strany je Zdeněk Fekar
  • Verteidigung der Literatur (VERLIT) - ideologie: literatura a její obrana, předsedou strany je Jan Pišnus
  • Sozialistischer Bibliotheksverband (SBB) - ideologie: socialistické knihovnictví, předsedkyní strany je Barbora Lichvancová
  • Liga gegen das Rauchen von Tabakerzeugnissen (LRT) - ideologie: antikuřákismus, bagetismus, předsedkyní strany je Eva Bagetovna
  • Verband der Bildungsberater (VB) - ideologie: kázeň, předsedkyní strany je Ivana Hütte
  • Vereinigung für Náhorní - Republikanische Partei von Ludmila CHÁBRátová (VFN-RPLC) - ideologie: kuřákismus, charvismus, předsedkyní strany je Ludmila CHÁBRátová


Zaniklé strany:

  • Chinesische Liga (CL) - ideologie: pročínské směřování školy, havlismus, předsedou strany byl Matyáš Havel (důvod zániku: rezignace Matyáše Havla na pozici náměstka ministryně zahraničí pro Asii a následné sloučení strany s Verteidigung der Literatur (VERLIT))

Říšská vláda[edit | edit source]

• říšská kancléřka Zimupel Polevkova (VLNK)

• říšská vicekancléřka a ministryně omezeného životního prostředí Bronislava Nesvobodová (VLNK)

• říšský vicekancléř a ministr bez portfeje pro buzeraci lidu Pavel ENDrle (též zvaný „přezuvkový Joe“) (VLNK)

• říšský vicekancléř a ministr bez portfeje pro světelnou pohodu Miloš Chození (VLNK)

• ministryně sportu a osvěty mládeže a ministryně bez portfeje pro boj s kouřením Eva Bagetovna (LRT)

• ministryně informací a boje proti absencím Ivana Hütte (VB)

• ministryně zdravotnictví Zuzana Friedrichová (VB)

• ministr digitálních technologií Dominik Cahinewski (VLNK)

• ministr kultury Zdeněk Fekar (MP)

• náměstkyně ministra kultury pro ezoteriku Simona Blauauautová (VLNK)

• ministryně financí Kamila Langmüllerová (VLNK)

• ministryně zahraničních věcí Jana Zmaříková (VLNK)

• náměstkyně ministryně zahraničí pro Asii: Jana Stehrevá (VLNK)

• ministryně vnitra v demisi Ludmila von Zellinger (VLNK)

• ministryně obrany a ředitelka Říšských rezerv kuřiva Ludmila CHÁBRátová (VFN-RPLC)

• ministryně výstavby a ekonomického rozvoje Barbara Lichvancová (SBB)

• ministr bez portfeje pro hrdost a národní tradice Jan Pišnus (VERLIT)

• ministryně bez portfeje pro propagandu Anna Bebe (MP)

• zmocněnkyně vlády pro boj s negramotností Anna Le Franc (VLNK)

• zmocněnec vlády pro boj s přemnoženými vodními živočichy Lukáš Nutrie (VLNK)


Bývalí členové říšské vlády:

• náměstek ministryně zahraničí pro Asii 马蒂亚什-哈维尔 (CL) (trvání funkce: 1. zaří 2023–17. listopadu 2023) (důvod odchodu: rezignace)

• ministr digitálních technologií Radomír Jouda (VLNK) (trvání funkce: ?–28. června 2024) (důvod odchodu: rezignace)

Hymna školy[edit | edit source]

Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein

Und das heißt

Erika

Heiß von hunderttausend kleinen Bienelein

Wird umschwärmt

Erika

Denn ihr Herz ist voller Süßigkeit

Zarter Duft entströmt dem Blütenkleid

Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein

Und das heißt

Erika

In der Heimat wohnt ein blondes Mägdelein

Und das heißt

Erika

Pedagogický sbor

Dieses Mädel ist mein treues Schätzelein

Und mein Glück

Erika

Wenn das Heidekraut rot-lila blüht

Singe ich zum Gruß ihr dieses Lied

Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein

Und das heißt

Erika

In mein'm Kämmerlein blüht auch ein Blümelein

Und das heißt

Erika

Schon beim Morgengrau'n sowie beim Dämmerschein

Schaut's mich an

Erika

Und dann ist es mir, als spräch' es laut

"Denkst du auch an deine kleine Braut?"

In der Heimat weint um dich ein Mägdelein

Und das heißt

Erika

Přeložit do jazyka: čeština

Jiné školy[edit | edit source]


Střední škola Náhorní krátce po obsazení jednotkami SS.jpg
Škola a její obyvatelé
Školní jídelnaŠkolní zkoušeníŠkoloviceJak podvádět ve školeUčitelštinaUčitelská knížkaMinisterstvo školství

Školy: ŠkolaVDFŠkola Mánesova SokolovZŠ TupolevovaZŠ KosmonautůZŠ LaštůvkovaZákladní škola a mateřská škola kpt. Otakara Jaroše, LounyZákladní škola Havlíčkův Brod, V Sadech 560Škola Mánesova Sokolov

SŠ NáhorníStřední škola designu a módy ProstějovProstějovská reálkaSmíchovská Střední Průmyslová škola a gymnáziumStřední škola Educhem a.s.

Gymnázium a SOŠ AžGymnázium Brno-ŘečkoviceGymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková deorganizaceGymnázium DobruškaGymnázium Mentálně LabilníchGymnázium SokolovGymnázium Václava JebavéhoMensa gymnázium ŘepyPrvní a Poslední české gymnázium v Karlovarském velkovévodství


Obyvatelé škol: PaníčitelkaPedagogUčitel • (Typy učitelů) ŽákŠprt školníŠkolníkUklízečka