Typy učitelů

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Učitel, Pedagog

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Teacher.jpg

Jak zajisté víte, v dnešní době existují dva druhy lidí. Jedni jsou ti naprosto normální a druzí? Samozřejmě, učitelé. Ti jedinci, kteří se přes všechna varování rozhodnou učit a tím pádem také týrat dnešní děti a mládež. Tímto článkem bych vás rád seznámil s jednotlivými typy učitelů.

Jak je dělíme[edit]

I když vás to asi překvapí, učitelé se mohou dělit na spousty druhů. Dokázal to vědecký výzkum v Berlíně, kde se vědci pokoušeli určit všechny učitelské poddruhy. Přestože všechny druhy ještě nebyly nalezeny, podařilo se vědcům během půlročního výzkumu část odhalit. Dělíme je podle způsobu chování v hodině a způsobu zkoušení.

Druhy. které rozpoznáme podle chování[edit]

  1. Vrhač – Jde o učitele, který za svých mladých let hrál vybíjenou a tak se rozhodl to přenést i do hodin. Jakmile uprostřed zápisu zjistí, že se někdo baví nebo nedává pozor, vrhne po něm to, co má zrovna po ruce (nejčastěji to bývá propiska či křída). A následky? U většiny případů se ozve rána a s ní překvapený výkřik. Po tomto šoku si žák obvykle odnese děsivé vzpomínky.
  2. Mim – Mluví spíše tělem než slovy. Např. mávnutí ruky dolů = sednout. Obočí nahoře = kdo že to má službu? Tužka v ruce = kdo chybí? Prst ukazující ke dveřím = vééén!!! A takovýchto rozkazů má ještě širší škálu.
  3. Agresor – Velice častý typ učitele, který přijde do hodiny a první, co udělá, je to, že vyčte žákům, že se neučí. Tento proslov může často trvat i polovinu vyučovací hodiny. Zde si učitel vybije vztek z toho, co se mu nedaří. Zbývající čas si stěžuje, že dnešní mládež se nemá co naučit, když na to má on, učitel, tak málo času.
  4. Věčně nepřipravený – Přijde do hodiny a první, co ho napadne, že se zapomněl připravit. Neví, co má dělat. A tak řekne první větu, co ho napadne: „Tak na dnešek jsem vám sliboval testík.“ Žáci se sice snaží učiteli vysvětlit, že žádný test psát nemají a že se nemají ani z čeho učit, oponování je však zbytečné. Tyto typy učitelů zároveň nedělají zápisy. „Vždyť máte učebnice,“ často odpovídají.
  5. Všechno vidí, všechno slyší – Jedná se o typ učitele s nadpřirozenými schopnostmi. I když je otočen ke třídě zády a píše na tabuli, přesně ví, kdo se baví, kdo opisuje a kdo se chystá udělat něco nekalého.
  6. Srandista – I když převážně existují učitelé vtipní v pravém slova smyslu, chtěl bych vás upozornit na ty rádoby vtipné. Takový učitel neustále vykládá hloupé a otřepané vtipy. A jak to dopadá: vždy stejně, směje se samotný učitel a popřípadě žák, jenž potřebuje zlepšit známku.

Druhy které rozpoznáme podle zkoušení[edit]

  1. Soucitný – Charakteristické pro něj je, že se snaží žákovi pomáhat, a to jak při ústním zkoušení, tak při písemkách. Klade lehké otázky a doplňující otázky. Nevnímá šeptání a opisování. Soucitný učitel žáka udělá krátkodobě šťastným a dlouhodobě nevzdělaným.
  2. Nevyzpytatelný – Učitel, který jako z kulometu zkouší několik žáků zároveň. Má rád rychlé a stručné odpovědi a znepokojují ho odpovědi zdlouhavé a až příliš obsáhlé. Typické pro něj jsou nevyzpytatelné tahy. Čekáte zápis a přijde písemka. Čekáte písemku a příjde zápis. Tím drží žáky v neustálém strachu, co se bude v hodině dít, a drží je tak v nestálé bojové připravenosti.
  3. Hnidopich Plichta – Ať žák odpoví sebelíp a sebepodrobněji, tento typ učitele má vždy poznámky nebo komentáře. Nejoblíbenější věta? „Mohlo by to být lepší!“
  4. Obecný dojem – Tento typ učitele nezkouší podle osnov, ale rád používá vlastní zápisník, kde jsou tyto položky: aktivita, chování během hodiny, domácí úkoly, pomůcky, zaměstnání rodičů, barva očí, délka nosu a znamení v horoskopu.
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec