Jan Ámos Komenský

From Necyklopedie
(Redirected from Komenský)
Jump to navigation Jump to search
Komensky.jpg
Jan Ámos Komenský
Biografické informace
Pohlaví muž
Diagnóza učitel
Barva očí černobílé
Vlasy vysoké čelo, vzadu kudrnatý mullet
Narozen 28. března 1592
Úmrtí 15.listopadu 1670
Národnost českomoravská
Náboženství protitestant
Sexuální orientace prozápadní
Tituly Učitel Nádorů

„Jan Ámos Komenský skáče z okna na ženský

- Miloš Zeman

Jan Ámos Komenský, v latinském přepisu Iohannes Amos Comenius, francouzsky Žán Amos Komensky, byl protitestantský kazatel, biskup zrušené církve, chudý tunelář,ale za to bohatý ropný magnát, pedagog jenom z donucení, zapálený spisovatel, kantor, emigrant, kolaborant, eurohujer a propagátor NWO, lidový léčitel a šiřitel moru, podporovatel a vydavatel halucinací falešných proroků, neúspěšný konstruktér perpetuum mobile, teolog, filosof, děda vševěda a všudybyl, první velký průkopník řitního alpinismu atd.

Životopis[edit | edit source]

Na důkaz úcty Broďané na Komenského rodném domě uchovávají původní prvky a detaily dobové architektury

Komenský se narodil zhruba v druhém tisíciletí po Kristu, oficielně jako Jan Ámos Szeges v Uherském Brodě, Nivnici a Komni. Protože Komenští se často stěhovali (patřili k cechu potulných kazatelů a otec jako bokovku za účelem získání peněz vynalezl Szegedýn) a rodný list se mu někam zdejch, nárokuje si jeho zrození i pár bezvýznamných dědin v okolí. To je arciť největší hloupost, kterou kdo pronesl od doby, kdy člověk vynalezl koně.

Když měl jít Honza do spořádané katolické školy, raději se flákal a psal slovník, který mu pak stejně shořel. Studoval v cizině. Mezitím učil a byl vysvěcen na protitestantského kazatele. Kázal a byl proti katolické církvi stejně jako třeba ďábel, reformace, osvícenství, Napoleon, zednáři, nacisti, komunisti i Evropská unie. Proto se hodil komunistům do krámu a proto ho dali na jednu bankocetli, na které je dodnes. To si ovšem mnohem více zasloužili třeba Jára Cimrman, svatý Vojtěch, nebo Cyril s Metodějem.

Komenský musel na kraťoučkou dobu, než budou Habsburkové v českém království poraženi, opět do ciziny. Což mu nevadilo, protože tam už byl a znal to tam. Aby ušetřil za cestu, nechal rodinu umřít na mor a nemusel pro ně kupovat letenky.

Nejdřív Komenský utekl do Polska. Jeho bratři ve víře nechali bydlet velkou skupinu Čechů přímo ve městě v Lešně [1]. Potom začala třicetiletá válka. Švédi byli spojenci českých vyhnanců, protože se chystali porazit nenáviděné Habsburky a dosadit nového krále, který by dovolil jejich návrat domů do Čech a nastolil anarchii, jakožto jediné opravdu funkční státní zřízení.

Švédi ale porazili Poláky a ničili a rabovali jejich zemi, proto má dodnes spoustu Polek světlé vlasy. Češi v Lešně si toho nevšimli. Poláci se masově vraceli ke katolické víře. Češi považovali Švédy za osvoboditele, Poláci za nepřátele. V té době přijel samotný švédský král jeho veličenstvo Gustav II. Adolf do Lešna. Komenský ho srdečně přivítal a zahájil výstup koncem královy trávicí trubice. Začal mu recitovat svou latinskou Ódu na Gustava Adolfa. Poláci to sledovali skřípajíce zubama.

Hned jak Švédi opustili Polsko, Poláci začali projevovat nespokojenost s přítomností kolaborantské české menšiny v jejich městě. Jejich nespokojenost vyvrcholila ve chvíli, kdy Komenský přidal do slovníku slovo Plápolák. Poté zapálil českou čtvrť a Čechy vyhnal.

Již v Polsku Jan Ámos Komenský skákal z koně na ženský, byl'ť to veliký spermon před Hospodinem. Vymyslel 195,22 nových milostných poloh. K jeho oblibě mezi ženami přispívaly škorně z dobré usně a jeho schopnost vládnout oběma pery. Jedním perem (tím namáčeným do inkoustu) oslňoval komtesy (tehdejší intelektuálky), druhým (tím mohutným, zasouvaným) ženy prosté. S protitestantem samozřejmě prováděly zásun výhradně protitestantky, podle Legendy Perensis ale příliš neprotitestovaly.

Komenský utekl do Švédska, kde protitestanti nikomu nevadili, a tam zpronevěřil peníze za reformu švédského školství. Komenský nic nedokázal, přestože švédský král, nejmocnější muž tehdejšího světa, za něj všechno platil. Nechal si zaplatit, vytuneloval je a všechny prachy prošustroval. Ještě Švédům nakreslil mapu Moravy, aby na Moravě při třicetileté válce něco nezapomněli vypálit. Potom utekl do Holandska.

Tam filosofoval o placatém světě, poslal učence z Harvardu, kteří ho zvali do Ameriky kvůli jeho filosofii tam, kam lezl Gustavu Adolfovi, a umřel. Na jeho odkaz navázalo americké hnutí, jehož členové jezdí i v dnešní době na dvoukolácích taženými koňmi, opovrhuje mobily ba i pagery a nazývají se na jeho počest Amišové, protože místní tiskař zakrámoval písmeno O [2].

Názory[edit | edit source]

Komenského sbírka motýlů, na kterou lákal děvčata i chlapce školního věku

Komenského názory byly hlavně pedagogické. Myslel si, že se všichni mají učit a že se nikdo nemá neučit, protože všichni se dokážou aspoň něco málo naučit, a to ať chce nebo nechce. Tak se to taky dodnes děje. Psal k tomu učebnice, z kterých se nikdo neučí. Vymyslel nové druhy škol (kupříkladu škola hrou) a další blbosti - třeba učení bez rákosky. To všechno už dávno úspěšně prováděli jezuiti. Komenský ukradl jejich copyright a psal o tom učebnice. Dneska by mu to OSA zatrhla.

Dílo[edit | edit source]

Komenský psal, protože cítil nutkání. Dnes bychom řekli, že byl postižen agresivní grafomanií, ale tehdy se to tak nebralo. Psal v cizích jazycích a jeho díla se četla a vycházela v cizině, což bylo dobře, protože u nás neměli lidi na knížky čas. Komenského knižní díla jsou vcelku velmi málo významná. Navíc buď shořela nebo je už nikdo nečte, protože toho napsal hodně. Taky byl bordelář a v jeho zápisech se nedá vyznat. Komenského dílem se zabývá věda zvaná komenologie.

Velikým dílem, ve kterém se vysmál, pomluvil a udělal blbce a blázny ze všech povolání a z celého světa a kde propaguje únik do virtuální reality, je jeho Labyrint světa a ráj srdce. [1]

Komenský v propagandě[edit | edit source]

To, že Komenský je učitel národů, je veliká holá pravda a nikdo nepotřebuje vědět proč, protože to je pravda. Komenský nic nedokázal, na všechno nadával, všude viděl jen to nejhorší, kradl, závazky a smlouvy neplnil, otravoval veřejnost dopisy (psal i Ježíškovi), prohlášeními a názory a na ničem neviděl nic dobrýho. Sice opomenul některá průmyslová odvětví jako informační technologie, automobilový průmysl, sociální sítě a další, ale to určitě bylo schválně a tak to to Komenský chtěl. Komenský je velkým vzorem pro současnou českou společnost.

Příbuzenstvo[edit | edit source]

Komenského synovec Jan Ignác Komenský vystudoval u Jezuitů a byl řádným katolickým knězem. Snažil se tak odčinit hříchy svého strýce.

Poznámky[edit | edit source]

Je všeobecně známo že Jan Ámos Komenský skákal z okna na ženský. Jednou skočil na ženskou, udělal z ní Komenskou.

Honza.gif Honzové
Jakub Jan RybaJan Ámos KomenskýJan BabicaJan Berwid-BuquoyJan DvorskýJan FischerJan František WomackaJan HusJean-Jacques RousseauJan KaplickýJan KavanJean LafitteHonza NedvědJan NerudaJán SlotaJán SokolJan ŠvejnarJan XXIII.Ján ZákopřaníkJan ŽižkaHonzíkova cesta
  1. Město bylo pojmenováno nikoli po Lechovi, praotci Poláků, ale podle fabriky na lešení.
  2. Ve skutečnosti jej nezakrámoval, ale ztratil při noční návštěvě budoáru jakési Gabielly Brown (byla to francouzka, četlo se to tedy Žábriela), která patřila k místní smetánce a po nocích pracovala v mužském přestrojení jako podkoní, ale jinak byla úplně normální surfažetka, čili mažoretka se surfovacím prknem. Což byla vysoce ceněná kulturní činnost, jelikož jí jednou při vyhození prkna do vzduchu vypadlo ňadro (velikost košíčku A) a místní prádelna toho roku vydělala neskutečný balík a od té doby je kótována na burze v Dolních Mrdoklečích, okres Koněpůlky.