Beranice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
'čkej čéče, mosim si vodskočit tudle za smrček vyždímat beranici...

—selka z Hané

Beranice z Ruska. To pod ní je pes.

Beranice je samice od berana, jedná se tedy o ovcoidní stvoření. Jak je očividné z citátu, beranice je náchylná k zadržování Dihydrogenmonoxidu a tudíž se musí čas od času přebytečné vlhkosti zbavit.

Popis[edit | edit source]

Standarní beranice je potažená chlupatou kožešinou, které se říká rouno (nezaměňovat s houno). Tento porost chrání dotyčnou před chladem a umožňuje zadržovat přebytečnou vlhkost. Kombinací animálního tepla a vlhkosti pak dochází k aromatizaci beranice, která vábí samce a láká jej k říji, koitu, kopulaci, nebo takovému tomu domácímu mrdáníčku.

Dojde-li k zacuckování kožešiny, vytvoří-li se dredy nebo dokonce plst, je nutno kožešinu odstranit. Obvykle se používá voskový pásek, žiletka, holící strojek nebo nůžky. U starších samic poté křovinořez. Zajímavým jevem je fakt, že odstraněním porostu dochází ke zdánlivému omlazení a dočasnému zvýšení atraktivity.

Beranice je menší než beran a to o pěkný kus skopového. Je ovšem silnější, proto je možné ve volné přírodě vidět beranici, která na zádech vozí unaveného samce. Říká se tomu skok, protože samec naskočí a tradá do Kopidlna. Stejně jako většina savců je i toto zviřátko standardně dodáváno ve verzi 4x4, tedy s náhonem na všechna kopýtka. Beranice je SUV s vysokou prostupností terénem, nízkou spotřebou a emisemi v normě EUR5.

Výskyt[edit | edit source]

Beranice je svým způsobem relikt dob dávno minulých a proto je možné ji pozorovat v přirozeném prostředí zejména v oblastech s vyšším výskytem seniorů či v zaostalých oblastech. Například v Horních Uhrách je velice rozšířená a oblíbená zejména osamělými pastevci. V souvislosti s příklonem mladších obyvatel k přírodě je však možno tyto pozorovat i mezi hipstery, ezoženami a jinými minoritami.

Varování[edit | edit source]

Narazí-li našinec na beranici ve volné přírodě, měl by se mít na pozoru. Jedná se o tvora zákeřného, který poctivě buduje u našince závislost, aby jej posléze po dlouhou dobu zbavoval těžko nabytých financí, luxusních automobilů, kamarádů a podobně. Uvidíte-li několik beranic pohromadě, vemte nohy na ramena a utíkejte. Kdo uteče, ten vyhraje. Kdo neuteče, ten platí.


Dolly.JPG
BÉÉÉÉÉÉÉ
OvceBeraniceJiří OvčáčekKvětákovcePetr MachOvčáryOvce hopkaváPrasoovce