KVG

Z Necyklopedie
(přesměrováno z AVG)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem KGB.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Ruský agent.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

KVG je projekt ruské vlády na vývoj nového operačního systému pro osobní počítače. Smyslem celého projektu je pozvednout sebevědomí ruského lidu po prohrané studené válce, odstranit z ruských počítačů šmuchající, bonzující a amerikánsky prohnilý systém Windows a umožnit ruskému lidu pracovat s opravdovým pravoslavným ruskojazyčným systémem. Pracovní název je tajný, je známa pouze jeho zkratka KVG, avšak již v den začátku projektu pro něj byl počítačově gramotnou veřejností název Krásnoje Virťuálnoje Góvno, česky "Velký rudý kulový", anglicky "Red & Great: The Crap".

Charakteristika systému[editovat | editovat zdroj]

Tento systém bude pravoslavný, panslovanský a kompletně ruský. Dokonce i veškerý kód bude napsán v azbuce. Zadání, studie dokumentace, vše je napsáno sovětským dialektem, kterým kupodivu nehovoří dnes už bývalá loutka Medveděv (za kterého projekt odstartoval), ale Putin. S uživatelem bude systém komunikovat pouze rusky, bude možno připojit pouze ruskou klávesnici s azbukou. Při spuštění zahraje první takty sovětské hymny, při ukončení první taky písně Hej Slované. Zvuky doprovázející běžné úkony budou připomínat zvonky na chomoutech ruské trojky, tradičního trojspřezí, kterým se tahají ruské sáně, mimořádné události systému budou ohlašovat mocné údery zvonů z chrámu Vasilie Blaženého. Barvy uživatelského rozhraní budou červená, modrá a bílá a nebude je možno změnit.

Zadání celého projektu je velmi ambiciózní. Předpokládá se kompletně nové vytvoření celého systému, pouze s velmi malým použitím již existujících softwarových modulů. Například Linux bude v KVG tvořit pouze 90% (z toho vyplývá, že systém bude možno provozovat prakticky na libovolném počítači propašovaném do země). Z Windows systém nepřevezme vůbec nic, kromě uživatelského rozhraní, ikon, způsobu práce s myší a filosofie položek v menu.

Práce s daty[editovat | editovat zdroj]

KVG přináší nový souborový systém nazvaný FSB. Popravdě nelze říci přímo souborový systém, přístup k datům je revoluční. FSB totiž místo do souborů ukládá data do spisů. Spisy se ukládají nikoliv do složek či adresářů, ale do svazků (menší spisy do šanonů). Svazky a šanony pak nejsou umístěny na discích, ale v archivech. Díky tomuto systému je pro výkonný FSB vyhledání jakékoliv informace dílem okamžiku.

Pozn.: Tato technologie ve skutečnosti není nová. Československý systém STB pracoval na stejném principu; přes několik reklamních akcí a podporu vlády se však mezi veřejností příliš neujal a krátkozrací občané jej zavrhli až zapudili. V posledních dvaceti letech se však tu a tam objeví někdo, kdo se z STB snaží udělat opensource.

Uživatelská práva[editovat | editovat zdroj]

KVG je koncipován především jako systém s podporou budoucí internacionální sítě. Původní myšlenka byla, že všechno bude patřit všem a každý spis bude dostupný z každého počítače. Idea však narazila i v jinak pokrokovém Rusku. Uživatelé budou tedy rozděleni do skupin a každá uživatelská skupina bude mít ke spisům různá práva. Práva jsou různého stupně, od 0 do 7. 0 znamená, že uživatel nemá právo číst, natož upravit nebo smazat spis. 7 znamená absolutní kontrolu nad spisem. Např. 4 znamená „jak co a jak kdy“.

Jsou tři skupiny uživatelů:

  • ten, komu patří daný počítač
  • ostatní uživatelé v síti
  • Putin

V praxi by pak mělo docházet jen ke třem kombinacím práv k libovolnému spisu:

situace vlastník ostatní
uživatelé
Putin žertovná přezdívka situace
Běžný stav
vlastník počítače je uvědomělý soudruh. Že mu něco v počítači najdou, se bojí jen maličko.
7 0 7 Malyj bojing
Žertovný stav
Na MDŽ, apríla, svátek práce, VŘSR, dědu mráze... každý je podělaný za ušima, jestli smazal všechny nevhodné spisy.
7 4 7 Velkyj bojing
Žerty stranou
Nevhodný spis byl nalezen.
0 0 7 James Bond z Kremlu

Aplikace[editovat | editovat zdroj]

Předpokládá se i vývoj zcela nových aplikací. Základem bude kancelářský balík:

Slavjanskij Bjurokrat[editovat | editovat zdroj]

  • Slovo – program pro psaní jednoduchých textů do maximální délky 10 stran. Pokud je tedy stránkou míněn rozměr A5 a menší. Součástí programu je oblíbený soudruh Skrjepka, o "rybonu" v barvách trikolory se uvažuje.
  • Tablica – spreadsheet se stovkou matematických funkcí (Medveděv si neuměl představit, že by v matematice mohly být víc než čtyři funkce, ale poradci ho ukecali. Putinova matematika je ještě jednodušší, on uznává jen jedinou funkci. V každém případě buržoazní funkce jako úrokovou sazbu v programu nenajdeme.)
  • Predstavlenije - bude fungovat úplně stejně jako PowerPoint a bude stejně jako PowerPoint úplně na hovno.

Další utility[editovat | editovat zdroj]

  • Vasilisa – aplikace pro přehrávání videosouborů (je pojmenovaná podle oblíbené pornoherečky prezidenta Medveděva). Program bude umět přehrát všechny formáty: PAL i SECAM.
  • KAR – komprimační program. V duchu ruských tradic také KAR bude samozřejmě produkovat lepší a větší komprimované soubory než jakýkoliv imperialistický archivační program.
  • TASS čtečka - něco jako RSS čtečka. Napojená na deník Pravda bez možnosti změnit nastavení.
  • RVHP – systém online nápovědy. Aby soudruzi programátoři nebyli rušeni technickými dotazy a mohli splnit plán pětiletky, uživatelé si budou radit a pomáhat vzájemně.
  • znaju – textový editor pro zkušené uživatele pohrdající myší a kartinkami (součástí je plugin pro vypalovačku děrných štítků).
  • gcccp – kompilátor jazyka CCCP++ (štvavé servery tvrdí, že jazyk je klonem QBasicu, to ale vůbec není pravda, protože kód se píše v azbuce.)
  • Total Commander – zrušen. Putinovi se moc líbil název programu, ale když zjistil, že program vůbec nic neumí a není ani zábavný, rychle ztratil zájem.

Hry[editovat | editovat zdroj]

V plánu je i vytvoření několika ryze ruských počítačových her.

  • Strategická mapa ve hře Afganistan může na první pohled připomínat jinou, trapnou hru. Princip je však zcela opačný. Zde je to hráč, kdo zakopává nálože, a číslíčka jsou počty civilních obětí.
    Afganistan, akční hra se strategickými prvky, ve které Sovětské jednotky vždy vyhrají, obsadí celou zemi a založí v ní sovchozy.
  • Kdě maja butylka, adventura o hledání ztracené láhve vodky v budově NKVD na náměstí Lubjanka v Moskvě.
  • Kramle z Kremlu, logická arkáda, ve které jde o to vybloudit z nekonečných chodeb Kremlu a dostat se do kořalny na rohu Nikitské a Gazetné ulice.
  • Malenkoj vymagatel, zábavná hra pro malé děti. Veselý medvídek Gazpro je soudruhem vedoucím v kolchozu. Úkolem je přiškrcovat dodávky mléka imperialistickým zvířátkům vždy, když méďa něco chce a zvířátka otálejí, či když se mu zdá, že zvířátka si moc otvírají tlamičky – anebo když se méďa prostě nudí.

Pozn. Západní mocnosti vypouštějí žvásty, že Rusko nemá dostatek peněz na to, aby byly vytvořeny takové špičkové hry. Predikují návrat tetrisu, jehož zdrojový kód se našel na půdě moskevské univerzity mezi ostatními děrnými štítky a přinejlepším jsou ještě ochotny uvěřit emulaci kapesních digitálních her Elektronika IM. Důkazem jejich mýlky budiž uniklý screenshot z připravované válečné hry.

Vývojářské středisko[editovat | editovat zdroj]

Světové veřejnosti není známo, kde vývojářské centrum stojí, ale my víme své, je to samozřejmě nejtajnější obec v Rusku Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje, kam Putin a jeho milec Medveděv stěhují vše, co chtějí před světem utajit. Dopoledne 23. července, prezident Medveděv roztřískal flašku vodky o dveře nové budovy vývojového centra a všichni členové jeho delegace počurali rohy budovy (ruský zvyk pro štěstí).

KVG, tajné služby a Necyklopedie[editovat | editovat zdroj]

Protože Vědecký tým necyklopedie má v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje svou tajnou rezidenturu, od časného rána 23. červnce 2010 zvoní u všech Necyklopedistů telefony, pípají nové maily a bučí ICQ, tajné služby celého světa stojí o to, abychom jim poskytli exkluzívní informace. Necyklopedie se však k ničemu tak nízkému, jako je prodej informací tajným službám nesníží. Namísto toho, věrna svému ušlechtilému poslání, se o tyto informace otevřeně podělí s celým světem.

TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBayKnížectví Sealand

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODBIOSEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti