Bedřich Smetana

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Bedřich Kefír.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Bedrich Smetana.jpg
Bedřich Smetana
Biografické informace
Pohlaví ano
Barva očí Záleží na světle
Vlasy ano
Narozen 2. březence 1824
Úmrtí 12. května 1884
Rodina Žádná (sirotek)
Děti asi
Národnost česká
Náboženství skladatel
Sexuální orientace nejspíš Transsexual
Přezdívka Bedřich Kefír
Nástupce Bedřich smetanový
Předchůdce nevím
Povolání zubní laborant, vynálecez, předchůdce, otec (asi)
Spáchané hříchy
Happysatan.jpg
všechny

Bedřich Smetana (staročesky Friedrich Sahne) byl významný český zubní laborant. Za jeho nejvýznamnější dílo jsou považovány syntetické dásně Má mlas a recept na pečené kuře se zázvorem. Po Bedřichovi nám zůstalo Smetanové Náměstí v Brně v Bystrci a vyjmenované slovo Litomyšl. Shodou okolností také několik jeho Smetanových děl.

Život[edit | edit source]

Mladý Bedřich se narodil doma v Přešticích. Už od mládí inklinoval k zubní vrtačce. Jeho despotická matka mu ovšem bránila ve studiích a místo toho ho neustále nutila k profesi kuchaře. Bedřich nedokázal vzdorovat a tak několik let svého života vařil ve známé přeštické restauraci U Courka, kde vznikl i jeho slavný recept na pečené kuře se zázvorem.

Tři roky od jeho nástupu do zaměstnání ovšem matka umírá a Bedřich se konečně vydává vstříc svému štěstí. Nastupuje jako zubní laborant do Pražského ústavu pro zuby a dásně v pražském Podolí. Zde pod vedení profesora Husenderla vyvíjí první prototyp syntetických dásní.

Recept na pečené kuře se zázvorem[edit | edit source]

Potřebné Ingredience:

Mrkve nastrouháme, olejem promastíme kuře a vložíme do něj nastrouhanou mrkev. Zázvor lehce osmahneme a spolu s pepřem a kmínem opět vložíme dovnitř. Troubu rozehřejeme na 200 stupňů Celsia a kuře v pekáči do ní vložíme. Po pár dnech použijeme česnek a sůl na potření.

Přejeme dobrou chuť!

Syntetické dásně[edit | edit source]

V dětství byl též veden k hudbě, zejména k programování na klapkobřinkostroji, protože to tehdy neslo slušné peníze a jeho otec sládek potřeboval investovat do nových tanků na slad. Ovšem Bedřich byl holubičí nátury, téměř altruista a nebažil po mamonu. Dobře věděl, co lid trápí - stačilo se podívat na rozesmáté tváře svého publika. Paradontóza měla žně. Svůj první prototyp dásní s pracovním názvem Vyšehrad (podle blízkého kostelíka) vykazoval značnou chybovost a v některých případech se proměnil v baterii a začal uživatelem probíjet. Na vině byla nevhodná kombinace zinku a mědi, která fungovala jako elektrolyt. Nutno dodat, že coby životabudič to fungovalo lépe než kafe a uživatelé měli jiskrný úsměv.

Po upravení materiálu a odstranění základních chyb v kódu [1] ohlásil Smetana svůj druhý prototyp s názvem Vltava (podle nedalekého nejvýznamnějšího evropského toku). Poté už následovaly kosmetické úpravy Šárka, Z českých luhů a Z českých hájů (speciální levnější verze pro dvojčata) a předražené DLC Tábor.

V roce 1912 vymyslel novou odlehčenou konstrukci Blaník. Zde se Bedřichův život zastavil a sním i vývoj. Spravovat hardware nebyl problém, protože zručných kovářů bylo k dispozici dost, ale úpravy kódu se ukázaly nad tehdejší možnosti. Bedřich totiž postupně upravoval framework, přičemž zanedbával dokumentaci a protože už špatně slyšel, jeho lolcodština nebyla z nejlepších.

Syntetické dásně se prodávaly až do roku 1936 pod značkou „Má mlas“.

Poznámka: podle posledních poznatků jsou jak jméno géniovo, tak i název syntetické dásně uváděny chybně. Správné znění by mělo být toto: Dřebřich Smetana: Má slast.

Bedřichovy podpěry[edit | edit source]

Tady si můžeme pomocí říkankou:

Bra-Pro-Da-Li-Dvě-Hu-Ta-Čer-Vi

Brambory ze Šumavy[edit | edit source]

Velice oblíbená podpěra hlavně šumavských zemědělců. V této podpěře Béďa vychvaluje hlavně výbornou bramborovou kaši, kterou mu dělala jeho máti.

Prodaný otrok[edit | edit source]

Bezkonkurenčně nejznámější Bédova opera je Prodaný otrok (en. Sold nigga, něm. Verkaufte Nigger.) Při tvorbě se Bedřich inspiroval dílem mnoha jeho zkušených předchůdců. Duet Jeníka s Kecalem je převzat z alba »Rock na vsi« skupiny »Barel rock«. Pochod komediantů je z filmu »Trhala fialky dynamitem«. Duet »Věrné milování« je z filmu Slunce, seno a pár facek. Závěrečný výstup je z filmu »Ještě větší blbec, než jsme doufali«. Role Vaška slouží dodnes jako praktická učebnice správného koktání, které je vyučováno v logopedistických centrech. Medvěd je pak alegorie na tehdejší módu odmítání depilace genitálií, kterou tehdejší sufražetky demonstrovaly svůj odpor vůči tehdy platným společenským konvencím.

Davaj piko[edit | edit source]

Podpěra, kterou Béďa složil při vzpomínkách z mládí, kdy patřil mezi Litomyšlské dealery. Tato podpěra je velice oblíbená zejména na Ostravsku a na Ústecku.

Lithium[edit | edit source]

Tato Béďova velice oblíbená pochutina ho inspirovala k tvorbě právě této podpěry, kde vychvaluje jeho chuť a zdravost. Při této podpěře začínal mít Béďa problém se zdravým. Tudíž zvýšil dávky na dvojnásobek a jeho slavný konec jistě znáte.

Dvě cikánky[edit | edit source]

Tato podpěra nás vtáhne do světa krádeží a bezdomovectví. Dvě cikánky se snaží vyženit peníze. V dnešní době bychom je nazvali zlatokopkami.

Husa[edit | edit source]

Tato podpěra pojednává o jeho 1. manželce. Podle veršů jako: "černá, jak noc" "nebezpečná, jak hurikán" "chlupatá, jako opice" se domníváme, že Béďa svoji manželku hluboce miloval.

Tálibán[edit | edit source]

Příběh této podpěry se točí kolem chlapce, který se přidává do mírumilovného spolku Tálibán, který se soustředí na ochranu přírody a pomáhání potřebným.

Černá opice[edit | edit source]

Asi nejkontroverznější podpěra. Část lidí zazlívá Béďovi, jeho nenávistná slova vůči černým opicím, o kterých v této podpěře jde.

Vidlákov[edit | edit source]

Na tomto místě prožil Béďa většinu života, i když to všechny historické prameny popírají. Tato oblast je podle podpěry ráj na zemi. To se ale nedá říct o podpěře. Tak disharmonické zvuky jen tak někdo neuslyší. Je pravda, že Béďa už byl napůl šílený. Asi si dával moc malé dávky lithia.

Potomstvo[edit | edit source]

Prapravnučkoum Beřicha Smetany je hermafrodit krev a mléko Emma Smetana (někdy předzdívaná/ý "Emma Oratorium Smetana"[2], apod.). Vyznačuje se výraznými přednostmi a velkýma očima. Prý i hudebními a jazykovými. V nedávné době se přidala do trojky projektu DVTV, kde praktikuje interview nejen s uměleckou smetánkou. Momentálně pracuje pro TV Hovna.

Reference[edit | edit source]

  1. Podle očitých svědků byl framework napsán v Lolcode a ovladače normálně tužkou v assembleru.
  2. https://video.aktualne.cz/dvtv/cenzura-pokondra-s-kritikou-babise-nemame-problem-tady-slo-o/r~f017ded6ae9111e7a9d00025900fea04/ (2:50)