Vodíková voda
Vodíková voda, anglicky "Watery water, staročesky "Wasserwasser", je totální všelék a spása bídného zdraví moderních frikulínů.
Historie se opakuje. V pravěku, tedy před příchodem civilizačních výdobytků jakými je pivo a destiláty, obyčejní lidé pili vodu. Nevadilo jim, že v ní plovou ryby a jiní živočichové a stačilo jim to. V průběhu starověku se lidé naučili pěstovat podivné zelené a fialové bobule a jejich zkvašením vyrobit bílou nebo červenou tekutou pomůcku pro filosofování. Nápadu se ujala církev a začala tekutý rozum distribuovat během mší. Což byla sice jen špatně maskovaná zástěrka pro rozšíření vinohradu a zakrytí vlastní spotřeby, ale společnost to dost posunulo.
Když pak objevili ovoce a naučili se jej zkvasit, krom malých příživníků po vodě ani prasopes neštěkl a lidé začli chlastat, což byl počátek středověku. Pravda, někdy pili vodu naředěnou ještě nezkvašeným ovocem, ale i to se počítá. Svéráznou slepou vývojovou uličkou bylo ředění vody cholerou, úplavicí a podobnými dobrotami. Tato móda byla v Evropě na vrcholu ve 14., 15., 16., 17. a 18. století, kdy lidi konečně přišli na to, že do vody ty ryby i serou a měli by s tím něco dělat. Nicméně například na Východním Slovensku s tím nedělají nic dodnes.
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Vodíková voda na české Wikipedii. |
S nástupem pokroku a industrializace objevilo lidstvo báječnou chuť chlóru a tak ho začalo do vody přimíchávat. Dalším krokem byla těžba vodního kamene a jeho konzumace ať již jako křupavé přísady do kafe a čaje, nebo servírování jeho tenkých plátků jako zákusku. S příchodem moderní uspěchané doby a posedlostí zdravou výživou objevili sportovní fanatici vodíkovou vodu. Těší se oblibě zejména mezi biomatkami, influencéry, YouTubery, mamily, jogíny a podobně mentálně postiženými jedinci.
Složení[editovat | editovat zdroj]
Vodíková voda je normální syntetický dihydrogenmonoxid, tedy instatní voda, který je naředený prostou, tedy kohoutkovou vodou. Po důkladném promíchání jsou mezi molekuly H2O ručně vtlačeny extra molekuly vodíku H2. Nadbytečné vodíkové molekuly nemají dostatek kyslíku a proto nereagují a zůstávají se líně válet v roztoku. Je-li kontejner s takovouto vodou zakoupen a posléze otevřen, volné vodíky utíkají jako senioři ve čtvrtek do Kauflandu. Je třeba proto pít velmi rychle. Při delší manipulaci s neodendavacím víčkem (díky EU), rozpuštěný vodík emigruje a protože je lehčí než obyčejný pražský smog, odletí jako balónek od komediantů do oblak a voda se stává opět vodou obyčejnou. Naštěstí to není na první pohled vidět a Homeopatie, respektovaný vědní obor nám potvrzuje, že si voda emigrovaný vodík zapamatovala a tak se účinky dostaví tak jako tak.
Blahodárné účinky[editovat | editovat zdroj]
Jedinec, který se (zpravidla celý uřícený, přehřátý a dehydrovaný) napije, pociťuje libé pocity. Ty jsou tvořeny jednak oněmi molekulami vodíku, které v žaludku reagují s kyslíkem a pak také dobrým pocitem, že pije něco zdravého a drahého, co si nemůže úplně každý dovolit. Ostatní účastníci zájezdu poté závidí a touží také ochutnat. Přestože je voda i vodík v ní rozpuštěný úplně bez vůně a chuti, při dostatečném počtu závistivců chutná jako božská mana.
Značková láhev vodíkové vody se tak ve spojení s nejnovějším modelem IPhonu, našlapaným velocipédem a ledvinou přes rameno stává ultimátním magnetem na slabší pohlaví podobně, jako před pár lety ledabylé pohrávání si s fižetovým točidlem před svou vytuněnou Oktou v turbodieselu na hlínách.