Ukrajina

From Necyklopedie
(Redirected from Ukradina)
Jump to navigation Jump to search
Ukrajina (Ukrajinský sultanát)
Україна
Ukrajina (Ukrajinský sultanát) – znak
Ukrajina (Ukrajinský sultanát) – vlajka
státní zřízení: 1991 sultanát (národní verze)
hlavní město: Kyjov (původně Černobyl)
jazyk: Ruština (v parlamentu ukrajinština)
Ukrajina (Ukrajinský sultanát) – mapa
prezident: Paša Ustaša
hymna: Jeszcze Ukrajina nie zginęła
měna: Cigarety a slunečnicová semínka
národní jídlo: Ukrajinští ptáčci
Ukrajinský boršč
Ukrajinka

„Ať mír dál zůstává s touto ukrajinou...“

- Marta Kubišová
Velký státní znak
Vztyčování vlajky

Ukrajina (přesněji Odkrajina, hanlivě U kravína, ukrajinsky Obкраїна) je rádoby nezávislá země (název Odkrajina dává jasně najevo, že je to země, ze které se pomalu odkrajuje, stačí se podívat na mapu Ruska a máte jasno) ležící na pomezí Evropy, a Ruska, na jihozápadě hraničící s Romanií, druhou nejchudší zemí v Evropě, Moldávií, úplně nejchudší zemí v Evropě a Podněstřím, které bylo by ještě chudší, kdyby ho někdo uznal. Na západě, jihu a severu také s někým hraničí, ale s kým, to nám Ukrajina tvrdošíjně odmítá sdělit. Jížní území je tvořeno Černým a Azorským mořem. Západní části Ukrajiny/Odkrajiny požádaly o odkrojení Karlovarské Velkovévodství. Ukrajina je zakládajícím členem SNS - Společenství Nepodstatných Států. Dnes Ukrajině patří protektorát Skuteč na území Česka a Vietnamu.

Povrch[edit]

Povrch Ukrajiny je tvořen převážně kopečky, údolími, řekami a skládkami. Sem tam se objeví nějaká rovinka, a té se zde říká širá pusto. Největšími pohořími jsou "Tajuplné Karpaty" (tajuplné, protože od sebe oddělují Ukradinu a Dalekostánsko), místní část Voloniny (zde je jem velmi málo bortlia), jejichž nejvyšší horou je Havelra. Před několika dny k nim patřily ještě Krémské hory na jihu Krémského poloostrova. Poloostrov je spojen s pevninou Periskopovou šíjí a byl zrovna odkrojen od Odkrajiny za pomoci procarských sil Cara Putimkina.

Klíma[edit]

Téměř celá Ukrajina spadá do indického subtropického pásu, převládá zde tedy velmi teplé počasí, a rok se dělí na období dešťů a sucha.

Istorija[edit]

Podkarpatská Rus byla darem Stalinovi od jeho lokaje a slavjanofila Beneše.

Národním symbolem Ukrajiny je trojzubec a to od dob, kdy vikingský náčelník Kyjova byl zároveň Pánem sedmi moří.

Za první světové války v Ukrajině vznikaly vlády jako houby po dešti. První Ukrajinská bespublika existovala v letech 1917-1919 a skončila hlavně díky pruzení ruských bolšanů. Ukrajina byla jako samostatný stát dlouho jen pikantním snem Mychajla Hruševského, prvního ukrajinského paši. Západní část Ukrajiny připadla Polsku jako zámořská kolonie (byl zde plán na zřízení safari), a v roce 1922 vznikla Ukrajinská sovětská socialistická bespublika jako loutkový stát státu s kódovým označením CCCP (což je celkem logicky Rusko).

V roce 1927 v tureckých lázních s italským personálem v rakouských Alpách vznikla Organizace ukrajinských militantních nacionalistů s. r. o., která začala významně remcat do politiky na Ukrajině. V letech 1941-1944 byla Ukrajina okupována Německou říší, po porážce Německa (které ostatně vždy vyvolá světovou válku, aby ji pak mohlo prohrát), byla k Ukrajině připojena Volyň a Halič, území, která patřila Polsku a také Podkarpatská Rus, teritorium Československé. Krémský poloostrov pak byl připojen lepící páskou tatíčkem kutilem Nikitinkou von Chruščofem.

Ukrajinci jsou kluci šikovný (jen se podívejte, co už v Čechách postavili), a tak se s chutí vrhli do industrializace, kolektivizace a podobných nápadů, čímž si zadělali na spoustu zábavy. Například 26. dubna 1986 si dva kamarádi hráli s jadernou elektrárnou, ale ta jim bouchla, tak došlo k Černobylské katastrofě, nejhorší havárii jaderné elektrárny v dějinách, a k oživení starých živočišných druhů - Stegosaurů, Brontosaurů a třínohých kuřat. Jen lidi se museli vystěhovat.

V současnosti je pašou Ukrajiny Janukovyč, přítel Putinův; pouliční gang Mejdan; Ferrero Roche, kolega Williho Wonka

Jazyk[edit]

Na Ukrajině se kvůli ruským utlačovatelům zakázalo písmeno G, pod trestem odnětí vole na 15 let, G nahradilo H, a tak se tam imihranti váží na kilohramy a občas si v hospodě poručí pravý maďarský huláš. Dále Ukrajinci do všeho cpou i a takzvané doppel i (ї). + - Viz tento příklad: Bїd H ji v virchnїj strinї pichvї.

Nejdůležitější věta:

  • Моє судно на повітряній подушці повно вуграми. (Moje sudno na povitrianij podušci napovnene vuhrami)

II. Nejdůležitější věta:

  • Я люблю росіян, особливо добре зроблено смажені. (Ja lublju rosijani, osoblivo dobre zpobleno smaženi.)

Obyvatelstvo[edit]

Odkrajina je plná užitečných živočichů, kteří se vždy obětují, lopotí se v hlíně a dobývají zrno. Většina populace má až 3 mozkové závity, což je předurčuje pro těžbu tuřínů, kterou většina rolníků provozuje jako hlavní ekonomickou činnost.

Odkrajinci jsou panská rasa. Kdokoliv jim může neomezeně panovat, stačí ovládat základní obsluhu tanku. Většiná odkrajinců má vlastní jazyk. Ostatní se musí dorozumívat chrčením doplněným gesty, především pěstmi a fackami. Většinovým náboženstvím je levoslavný tuřínismus. Hlavou církve je místní rosomák.

Rodinné zázemí poskytuje tlupa, ve které má hlavní slovo samice s nejvyšším počtem zubů.

Vzdělání je špatně dostupné, jelikož Odkrajinu, podobně jako Polsko postihlo několik nehod, při kterých přiši o veškerou inteligenci: nepovedená odstávka černobylského reaktoru, nečekaná návštěva Wermachtu během Velké vlastenecké války, a Stalinova administrativní chyba, při které se zapomělo na příděly potravin pro odkrajinské obyvatelstvo. Místo toho byla na Odkrajinu přidělena nadbytečná kapacita NKVD určená původně pro celou zakavkazkou oblast SSSR a Kazachstán. Přestože popravčí čety zavedly třísměnný provoz, nepodařilo se zabránit kanibalismu, který vznikl poté, kdy došla tráva, kořínky, kůra stromů i veškerý dostupný hmyz.

Zemědělství[edit]

Strategickou zemědělskou plodinou Odkrajiny je tuřín. Tato delikatesa podobná lanýžům roste cca 20 cm pod zemí. Tuříny vyhledávají jedinci s nejlepším čichem, trénovaným čicháním toluenu, pod vedením zkušeného ruského psovoda. Nejbohatší naleziště tuřínů se nachází na polích, které se v tuřínové sezóně mulčují pomocí těžké zemědělské techniky, především tanků, těžkých minometů a samohybných děl.

Většina produkce se exportuje do Konga, kde zraje v opuštěných diamantových dolech za stálé teploty a vlhkosti. Finální výrobek zde získává svojí typickou zemitou chuť a křupavost. Po vybroušení se plodnice tuřínů používají jako šperky, které jsou kvalitou srovnatelné s nejlepšími přírodními kasiterity. Narozdíl od nich jsou ale jedlé. Pochutnává si na nich mimo jiné i Britská královna, Julia Tymiáno-šunková nebo Zdeněk Troška. Jirka Babica dokonce doporučuje tuto pochoutku jako náhradu smažených kroket.

Další plodinou je slunečnice, jejíž semena se zpracovávají na palivo do tanků nebo plní funkci oběživa. Hlíza se používá výhradně k výrobě vodky bohaté na Cesium a Plutonium.

Veškerá úroda se odváží do Moskvy, místo platu dostávají nejlepší hledači pastevecký průkaz s bumážkou, který jim umožňuje se ve volném čase pást na státních minových polích. Tento benefit vybojovaly odbory již v roce 2004.

Od trestu smrti za konzumaci úrody na místě, běžného již od Stalinovy éry, se postupně ustupuje. Nahrazuje se alternativními "besedami o toleranci a porozumění etnických a jazykových skupin východních slovanů, tatarů a Baracka Obamy s důrazem na jejich úlohu při tvorbě směrnic určených k integraci do legislativy členských států Evropské Unie". Po absolvování přibližně 2 hodin tohoto mučení se recidiva objevuje zřídka a pracovník se vrací k práci s tuříny.

Za zmínku stojí i pěstování tabáku. Na Odkrajině roste tabák divoce v místech, kde lidé zahazují cigaretové nedopalky.

Ze sklizně organizované policejními složkami se ve státních věznicích motají lahodné domácí cigarety. Výhradní distribuci do celého světa zajišťuje polský svaz pašeráků a padělatelů. Na místní trh se uvolňuje maximálně 15% produkce. Koncovou cenu cigaret určuje vrchní velitel armády. V případě nedostatku je nutno dovážet podřadné zahraniční zboží nadnárodních tabákových koncernů. Část cigaret plní účel státní měny. Od ostatních je odlišuje filtr v národních barvách a odporná chuť kozích výkalů, které se zde používají jako denaturační činidlo.

Zdravotnictví[edit]

Většině nemocí se daří mezi populací velmi dobře. K preventivní léčbě smrti se užívá rtuť a arzen, k akutní petrolej nebo elektrolyt z akumulátorů podávaný nitrožilně. Odbornou péči zajišťuje obecní hrobník a truhlář.

V případě přežití léčby vláda proplácí rehabilitační pobyt spojený s nasazením při dekontaminaci aktivní zóny černobylského reaktoru.

Poslední epidemie tuberkulózy skončila velkým úspěchem, byly vyvinuty nové multirezistentní kmeny a promořenost populace překročila poprvé v historii 50%. Na zmírnění příznaků nemoci se doporučuje kouřit cigarety z tuřínové natě, namáčené v krysí moči. Tato léčba zatím nefunguje a při klinických testech vykazuje 86% úmrtnost pacientů, ale v příští pětiletce bude již tento problém vyřešen. Zatím projekt brzdí chronický nedostatek krys, většina krysích farem má výpadky v nařízených dodávkách této komodity.

S těžbou tuřínů je spojeno zvýšené riziko onemocnění tetanem. Při rytí držkou v zemi je nutno pravidelně dezinfikovat citlivá místa tlamy vodkou. Toto opatření se často nedodržuje, protože způsobuje pokles výkonu pracovníka.

První pomoc a akutní péče je překvapivě na velmi vysoké úrovni. Civilisté si dopřávají stejnou péči, jako pohraničníci, kteří denně nasazují životy na hranicích s Běloruskem, aby zamezili pašování proamerických jablek z Polska. Veškerá péče o pacienty je zdarma a funguje na osvědčeném principu: "Voják se stará, voják má." Lidé v nouzi díky tomu mají jistotu, že pomocnou ruku najdou vždy vyrůstat na konci svého ramene. Tento systém je velmi levný a odkrajinské ministerstvo zdravotnictví díky němu dosahuje obřích zisků, srovnatelných snad jen s burzou povolenek na odstřel medvědů v Černobylském národním parku.

Ekonomika[edit]

Oficiální měnou je 1 cigareta značky Наша марка. Cigareta se dělí na 17 neloupaných slunečnicových semínek. Směnitelnost garantuje centrální banka v Kyjevě. Komoditní rezervy jsou zakopány na neoznačeném místě, pravděpodobně v drenážním systému jednoho z kolchozů v Dněpro-Petrovské oblasti. Agentura S&P v roce 2009 zveřejnila studii, podle které je možné, že veškeré rezervy semínek byly zničeny přemnožením vodních hlodavců. Cigarety údajně utrpěly poškození v řádu desítek procent reálné hodnoty, především díky plísni. Podrobný audit bude proveden až po lokalizaci místa úschovy státního pokladu, jehož souřadnice byly omylem založeny mezi statistické údaje o obsahu škrobů ve vzorcích odebraných ze sklizně tuřínů mezi lety 1949-1991. Klasifikace PŘÍSNĚ TAJNÉ, kterou byl tento spis opatřen, pozbyde platnosti až v roce 2041. všechno v pořádku.

Hlavním problémem měny je cyklické střídání deflace a inflace. V tuřínové sezóně totiž obyvatelstvo měnu kouří a žvýká, ačkoliv je za toto jednání trest smrti utopením v septiku. V zimě naopak měnová zásoba narůstá, jelikož prostý venkovský lid tráví dlouhé večery paděláním měnových cigaret. Jejich výroba je jednoduchá, stačí obyčejnou cigaretu pomocí barev na olověné bázi upravit do odpovídajícího vzhledu a namočit v nálevu ze zkvašených kozích výkalů. Tato činnost je technicky legální a vláda ji toleruje, jelikož je to jediný dostupný způsob tvorby úspor pro většinu populace.

  • HDP: ekvivalent 25 tun tuřínového koncentrátu
  • Vývoz: všechno co lze naložit na Kamaz a odvést do Ruska Čtvrté Říše.
  • Dovoz: nemocniční odpad, munice a političtí aktivisté
  • Garantované služby státu: smrt a daně
  • Daňové sazby: konfiskační


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoLužiceMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

AzuraBilírieKatowská federace

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň