ŠouflŠou (hudební skupina)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Šoulet (hudební skupina).

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Guiness Book of World Records.jpg

Tento článek nesplňuje kritérium významnosti

Nikdy se proto tato „hudební skupina“ nedostane např. do Guinessovy knihy rekordů

ŠouflŠou je česká hudební skupina.

Kapela[edit]

ŠouflŠou je encyklopedicky nevýznamná česká hudební skupina, která již od roku 2014 przní hudební vkus širokého posluchačstva. Zlé jazyky tvrdí, že se ve skutečnosti jedná o kapelu Šoulet v převlecích, která název ŠouflŠou používá pro akce, kde by se styděla vystupovat pod svým jménem. Jiní si dokonce myslí, že ŠouflŠou vůbec neexistuje, protože takhle blbě se prostě žádná kapela jmenovat nemůže. Pravda je taková, že ŠouflŠou opravdu existuje, a hrajou v ní jiní lidé, než v Šouletu, jen u tubisty je podezření, že vystupuje s oběma kapelami (byl spatřen s tubou ve vlaku SC Pendolino do Ostravy dne 1.7.2017, což byl přesně den, kdy Šoulet vystupoval na Festivalu v ulicích v Ostravě). ŠouflŠou o sobě tvrdí, že jsou to polabští jinoši hrající svérázný dixieland, čímž se snaží zakrýt, že ve skutečnosti jsou pouze špatnou dechovkou (vzhledem k tomu, že pocházejí z Polabí, tedy kraje Františka Kmocha, vlastně ani nic jiného být nemůžou).

Členové[edit]

V roce 2017 napsal Benešovský deník, že kapelu ŠouflŠou tvoří čtyři mladí muzikanti. Dnes již to není pravda, dnes tvoří kapelu ŠouflŠou čtyři staří muzikanti:

  • Ondra Němeček - banjo. Banjo pohlavkuje. Ve skutečnosti Ondra pohlavkuje ostatní za to, že hrajou blbě. Za to ho za trest pasovali na frontmana a mluvčího kapely.  
  • Jindra Chytráček - kytara. Kytara hladí. Ale není to pravda, nehladí kytara, ale Jindra, a to především pěkné holky.  
  • Vojta Jasenovec - trubka. Trumpeta kvílí. Obzvlášť hodně kvílí, když v zápalu hry někdo Vojtovi šlápne na nohu.
  • Kuba Semera - tuba. Tuba práská. Práská do toho co to dá, aby se zakrylo, že v kapele chybí bicí. Nehledí na tóninu ani na rytmus, hlavně aby to bylo nahlas.

Všichni členové občas zpívají, jen tubista moc ne, protože musí pořád hrát, jinak by to přestalo znít jako muzika, a lidi by si to pletli s ozvěnou nádražního rozhlasu z čelákovického nádraží.

Kariéra[edit]

Složení kapely přímo nabádalo stát se slavnými tím, že budou revivalem Banjo Bandu Ivana Mládka. Ale ŠouflŠou si řekl: NE! Napíšeme si písně vlastní, které nikdo nezná, a to takové, aby je lidi po prvním poslechu okamžitě zapomněli. A tak místo toho, aby přišla sláva, peníze, děvky, chlast, a kokain, kapela ŠouflŠou objíždí vesnické zábavy v okrese Nymburk za pivo a párek, a jejími fanynkami jsou pouze holky, které nedávají. Každopádně mají, co chtěli - to, že místo hvězdné trojice "Sex,drogy a rock&roll" zvolili cestu "Onanie,antidepresiva a country", je bohužel jen a jen jejich chyba.

Písně[edit]

Mezi nejvýznamnější písně kapely ŠouflŠou patří:

  • Střevní chřipka - tato píseň byla původně napsána jako reklamní pro vydavatelství Albatros Media Slovakia pro podporu prodeje knihy Dieta Bridget Jonesové. Proto bylo jako téma písně zvolena gastroenteritida, jakožto nejúčinější způsob hubnutí. Následně se ale zjistilo, že kniha vůbec není o úpravě stravovacích návyků, a že se ve skutečnosti jmenuje Dieťa Bridget Jonesové, a pojednává o těhotenství a miminu, tudíž Albatros poslal ŠouflŠou s touto písní do prdele.
  • Balonový let - depresivní píseň o strachu z létání. Inspirováno leteckou katastrofou letu Flydubai 981, který havaroval 19. března 2016 při pokusu o přistání na letišti v Rostově na Donu, kterým měl letět světoběžník Jindřich Jindřichovič, ale vzhledem ke své chronické nedochvilnosti ho nestihl a letadlo naštěstí odletělo bez něj.
  • Karavana - ačkoliv bylo řečeno, že kokain se kapele vzhledem k její neslavnosti stal zapovězený, nějakým nedopatřením se k jedné lajně dostali, a přišlo jim hrozně vtipné, že slovo "vana" se rýmuje se slovem "karavana". I další text písně (velbloudi ve vaně se noří do pěny jako do písku, a po vytažení špuntu se vypustí) odpovídá stavu po šňupnutí jedné dávky kokeše z vystřelováku.
  • Jede Nor v ponorce - inspirováno severskými detektivkami. V podtextu píseň pojednává o dánském konstruktérovi Peteru Madsenovi, který na svou vlastnoručně vyrobenou ponorku pozval novinářku Kim Wallovou, kterou tam brutálně zavraždil. Protože kapela nemohla přijít na žádný rým na slovo Kodaň, tak přemístila děj z Dánska do Norska, ale ani to příliš nepomohlo, protože jediné, na co se textařsky zmohla byl absolutní rým "nasednou na osla a odjedou do Osla". O autorství této písně se kapela ŠouflŠou soudila s kapelou Šoulet, protože jeden ze členů Šouletu je napůl Čech a napůl Nor. Aby Šoulet v tomto sporu dokázal, že jako jediný dokáže psát písně s norskou tematikou, tak jako důkaz vytvořil novou píseň nazvanou Čechonor. Tím byla soudní pře o Nora v ponorce ukončena, protože od té doby musí Šoulet věnovat veškeré své úsilí novému soudnímu procesu s Karlem Holasem.

Odkazy[edit]

Kapela je tak bezvýznamná, že nemá ani své vlastní webové stránky. Její písně ale lze vyslechnout na jejich profilu na Bandzone