Scioškola
Místnosti Scioškola F-M[editovat | editovat zdroj]
- Školní parkourárna*: Místo, které mělo být centrem sportovní elegance a obratnosti, se proměnilo v nelegální únikovou zónu. Žáci zde testují hranice fyziky i školního řádu. Pětiminutové přestávky? Neexistují. Zatímco učitelé bloudí po prázdných třídách a vyvolávají jména, v parkourárně se rodí noví mistři světa v „útěku před dozorem“. Povídá se, že někteří žáci už našli tajný východ na Mars a nevrátili se dodnes. Oficiální školní stanovisko zní: „Je to součást hlubší přípravy na soustředěnou výuku.“
- Školní skleník*: Původně klidná oáza plná zeleně a kreativity, kde měl člověk najít harmonii se světem rostlin. No, realita? Skleník je dnes hlučnější než školní jídelna v pátek. Byl dlouho využíván jako tajná mobilní základna rebelů, kde žáci ignorovali všechna pravidla „mobilní zóny“ a stahovali filmy na úrovni NASA. Tento trend ale začíná upadat. Proč? Protože stále více žáků přichází s podezřelým nadšením skutečně tvořit nebo číst. Prý tam někdo viděl žáka s knížkou – událost, která otřásla školou víc než poslední požární poplach.
Třídy Scioškola F-M[editovat | editovat zdroj]
Smrk*: Ročníky 1–3 mají nejstriktnější rozvrh v historii školství. Žádná "volná hra" neexistuje, místo toho zde mají „povinné nehybné sezení“ a „30minutovou přednášku o disciplíně“. Děti zde rozvíjejí smysl pro pravidelnost a pořádek tím, že si seřazují pastelky podle abecedy. Slovo "svoboda" je v této třídě zakázané.
Kněhyně*: Na rozdíl od Smrku je Kněhyně známá svým extrémním chaosem. Učitelé se tu orientují pomocí kompasů a map, protože žáci se pohybují náhodně mezi lavicemi. Výuka probíhá křikem, a kdo chce klid, musí si přinést vlastní izolační sluchátka. Čistota? Zapomeňte. Každý týden tu archeologové objevují nové vrstvy zapomenutých svačin.
Travný*: Ročníky 4–6 tady zcela vyřadily běžné předměty. Místo dějepisu a zeměpisu mají „studium moderních memů“ a místo IT „manuální psaní SMS zpráv na tlačítkových telefonech“. Hluk a chaos jsou povinné součásti rozvrhu, a kdo je příliš tichý, dostane napomenutí za neúčast v kolektivním randálu.
Javorový*: Na rozdíl od Travného je Javorový naprosto prázdná třída. Nikdo tam není, protože žáci zůstávají v lavicích jen tehdy, když je připoutáte. Učitelé se už dávno vzdali pokusů o výuku a místo toho natáčí dokument „Záhada mizejících žáků“. Největším lákadlem je obrovská plocha třídy, ideální na soutěže v běhu do kruhu.
Ostrý A*: 7. ročník je oddělený hlavně proto, že tam nikdo nepřežije déle než týden. Ročníkové práce tu mají podobu výcvikového kempu, kde žáci píšou eseje pod časovým limitem, zatímco je školní dron hlídá z výšky. Ostrý A je nejčistší, nejtišší a nejdisciplinovanější třídou školy – pravděpodobně proto, že tam nikdo nesmí bez tří úředních povolení a testu psychické odolnosti.
Ostrý B*: Třída pro 8. ročník, kde už žáci oficiálně dosáhli úrovně „znám všechno, nech mě být“. Výuka se tu skládá z věčných otázek: „Proč to musím dělat?“ a „K čemu mi to bude?“ Učitelé proto přešli na systém "tiché rezignace", kdy prostě zadávají úkoly a modlí se, že je někdo pochopí. Žáci se soustředí hlavně na rozvoj dovedností jako speedrun testu bez přípravy a umění přežití s jedním sešitem na pět předmětů.)
Ostrý C*. .............
Technický stav[editovat | editovat zdroj]
Scioškoly, jakožto budovy jsou pravidelně demolovány žáky a často přežívají v dost bídném stavu, i přesto se v nich stále učí. Nebudu říkat, že se s tím školská komise nesnaží nic dělat, dokonce scioškoly bombardují tunou žádostí na změnu prostředí. Bohužel peníze jsou někdy více než bezpečí žáků, takže komise velice rychle může zapomenout na pár prasklin a děr ve stěně. Ovšem scioškola je taky velmi nebezpečné prostředí, na hodně místech visí velice špatně přidělaná světla a akustické panely. Zásuvky jiskří a světla blikají. Celkově je to jako procházka po Brně ve dvě hodiny ráno.
Učení[editovat | editovat zdroj]
Pokud se stanete žákem scioškoly, budete muset platit skoro 11 tisíc měsíčně, pokud vám to ale za to stejně stojí, scioškola vás naučí spoustu věcí, třeba vyrábět německé ruční granáty, vařit párky v rohlíku (tohle platí jen pro tři lidi), likvidovat věci, krást věci ze školy, prokopávat zdi, sprejovat na ně a spoustu dalšího, celkově se tu rozhodně nudit nebudete.
Jídlo[editovat | editovat zdroj]
Jídlo, jestli to tak lze nazvat, se vyrábí přímo ve scioškole. I když vedení tvrdí, že ne, tak ve všech scioškolách je bioplynový agregát, který zásobuje školy elektřinou. Odpad z bioplynky se pak dává žákům ve formě obědu. Navíc žáci platí 50 korun za každý oběd, což zaplatí další provoz bioplynky.