Velký kulový

From Necyklopedie
(Redirected from Velké kulové)
Jump to navigation Jump to search
Paneláková sídliště za socialismu byla budována v dialektické jednotě protikladů Velkého kulovýho a Velkého hranatého.

„Eto charošoje.“

- Josif Vissarionovič Džugašvili

Velký kulový (dle pravidel českého pravopisu Velké kulové), je jedním z charakteristických rysů socialistického zřízení. Již na druhé stranické schůzi Socialistické strany Svazu sovětských socialistických republik bylo rozhodnuto, že právě Velké kulové jest tou pravou náhražkou za zbytečné, ideologicky překonané a krajně nevyhovující předměty, vyskytující se v buržoazní prohnilé éře v oblastech městské zástavby (jako jsou kupříkladu všemožné sochy, fontány, kašny či stromy), v samotných lidských obydlích (tj. nábytek, spotřebiče a zásoby), v krajině (kopce, remízky, zvířena) a vůbec všude.

Idea Velkého kulového a její vznik[edit]

Za vynálezce, či možná objevitele Velkého kulového je pokládán Tatarstánský soudruh straník Varlo Gulovič Kulovskij, který údajně jako první spojil termín Velký kulový s rozlehlými a hlavně prázdnými pláněmi své domoviny, které zcela vyhovovaly socialistické ideji dokonalé země. Proč dobře známé pláně zhodnotil jako Velké, je celkem jasné, proč však připojil přídavné jméno Kulové, je záhadou. Vědecký tým Necyklopedie shromáždil několik možných důvodů:

Narozdíl například od budov nepodléhá Velký kulový ani zubu času, ba naopak s ním spolupracuje. V tomto domě už Velký kulový je a daří se mu.
  • Tatarstánské pláně se pozvolna směrem k okrajům zvedají až k horským pásmům Ural a Kavkaz, mají tak jakýsi tvar výseče koule. (Toto vysvětlení bude kvůli, s největší pravděpodobností mizivé, představivosti soudruha Guloviče nejspíš nesprávné.)
  • Tatarstánské ženy se honosí určitými partiemi, které jsou jak velké, tak značně kulové. (Velmi pravděpodobné vysvětlení, ale bohužel se neshoduje s faktem, že soudruh spojil termín Velký kulový s pláněmi.)
  • Soudruhu Gulovičovi strašilo ve věži, kapalo na karbid či šplouchalo na maják.
  • Vše výše uvedené je správně.
  • Jiný, zatím neobjevený důvod.
Takhle Velký kulový určitě nevypadá, tato do očí bijící chyba byla způsobena nejspíše nepochopením, či demencí.

Velké kulové přichází[edit]

Spolu se socialismem se do Českých zemí dostalo i Velký kulový. Podle dnešních historiků bylo Velký kulový vlastně jediná dobrá věc, kterou nám toto utopické státní zřízení přineslo. Nejprve, během dvacátých let dvacátého století (je zajímavé, že ani jedna z těchto dvacítek není prvočíslo) a během následující druhé světové války si nemohli nadějní mladí socialisté příliš vyskakovat, nezbývalo jim tedy, než mít Velký kulový ve svých hlavách.

Velké kulové na vrcholu moci[edit]

Po roce 1948 (taktéž nejde o prvočíslo, což už nemůže být náhoda) se však Velké kulové brzy dostalo prakticky do všech sfér života. Namísto remízků zůstalo v polích Velký kulový, v obchodech najednou bylo běžně k mání Velký kulový, v nově budovaných panelákových sídlištích bylo Velký kulový. Neuplynulo ani pár let a každý soudruh občan měl doma své vlastní Velký, či alespoň Malý kulový.

Konec a znovuzrození Velkého kulového[edit]

Po Sametové revoluci přestalo být Velké kulové v módě, lidé se mu začali bránit zuby nehty a nahrazovali jej krajně zbytečnými a uboze trapnými náhražkami, které se Velkému kulovému nemohly rovnat ani kvalitou, ani účinností. Narozdíl od Velkého kulového se totiž jakákoli fontána, socha či květina jednoho dne rozpadla, odumřela či byla ukradena. Časem se však násilně potlačované Velké kulové přece jenom projevilo, především v podobě státní pokladny a výsledků politických programů. Od té doby se pokojně a nenápadně rozrůstá ... všímaví soudruzi již vědí, že brzy bude Velký kulový opět všude.


Poznámka na závěr[edit]

Mnozí lidé o sobě či o svých blízkých tvrdí, že umí Velký kulový. Nevěřte jim. Lžou. Tvorba Velkého kulového je práce velice sofistikovaná, složitá a vyžaduje speciální odborné vyškolení.

Znacka kruhovy objezd.jpg
   v  d  e
Kulaté články
Konec kruh objezdu.svg
Bludný kruhCyklomethanCyklostezkaDefinice kruhemChodí pešek okoloKoloKolometKolováKoloběhKolečkoKouleKruhKruhový JičínKruhový objezdKruhy v obilíKružítkoKulaťákKuličKulocentrismusKulovéKvadratura kruhuMozartovy kouleSférické DVDToaletova kružniceVelikonoční kruh v obilíVelký kulový
Hovnocuc.jpg edit Hovnocuc s.r.o.
    Adult BabyBanžo žumpingCařihradDefekační strategie tučňákůDejvický průjem 2015Dobrodružství pana KučeryDoktor HnůjDveře vod hajzluExkrementismusExkrementologieFekalismusEurestFeketevezekényGymnázium Brno-ŘečkoviceHnědá magieHovnoHovnodaHovno se staloHod hovnemJaderný výprdJak správně srátKadíš jak hrom!KakofonieKočičí záchodekLepíkLepíkismusNasranáNávštěvní řád kadibudkyNápisy na WCPisoárkyPrdíkPrdíkyProjímadloPrůjemRybenkaŘiťoryjeŘiťoviceSběr psích hoven v Praze 666Smrad (veličina)SprcnutíSvatá stoliceTeorie vsání prduToaletova kružniceToaletní papírVelký kulovýVyšná Diera pod SráčomWC kreativecWC (organizace)ZácpaZáchodZóna placeného sraní