Kmotr

Z Necyklopedie
(přesměrováno z František Mrázek)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zeichen 101.png

Užitá jména jsou naprosto fiktivní a nepopisují skutečné osoby

Pokud tedy nějaké jméno (a příjmení) připomíná nějakou známou osobu, jde o náhodu. Určitě není tím, kdo si myslíte, že to je.

„Kmotr je lotr.“

- Kapitán Osvěta

„Co se kmotrů týče, platí následující: politiky, soudce, policisty, policistky.“

- policistka v utajení

„Být kmotrem není zločin.“

- Sirius Black

Kmotr je označení zodpovědné nevolené osoby, která se stará o veškerý majetek na území České republiky, a to bez nároku na mzdu nebo plat. Kmotr zpravidla nebývá jeden, počet kmotrů se odhaduje na jednu až dvě desítky. Menší kmotr, tedy kmotr nižší úrovně, se označuje jako kmotříček. Kmotříčci jsou hovada.

Úřad kmotra byl představen krátce po Sametové revoluci za účelem ochrany občanů mladičké demokratické Československé republiky a demokracie samotné.

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

Janousek lituje.jpg
Toto už, naštěstí, neplatí. My doporučujeme mj. Rádio Jerevan.
Příklad kmotra s citem pro eleganci.

Charakteristika kmotrů je české veřejnosti dobře známa. Svědčí o tom jejich značná činnost pro charity a nadace. Tato mnohá dobrodiní se však několika kmotrům nevyplatila, jejich dobré skutky byly naneštěstí po zásluze potrestány. Viktor Koření čelí obvinění na Bahamách. Jiný český rodák, nekontroverzní podnikatel a kmotr, Radovan Hrnčíř, se stal nešťastnou obětí justičního omylu v Jihoafrické republice nedlouho poté co se vysvobodil od omylů justice na Seychellách. František Sadov je cílem britské justiční mafie a stejně jako Viktor Koření čelí vykonstruovanému soudnímu excesu.

To je právě vono, slušnej člověk dneska nemá žádný zastání. Vobyčejní lidi nemaj peníze na tyhle soudní popotahovačky.

—František Sadov před soudem v Londýně, 2016

Proto jsem dříve koupil Mladou Frontu, protože mediální válka je svinstvo. Ten můj první citát je fikce, nikdy jsem nic takového na veřejnosti neřekl.

—František Sadov před soudem v Londýně, 2016

Ani tohle jsem neřekl!

—František Sadov před soudem v Londýně, 2016

Ochrana demokracie byla společností svěřena jejím hlídacím psům – novinářům. Aby se zabránilo cenzuře, cizácké propagandě a bulvárním textům, bylo na sjezdu kmotrů v Příbrami (v nightclubu Palermo) jednohlasně usneseno, že kmotry těžce vydělané uspořené peníze poslouží k odkoupení českých mediálních domů v rukách zahraničního (německého) šmejda.

Mise byla dokonale úspěšná, bludům cizáků byla učiněna přítrž. To byl konec skopčáckých prasopsů v Čechách.

Vybrané chování[editovat | editovat zdroj]

Kmotři jsou slušní, galantní, ovládají totiž etiketu na Špačkové úrovni. Dobré chování vůči několika ženám paralelně je doslova jejich parketou. Jsou však laskaví vůči zbídačené nižší dělnické třídě, darují nepotřebné oblečení, v zimě rozdávají teplý pokrm lidem bez domova nebo dávají dary agentům BIS. Na oplátku vůbec nic nechtějí, ale když je začnete přesvědčovat, tak si přeci jen něco málo vezmou. Život kmotra je jako bonboniéra – nikdy nevíte co ochutnáte a jestli to není otrávené.

Smůla[editovat | editovat zdroj]

Čím tito lidé opravdu trpí, je smůla. Tento bacil kmotry samotné nikterak neomezuje, ale jakožto bacilonosiči jsou tak nepřímo odpovědní za smrt lidí se slabou imunitou (státní zástupci, klíčoví svědci, investigativní novináři), se kterými kmotři nebo jejich nájemníci přijdou do styku. Tento bacil, tedy jeho mutace typická pro českou kotlinu, se obvykle projevuje nenápadně; halucinace s výhružnými telefonáty patří k nejčastějším.



TIP: Dejte si pozor na krysy mezi Vašimi lidmi. Obvykle to je šedá myš kolektivu.

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Pěkný oblek, okázalá vila, luxusní auto, luxusní hodinky, luxusní žena, luxusní milenka, další luxusní auto, ještě jedno luxusní auto (včetně „šoférky“), miliony na bankovním účtu, rezidence v Karibiku, poštovní schránka na Britských panenských ostrovech… toto má ve vlastnictví kdejaké hovno, kmotra to z něj nedělá. Pravý kmotr pojídá lovecký salám Kmotr s vysokým obsahem vepřového masa, bez éček, bez konzervantů. Přímo od našich českých výrobců! Nabídka, která se neodmítá!

Lidé si kmotry představují jako tajemné osoby v kabátu, které se po vzoru gangsterů skrývají v šeru zákoutí s cigaretou/doutníkem v rámci obrazu černobílé barvy. Pravda je takřka opačná, snad jen ten kabát sedí. Když se však ke kmotrovi obrátí štěstena či přátelé zády, může přijít o vše a bude mít jen na „kabát z prken“.



TIP: Investujte do bezcenných papírů, ale ne ze své peníze.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Historie kmotrů v ČSFR[editovat | editovat zdroj]

Zeichen 101.png

Upozornění

Tato sekce potřebuje rozšíření. Laudek to dodělá.

Historie po Sametové revoluci[editovat | editovat zdroj]

Krejcir.jpg
Mrazek.jpg

Zmatky po kosmetické změně režimu nechaly vyplout problémy s kupónovou privatizací, podnikatelskými žraloky, rozkradením státu rozdělením státu anebo kauzy OKD či MUS, mimojiné. Pro kmotry a slušné podnikatele to byly krušné časy.

Podnikatelští žraloci v 90. letech využili širokých loktů a děravé legislativy, aby s pomocí politiků pohádkově zbohatli. Po roce 2000 se karty začaly obracet a kmotři s policií na podnikatelské žraloky našli recept. Poslední žralok byl zadržen roku 2005 ve vile nejmenovaného boháče. To byl konec podnikatelských žraloků v Čechách.

Na nebezpečnost povolání kmotrů média veřejnost upozornila až ve spojitosti se smrtí Františka Mrázka, který umřel za zvláštních okolností, a to buď na slabost srdce vyčerpáním, anebo na zástavu srdce potom, co jej ke smrti vyděsil výstřel vraha najatého samotným Mrázkem na zavraždění najatého zabijáka, který byl najat třetí stranou na likvidaci jiného Mrázkova člověka-odstřelovače, jehož cílem byl Mrázek sám, aby to vypadalo jako sebevražda. Mrázek totiž trpěl depresemi z práce a plánoval ukončit vlastní život, ale byl příliš zbabělý učinit tak sám.



TIP: Při zastrašování rivalů užijte králičí hlavu namísto koňské. Je to levnější.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Jaroslav Kmenta dlouhodobě mapuje aktivity kmotrů v Česku.

Kmotři se vzdělávají výhradně na Západě, především ve Spojených státech. Dobrou volbou je Al Capone College (Chicago, Idaho) nebo Harvard (Cambridge, Massachusetts). Takové vzdělávání je časově velmi náročné, budoucí kmotr letí přes Atlantik třeba dvakrát do týdne, více ambiciózní snadkmotři pak v USA přestupují na další let přes Pacifik na Dálný Západ, kde lze získat diplom např. na Pekingské univerzitě. Nejambicióznější z nejambicióznějších cestují odtud ještě dále západním směrem až do východní Evropy.

Vzdělání kmotra je celoživotní. Edukace se ve světě od sebe mírně odlišuje ve školních předmětech. Pravidlem bývá znalost angličtiny anebo italštiny. Ke klíčovým dovednostem náleží kouzla. Nechat někoho zmizet patří mezi oblíbené triky (viz proslulé kouzlo „příbramská straka“), nechat zmizet sebe včetně (anebo bez) balíčku s penězi může být také povedené (viz proslulé kouzlo „dvojitý lambert“). Interpol ať si strčí lejstra třeba za klobouk.

Dobrodiní českých kmotrů[editovat | editovat zdroj]

Elegantní parkour by se bez kmotrolarů neobešel. Na fotografii bělouš Hrdlička s českou jezdkyní Annou Kellnerovou

…je slovy skoro nepopsatelné.

Zdeněk Bakalář úspěšně zabránil rozkradení majetku společnosti OKD ze strany hamižných horníků.

Jaroslav Straka roku 2005 vlastním tělem ubránil nevinného občana ČR, když se vrhl proti kulkám neznámého šílence. Přesto přežil.

Jiní kmotři se zasloužili o ochranu vzácných kosteleckých čápů, jindy a jinde zase lesních daňků výstavbou nákladné daňčí obory.[1] A ještě jiní kmotři se zasloužili o novou a lepší éru našeho státu a ukončili dlouhotrvající, naši zemi sužující, nečas.

Osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Kmotři v Česku jsou formálně vedeni jako zaměstnanci NKÚ (Nejvyšší kmotrovský ústav).

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. [1]
  2. Nemá nic společného se Zdeňkem Bakalou z BRX.
  3. Nemá nic společného s Markem Dospivou z Penty.
  4. Nemá nic společného s Karlem Komárkem z KKCG.
  5. Nemá nic společného s Patrikem Tkáčem z Czech Coal.
  6. Nemá nic společného s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou a už vůbec ne s jejím nadřízeným.


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid