Jablonecko-kokonínská válka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Digitální fotoaparát.png Tomuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.

Jablonecko-kokonínská válka byl konflikt probíhající mezi Jabloncem a separatistickou osadou Kokonín. Probíhala mezi lety 1788 a 1789. Jednalo se o největší ozbrojený konflikt v historii Kokonína.

Důvod konfliktu[edit | edit source]

Poté, co Lužická Hnisa přestala stačit k odvádění zbytků po výlovu tuleňů směrem na Liberec, se Jablonec rozhodl postavit čističku v blízké osadě Kokonín. Kokoníňanům se to nelíbilo a tak chtěli Jablonec zabrat.

Některé neověřené zdroje říkají, že čistička byla jen záminka a pravý důvod je snaha tuleňů zničit. Přehradu, pomocí které jsou vylovování z Lužické Hnisy, ale to je pouze naprosto neověřená informace.

Tento článek nebyl sponzorován Svazem tuleňů proti vylovování tuleňů.

Výsledek[edit | edit source]

Protože kokonínská separatistická "armáda" měla jenom 34 členů, po nákupu zbraní hromadného ničení na bázi Tannwaldia nezbyly peníze na oblečení a tak všichli při drsném výstupu do Jablonce umrzli. Následně byla osada 6.9.1789 (povšimněte si, že se jedná o prvočíslo) poražena Peltou VI.

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válka