První světová válka

From Necyklopedie
(Redirected from 1. světová válka)
Jump to navigation Jump to search
Wow1.JPG
Zavraždění Ferdinanda

První světová válka je též označována 1. sv. válka, což původně znamenalo První svatá válka. Byla to bratrovražedná válka mezi muslimskými národy: Turky a Araby. Vzhledem k tomu, že se bojů účastnili i jejich křesťanští poddaní, padlo v ní více křesťanů, než muslimů, k velké radosti Satana. Probíhala v letech 1332-1337 po Hidžře.

Vyhlášení války[edit | edit source]

Svejk anim.gif

„V bosenském Sarajevu, pane hostinský. Zastřelili tam pana arcivévodu Ferdinanda. Co tomu říkáte? Já se do takových věcí nepletu, s tím ať mě každej políbí prdel“

- Hostinský Palivec

„Vojna s Turky musí být. Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku. Válka jest jistá. Srbsko a Rusko nám pomůžou v té válce, bude se to řezat“

- Josef Švejk


Evropa v předvečer 1.světové války.

4. ša´bánu 1332 byl zastřelen v Bosenském Serailu (Sarajevu) velkovezír Ferdinand. Protože to udělali Turci (viz výše) tak jim a Bosensko-Hercegovskému Císařství (které tehdy zahrnovalo i Česko, Moravstán, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko a Rakousko) vyhlásilo válku Tatarsko-Čečensko-Turkestánské carství, Arabsko-Pákistánské Impérium a Alžírská islámská republika. Na stranu Turecka se pochopitelně postavilo Turky obývané Německo.

Průběh[edit | edit source]

Delo.jpg

Turkům se záhy podařilo dobýt na Tatarech Polsko a severní část Alžírské kolonie Francie. Arabům se nepodařilo vylodit se u Istambulu (zde padlo dohromady milión vojáků), avšak ovládli Irák a Palestinu. Rovněž se jim podařilo ubránit Pákistánskou kolonii Anglii před tureckou invazí. Arabům se také podařilo uvést do boje prototyp bojové šaliny, ale strategickou výhodu tím nezískali.

Navzdory tomu, že bolševiku Leninovi se 22. muharramu 1336 povedlo svrhnout Tatarský kalifát a vyřadit Zlatou Hordu z války, nebyli Turci schopni využít této výhody. Zhroucení Bosňácko-Hercegovské říše o rok později znamenalo vítězství pro Araby, Turci podepsali kapitulaci 5. safaru 1337.

Závěr[edit | edit source]

Moravistán se stal součástí Československa, nově vzniklého státu pod ochranou Alžírské džamuhírije. Na oslavu samostatnosti byla v Praze založena čtvrť Praha 666, v Brně pak byla zgruntu přestavěna Petrovská mešita. Ovšem radost ze svobody netrvala dlouho, namísto Bosensko-Hercegovského útlaku zavládl nad Moravou český teror. Opotřebované zbraně z první světové války se však staly základem výzbroje Moravské osvobozenecké armády. To je však jiná kapitola.

Nadějí pro světlé zítřky Moravistánu je poslední prohlášení opozičního premiéra Jiřího Paroubka, že ČSSD pevně stojí za oprávněnými zájmy lidu Moravy (jmenovitě moravských dělníků, rolníků a pracující inteligence). Ženy z nového Moravistánu už nemohly přihlížet takovým plýtváním energie,jídla a hlavně piva.Jednou asi v roce 1918 ženy moravstánu povstaly a vytvořily organizaci(RG-rychlá gravitace)jejíž úkolem bylo potlačit teroristy,imperialisty a židovské přistěhovalectví,díky internacionále se revoluce rozšířila do Světa mj.i na Pandoru ,válka skončila.

Viz též[edit | edit source]

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válka
Neverscript.png
Dějiny světa
Velký třesk (stvoření světa) - Pravěk (lovci mamutů - doba plastová) - Starověk (antika - rok nula - starověký Říp) - Středověk (křižácké výpravy) - Renesance - 17. století - 18. století - 19. století - 20. století (1. světová válka - 2. světová válka - 3. světová válka - studená válka - teplá válka) - 21. století - 22. století - 48. století - Věčnost
Vlajka Československa.svg Války, bitvy, revoluce, povstání, puče a rvačky týkající se Česka edit 

Pravěk: Studená válka
Středověk: Nultá světová válkaDívčí válkaHusitské válkyBlitva u Sudoměře
Raný novověk: Defenestrace (1618)Bitva na Bílé hoře (1620)Bitva u Vídně (1683)Malá Desenská válka (1691)
Světové války: Revoluce 1848První světová válkaVálka s čolky (1939)Druhá světová válkaPrvní Desenská válka (1945)
Studená válka: Druhá Desenská válkaVálka volů (1987)Sametová revoluce
Devadesátá léta: Studená občanská válka
Nultá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostMimoňská občanská válkaKopřanská krizeSedmidenní válka s Rakouskem (2008)Šumavské povstání
Desátá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostChilsko-česká válka (2011) • Česko-norská válka (2016)Střetnutí u Tábora (2016)Sousedský puč (2016)Milovická revoluce (2017)Povstání chemikářů (2018)
Dvacátá léta: Česká válka za nezávislostŘeporyjská válka (2020)Covidová válka (2021)Válka mezi Babišovými příznivci a odpůrci (2022)Ruská invaze na Ukrajinu (2022)
Třicátá léta: Strážsko-libereckokrajská válka