Hylmar Skřet

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


„Hej, je to rychlý“

- Brežněv

„Ptačí parašutismus? To je debil, to sem neviděl.“

- Mgr. V.H

„Já nevim, prostě to bouchlo...“

- Alexander Akimov
Paní Bejrová pózuje u druhého prototypu Hylmara Skřeta

Hylmar Skřet je malý automobil, ze kterého vznikl Britský Hillman Imp.

Vznik[edit]

tajný institut je stále funkční, jen se jmenuje Gymnázium Mimoň.

Hylmar Skřet vznikl na počátku 60. let v přísně tajném středisku pro vývoj těžké a jaderné techniky ve městě Mimoň, za velení tehdy mladého nejmnenovaného, talentovaného zdravotníka a učitele biologie. Vůz měl konkurovat autům jako Moskvič, Žigulík, Trabant a hlavně Mini z Anglie. První prototyp byl vyroben rychle, za 10 hodin, 5.6. 1961. Samozřejmostí byla karoserie ze Stalinia a Bolševikumia, které se používaly na ozbrojené Pásové dopravníky třídy Pergl.

Moskvič nikdy nebyla seriózní konkurence...
Dokonce i Trabantu ujel. O parník

Konstrukce[edit]

Vůz měl být poháněn prasopsem, avšak Rudí bratři přikázali, že auto musí být moderní a musí konkurovat západním vozům. Schváleno bylo použití parního kotle vzadu, společně s pohonem zadních kol. Palivo pro parní kotel byly uranové tyče z nedaleké Stráže pod Ralskem. První jízda proběhla 22.6. 1961. První jízda byla úspěšná, vůz jel rychlostí až 240 km/h, což se polytbyru moc nelíbilo a označilo ho za "dekadentní buržoazní přežitek", a nařídilo snížení rychlosti. Inženýři použili tedy omezovač, který rychlost snížil na 190 km/h, ale podle Komančů to bylo stále moc. A tak použil naftový čtyřválec Peugeot upravený pro jízdu na uran. Rychlost se okamžitě snížila na 120 km/h. Polytbyro bylo nadšeno a nařídilo výrobu 10ti prototypů.

Prototypy[edit]

  1. Skřet s parním kotlem na Uran
  2. Skřet s Dieslovým motorem na Uran
  3. tentýž pohon jako druhý prototyp, zkoušený pohon 4x4
  4. "Super Skřet", oficiálně Hylmar Super Skřet 1800 RS, závodní podvozek, převodovka z Šukafonu
  5. Elektromobil, Hylmar Elektro 50, 50 jako výkon v koních
  6. Zkouška jaderné turbíny, explodoval v dubnu roku 1967, při revizi motoru, kterou Prováděl Alexander Akimov
  7. Rozpojovací verze, známější jako Skřet RZ-1
  8. prototyp na šlapací pohon. v přední části interiéru technici vyřezali díru pro nohy, po vzoru seriálu Flintstoneovi
  9. Prototyp na exkrementální pohon, určeno pro vidláky, v karoserii Pick-Up
  10. Prototyp pro šikmoočka, poháněný motorem AE86 o výkonu 200 koní. Původně měl být použit v sérii Initial D. Nakonec dar pro Hirohita

Krádež dokumentů[edit]

V roce 1963 James Bond vnikl do institutu a prahsprostě ukradl plány tohoto skvostného vozu, a předal je Britům. Britská vláda předala plány společnosti Hillman, a ta si je přivlastnila a nazvala vůz Hillman Imp.

Hillman Imp a jeho výroba[edit]

Hillman Imp se nedal od svého Českého klonu rozeznat do doby, kdy se s ním nabouralo

Impy se vyráběly do roku 1976 a vyrobilo se jich půl milionu. Původní sofistikovaný podvozek nahradili angláni podvozkem z popelnice, přidali startování napínacím klíčkem, případně klikou, strčila se dozadu, kde byl motor, a točilo se, dokud motor nechytl. To se stávalo pouze v létě, kdy bylo teplo. Imp totiž potřeboval autobaterii a ta vidlácká, od společnosti Chrysler, byla velmi náchylná na zmrznutí a následné rozpadnutí. Po rozpadnutí baterie se permanentně rozpadl i vůz.

Do Impu stačilo pouze cvrnknount, a rozmetalo ho to na kusy

Fotogalerie[edit]RumunskoX1.jpg Auta
MoskvičŠkoda 1000MBŠkoda Fabia ScoutŠkoda FavoritŠkoda FeliciaŠkoda JátyŠkoda PopularŠkoda SuperCTrabant AussichtVW Golf IVW Golf IIŽigulík
Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
Bomb.png Tato stránka je rozcestník. Nasměruje vás i tam, kam byste se snad ani v těch nejhorších snech dostat nechtěli.