Koronavirus

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Covid)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Koronavirus
Coronablendervirus
Vis2.jpg
Koronavirus prostě je, a basta! (stavba koronaviru, vytvořená v blenderu, tedy "koronablenderus" a ještě lepší "koronablendervirus")
výskyt: Úplně všude na planetě Země, třeba i v prdeli
příznaky: změna ministra
napadené orgány: ty co vám zbylí
Zvitezime.jpg
Zvítězíme (v Rusku)
prevence: Bylo již uvedeno zde: Jak se chovat během koronavirové pandemie
léčba: Návštěva Restaurace Rio na Vyšehradě
léky: deprese, sebepohrdani
očkování: nakazit se
Takhle nějak má vypadat ten slavný korónavir

„ Vlády milují pandemie. A milují je ze stejných důvodů jako milují války. Protože vás tímto dostanou do stavu, že mohou instalovat kontrolní mechanismy, které bychom jindy nikdy neakceptovali. “

- Robert F. Kennedy junior, alias The Hoaxer

„Chcete se zbavit koronaviru? Vypněte si rádio, televizi a internet!“

- Odborník na slovo vzatý

„Tady na té točně jsem jim říkal: Nejezděte do Itálie, nejezděte na hory, nebo chytnete koronavirus. Ale je to marný, je to marný, je to marný!“

- Tomáš Marný

„Je to v kýblu!“

- Ladislav Dušek[1]

„Lidé s podezřením na nákazu koronavirem by měli být co nejdříve odebráni.“

- plk. prof. MUDr. R. P., CSc., Ph.D.

„Soubor biblických doporučení: „Myjte si často ruce“ (Pilát Pontský); „Nezdravte se políbením“ (Jidáš Iškariotský); „Nedotýkejte se navzájem“ (Máří Magdaléna); „Nedotýkejte se otevřených ran“ (Tomáš Apoštol); „Neztrácejte hlavu!“ (Jan Křtitel); „To není Apokalypsa!“ (Jan Evangelista); „Nejezděte do Číny!“ (misionář Matteo Ricci, SJ).“

- Tomáš Halík

„Nemůžete věřit všemu co nám vláda tvrdí! Řekli, že při nákupu potravin v obchodě úplně stačí rouška a rukavice. Dnes jsem tak šel nakoupit, a voni ti ostatní měli i košile a kalhoty. A některým dokonce vyčuhovalo i spodní prádlo!“

- Důchodce

„Dali mi jméno Korona a ty chceš, abych byla zbavena své koruny?[1]

- Sv. Korona, matronka protiepidemická

„Odborový svaz pražských kapsářů žádá od vlády 20,7 milionů korun jako kompenzaci za ušlý zisk způsobený omezeným pohybem osob.“

- Prasopes viditelný

„ "Mám ji celou vlhkou."
"Teď ne, kolem jsou lidi!"
"Myslím roušku, blbečku."“

- Osel internetický

„Takovou komedii neuvidíte ani v Národním!“

- Moudrý muž v supermarketu

Jak se chovat během koronavirové pandemie[editovat | editovat zdroj]

I anděl může být nakažen zlým koronavirem, pokud odmítá nosit čumáčník!

Důležité!

  • 1. NESMÍTE ze žádného důvodu opustit dům, ale pokud máte důvod, opustit dům můžete.
  • 2. Roušky vás proti viru neochrání, ale stejně byste je měli nosit, protože mohou zachránit život, ale nemusí fungovat, ale jsou povinné, až na výjimky.
  • 3. Obchody jsou zavřené, kromě obchodů, které jsou otevřené.
  • 4. Nesmíte chodit do práce, ale můžete si sehnat jinou práci a chodit do té.
  • 5. Neměli byste chodit ke svému lékaři nebo do nemocnice, s výjimkou případů, když tam jít musíte, ovšem pokud vám není tak zle, že tam jít nemůžete.
  • 6. SARS-CoV-2 zabíjí lidi, ale nebojte se. Zabije jen zranitelné lidi, anebo ty, co zranitelní nejsou. Je možné jej potlačit a kontrolovat. Někdy. Ale někdy způsobí globální katastrofu.
  • 7. Rukavice nepomohou, ale mohly by, takže je někdy noste anebo nemusíte.
  • 8. ZŮSTAŇTE DOMA, ale je důležité chodit ven.
  • 9. Zboží v obchodech je dostatek, ale hodně věcí je nedostatkových. Toaleťáku víc nespotřebujete, ale raději byste si nějaký měli koupit, kdybyste jej náhodou potřebovali.
  • 10. Virus děti nenapadá, s výjimkou těch dětí, které napadl.
  • 11. Virus nenapadá zvířata, ale pořád je tu ta kočka z Belgie, která měla pozitivní testy v únoru, kdy se ještě netestovalo, plus sem tam těch pár tygrů.
  • 12. Držte se 2 metry od tygrů (viz bod 11).
  • 13. Když chytnete virus, budete mít hodně symptomů, ale můžete mít symptomy, i když to ten virus nebude. Můžete chytit virus i bez symptomů nebo být nakažlivý, aniž byste měli symptomy nebo nebýt nakažlivý i přesto, že symptomy máte…
  • 14. Pro zlepšení imunity byste měli cvičit a jíst zdravě, ale jezte cokoliv, co máte po ruce, protože je lepší nechodit nakupovat.
  • 15. Je důležité dýchat čerstvý vzduch, ale nechoďte do parků, ale choďte na procházky. Ovšem nesedejte si, pokud tedy nejste staří, ale ne na moc dlouho (jen když jste těhotní nebo když nejste těhotní ani staří, ale prostě si potřebujete sednout). Pokud si ale sednete, nesmíte svačit.
  • 16. Nenavštěvujte staré lidi, ale je potřeba, abyste se o staré lidi postarali a nosili jim jídlo a léky.
  • 17. Pokud jste nemocní, můžete jít ven, když je vám lépe, ale nikdo z vaší domácnosti nesmí jít ven, když je vám lépe, pokud tedy nepotřebují jít ven.
  • 18. Můžete si nechat dodat jídlo z restaurace do domu. Tyhle dodávky jsou bezpečné. Ale potraviny, které si přinesete sami, je nutné nechat venku dekontaminovat po dobu 3 hodin, včetně mražené pizzy.
  • 19. Nesmíte jít na návštěvu za vaší starší matkou nebo za babičkou. Ale ony si smí vzít taxíka, kterého bude řídit starší řidič.
  • 20. Pokud venku dodržujete bezpečnou vzdálenost od ostatních, jste v bezpečí, ale i na bezpečnou vzdálenost nesmíte jít ven ani se svými kamarády ani s cizími lidmi.
  • 21. Virus zůstává aktivní na různých površích dvě hodiny nebo čtyři hodiny i šest hodin, vlastně dny, ne hodiny. Ale potřebuje k tomu vlhké prostředí. Nebo chladné prostředí, které je teplé a suché. Ve vzduchu jen za předpokladu, že vzduch není z plastu.
  • 22. Školy jsou zavřené, takže je potřeba učit děti doma, pokud je tedy nepotřebujete poslat do školy, protože doma nejste. Pokud doma jste, můžete doma učit pomocí různých portálů a virtuálních učeben, pokud tedy nemáte pomalý internet nebo více jak jedno dítě a pouze jeden počítač a nepracujete přitom z domu. Pečení koláčů se nyní považuje za výuku matematiky, chemie nebo výtvarky. Pokud učíte doma, můžete do výuky zapojit i domácí práce. Pokud učíte doma, můžete začít pít od 10 od rána.
  • 23. Pokud neučíte své děti doma, můžete také začít pít od 10 od rána.
  • 24. Počet obětí koronaviru bude oznamován denně, ale kolik lidí bylo nakaženo nevíme, jelikož testují pouze ty, kteří jsou na umření, aby zjistili, jestli to je ten důvod, proč zemřou. Lidé, kteří zemřou na koronavirus a nepočítají se, nebudou započítáni.
  • 25. Měli byste zůstat v karanténě dokud virus nepřestane infikovat lidi, ale infikovat lidi přestane, až budou všichni infikováni, takže je důležité, abychom byli infikováni, ale ne všichni.
  • 26. Můžete se připojit ke svým sousedům a uspořádat street party a pustit venku nahlas diskotéku a vaši sousedé nezavolají policii. Lidé ve vedlejší ulici smí kvůli vaší hlasité hudbě policii zavolat.
  • 27. Kvůli koronaviru žádný podnik nezkrachuje, kromě těch podniků, které kvůli koronaviru zkrachují.

(Překlad (c) Tomáš Vavrda z originálu na Facebooku: Richard Grannon - Coaching and Psychology)

Co je to ten "koronavirus"?[editovat | editovat zdroj]

V Kolumbii vynalezli nemocniční postel, kterou lze lehce proměnit v rakev

Jedná se zde o komplexní fenomen, zahrnující nadějně se rozvíjející se epidemii COVID-19 (z anglického coronavirus disease, jak vidíte, je to malými písmeny, takže vědci z ÚJČ AV ČR proto doporučují psát "covid-19" a zpracovává se také studie na doporučení počeštěného "kovid" a také "okov" z onemocnění koronavirem) způsobenou koronavirem SARS-CoV-2, spolu s mediálně výživnou paniku, která úspěšně provětrá staré skladové zásoby neprodejných ležáků. Taky je to jedinečná příležitost pro dutoprázdné politiky lacině se prsit před mediálně předzpracovanou veřejností. Podle důvěryhodných konspiračních teorií koronavirus vznikl potměšilou mutací, spojením lidu veleprospěšného čínského jüanu s jadranským mořským ježkem. Jsou obavy, že SARS-CoV-2 je jen další mutací viru, který ve dvacátém století vyvolal pandemii onemocnění, známého coby Dýmějový humor. Což je těžké infekční onemocnění, způsobené RNA viry z čeledi Humoroviridae, které napadá lidi, opice (chechtavka) a prasata (chrochtavka). Některé z kmenů tohoto viru vyvolávaly (a stále vyvolávají) jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo.

Nový koronavirus rozhodně není z Marsu. Není to ani biologická zbraň. Objevil se v Číně, kde si ho vypěstovala Mrcha Matka Příroda, která si s viry hraje velmi ráda. Naše chyba, že jí málo koukáme do karet. Jestli ale něco fakt může za tuhle pandemii, tak je to tajnůstkářství a papalášství jednoho režimu, který by měl sakra zpytovat svědomí.

Prej za to může tajný biologický výzkum v ještě tajnější tamnější wuchanské laboratoři. Houbelec, to je podlý fejk. Podle nedávno zveřejněných informací totiž v oné inkriminované laboratoři ve Wu-chanu naopak proti infekci statečně bojovali, dokonce i přečetli sekvenci SARS-CoV-2 a snažili se dostat ho pod kontrolu. Papalášstvu z vyšších míst čínského režimu ovšem absolutně nedocvaklo, že tady se rodí fakt velký průser, a tak se, dle svého dobrého zvyku, snažili vše ututlat. Na zásah oněch papalášů musela Wu-chanská laboratoř výzkum ukončit a výsledky utajit. Nebyl v tom snad ani nějaký ďábelsky zlovolný záměr, jen takové tupé, naduté papalášství, důvěrně známé i z našich končin. Čínské papalášstvo napřed nejméně týden nechalo tajit sekvenci viru, pak tajilo vzorky viru a zcela jistě lhalo o počtech nakažených i mrtvých. Je téměř jisté, že právě kvůli tomuto trestuhodnému zdržování, jen kvůli "dobrému jménu" perfidního čínského režimu, teď po celém světě umírají lidé. To, že je Čína ochotná prodávat (nikoliv rozdávat) potřebný materiál je roztomilé a jistě to pomůže. Samotný čínský režim ale rozhodně následováníhodným vzorem není.[2]

Cimrman ex machina[editovat | editovat zdroj]

Virus, coby fenomen dosud neznámý, za svůj název vděčil velkému Járovi da Cimrmanovi. Ten jednoho neblahého dne, kdy dlel na východní frontě Velké Války, byl stržen proudem průlomem pronikajících ruských vojáků. Poté, co se k nepoznání umazán zvedal z bláta pole bitevního, namířil na něj jeden z ruských vojáků svoji vintovku a zvolal: "Vy Rus?" "Da", odvětil da Cimrman, chtěje se mu zdvořile představit. Rus se jen usmál, a pádil dál. Velký Jára si v tu chvíli uvědomil, že ruská vojska vítězí tím, že všechny, které porazí, předělají na Rusy. Jára da Cimrman tak objevil i princip rozmnožování oněch dosud neznámých a tím pádem nepojmenovaných původců chorob dosud neznámé etiologie a právem objevitele je i nazval slovem inspirovaným onou příhodou: "vyrus". Název zůstal do současnosti, jen jeho pravopis byl lehce pozměněn. Původcem a vynálezcem koronaviru COVID-19 je též Jára da Cimrman. Po výše popsané příhodě, v letech 1915 – 1919, se už naplno věnoval výzkumu virů, bakterií a epidemií, protože chtěl s jejich pomocí zastavit celou tu Velkou válku. Počítal, že po nakažení všech bojujících stran všichni vyhlásí kapitulaci a po podepsání míru dostanou od Járy vakcínu na uzdravení. První vytvořený virus poslal Jára v roce 1917 do Španělska na testy. Ovšem v laboratoři jim pokusné myši utekly. Ty pak roznesly virus dočista dočista všude (na tzv. Španělskou chřipku zemřelo asi 50 milionů lidí). Jára pak do konce války vyvinul úplně nový virus a aby se vyhnul opakování chyby s neposlušnými přenašeči v podobě myší, vyzval dobrovolníky z řad odvedenců, aby po infikování virus rozšířili přímo na bojišti a tím tak Velkou válku zastavili. Ovšem nemohl najít dobrovolníky na testování. Nechápal proč se všem dobrovolníkům zdála 90%-ní pravděpodobnost úmrtí jako příliš velké riziko. Cimrman nakonec virus otestoval na sobě. Infikace byla úspěšná, ovšem vakcína proti viru selhala a tak ho ohrožoval těžký zápal plic. Nakonec pomohla slivovice od strýčka z Valašska v podobě 50-litrového demižonu. Virus tenkrát souboj se slivovicí těžce prohrál.

Když se Cimrman vyléčil a vedle prázdného demižonu vystřízlivěl, uviděl na radnici novou československou vlajku (tu, kterou kdysi sám navrhl a vyrobil ze dvou kusů roztrhaných kalhot bílé a červené barvy a ozdobil modrými kalhotkami Boženy Němcové, které mu darovala v mládí po nevinné procházce po Petříně).

Bylo po válce, jaro 1919. Jára spočítal podle složitého statistického vzorce, že další světová válka bude pintlich za sto let. To ale, nejsa jasnovidcem, nevěděl, že už za necelý měsíc v Německu jistý desátník, Adolf Hitler, dostane průjem. Že při zrychleném přesunu na záchod zakopne, upadne na hlavu, pocítí v sobě Velké Poslání a válku vyvolá již za pouhých 20 let.

Jára da Cimrman, který, ač genius, v minulosti trestuhodně zanedbával kursy jasnovidectví i semináře věštecké, chtěl virus svěřit nejmoudřejší armádě. To byla, dle něj, ve své době armáda čínská, neboť z Číny odedávna pocházeli ti největší mudrci. Zakonzervoval virus, označil ho coby COVID-19 (Cimrmanův Odzkoušený Virový Destruktor, vzor 1919). Čínské armádě pak přišel balíček s pokynem „COVID-19, otevřít za sto let.“ Armáda balíček uložila v laboratoři ve Wu-Chanu a v prosinci 2019 ho otevřela.

Zbytek příběhu už je jasný jak temná noc.

Existence koronaviru[editovat | editovat zdroj]

Koronavyr, to je teda pěkný ptáček!

Koronavirus prostě je, a basta! Nebo ne?

Koronavirus z hlediska hoaxologického[editovat | editovat zdroj]

Koronavirus se, stejně jako řada jiných globálních událostí, stal vítaným předmětem dezinformačních blábolů a bludů, šířících se hlavně oblíbenými řetězovými e-maily. Českým kyberprostorem se šíří například konspirace o tom, že u koronaviru jde o prohnilým západem způsobenou katastrofu, jejímž cílem je poškodit kvetoucí Čínu a pro chamtivý farmakobyznys dosáhnout obřích zakázek na příslušnou vakcínu a patřičný antivirus. Proto povětřím létají lži a lžičky, aby dočista zvrtohlavěly lid*, davy*, občanstvo*, národ* (*nehodící si škrtněte).

Pouze Necyklopedie prapor pravdy pevně třímá, navzdory větrům desinformačním, které s ním (teda jako s tím praporem) divoce povlávají.

Zima zvolna končí (pakliže vůbec byla!) a tak, spolu s dalšími květinami bujně raší i blbost. Blbost internetická přitom nejen že raší, ta už přímo divoce kvete květy sterými a k tomu i hlasitě, nepřeslechnutelně fejsbučí. Takže na sociálních sítích mnohé linky vedou k ruským falešným profilům, na šíření se podílí domácí továrny na blbost jako Aeronet, Protiproud i další; a potměšilí trollové zatrolení v trolírnách mají krvavé mozoly na prstech od bušení do kláves.

Koronavirus coby marketingová akce[editovat | editovat zdroj]

Nežli by nám zásoby snad prošly,
to už radši, aby lidi pošli.

Koronavirus tak je, kromě předešlého, i celosvětová marketingová obchodní akce. Poprvé se objevila v Číně jako akce na nový Čínský rok, který je ve znamení kovové krysy. A že krysy přenášejí nemoci, tak v rámci prvé pomoci, byly ihned vykoupeny všechny ochranné roušky a respirátory, pro jistotu pak i robertky či vibrátory.

Panický strach může i zabíjet!

V Evropě se akce koronavirus poprvé ve velkém objevila v Itálii. Obchodní řetěz Lidl na to okamžitě zareagoval také v Tuzemsku a pojmenoval ji Italský týden. Špagety a jiné výrobky s dlouhou dobou trvanlivosti šly na dračku jako nikdy.

Nežli by nám zásoby snad prošly,
to už radši, aby lidi pošli.
Mizela i obyčejná rýže,
neboť byla lidem mnohem blíže,
dámy měly zachmuřené líčko,
když se rvaly o poslední mlíčko!

Smyslem nelehké práce trollů je podnítit paniku a posilovat společenský rozvrat (vomitus communalis), stejně jako v mnohých případech předchozích. Zákeřnost drze podsouvaných lží je v tomto případě ještě posilována multiplikačním efektem: vůči koronaviru i desinformacím jsou totiž dle nezpochybnitelných pochybných statistik významně náchylní starší lidé. Má to výrazný ekonomický přínos; když se důchodci a důchodkyně navzájem vyhubí ve rvačkách o potraviny, a následně budou decimováni kombinací koronaviru a popukáním z přežrání při konsumaci potravinových syslátů, značně se tím uleví mandatorním výdajům státních rozpočtů.

Ozbrojená loupež toaletního papíru v Hongkongu[editovat | editovat zdroj]

Lidé v panice kvůli koronaviru začali vykupovat nejen zdravotní roušky, v očekávání karantény skupují v posledních dnech hlavně toaletní papír. Lidé na něj stojí dlouhé fronty a hongkongská policie v pondělí zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení řidiče dodávky se stovkami rolí toaletního papíru.[3] Muži přepadli auto před supermarketem v okrese Mongkok, který je znám jako domov tzv. triády, tedy místní mafie. Řidiče dodávky ohrožovali nožem. „Ukradli balíčky toaletního papíru za více než tisíc hongkongských dolarů (asi tři tisíce korun),“ uvedl policejní mluvčí. Apple Daily uvedl, že odcizeno bylo přibližně 600 rolí toaletního papíru.

Toaletní papír zde není na hovno, protože je používán coby filtrační vložka do BDSM masek ze sexšopů.

Toaletní papír není jen na hovno, je zde používán coby filtrační vložka do masky.

V Hongkongu přepadli ozbrojení lupiči supermarket právě v době, kdy tam vykládali nové dodávky toaletního papíru. V Japonsku, kde se jinak můžete po hodině vrátit pro ztracenou peněženku, jsou na veřejných toaletách role přivázané ke stěnám řetězy. Supermarkety v Austrálii, kde se toaletní papír stal nedostatkovým zbožím číslo jedna, omezili jeho prodej na jedno balení na osobu. Japonské úřady ihned spustily reklamní kampaň ke zklidnění situace. Na Twitteru zveřejnily záběry z vykládání dodávek toaletního papíru v obchodech. „Vzkazujeme tak spotřebitelům: Neposerte se, klídek, zásoby přicházejí,“ vysvětlil Jasuši Nozawa, mluvčí ministerstva hospodářství.

V sobotu musela zasahovat australská policie v obchodním domě poblíž Sydney, kde se tři ženy popraly o poslední balení v regálu, přičemž došlo na tahání za vlasy a na jekot. „Dva zaměstnanci supermarketu se nejprve pokusili ženy od sebe odtrhnout, a ukončit tak ruční výměnu názorů. Když poznali marnost svého počínání, zavolali policii,“ řekla Abigail Grahamová, policejní mluvčí.

Televize ABC připomněla, že jde o třetí incident během několika dnů. Ve středu použila ochranka ve městě Tamwort ve státě Nový Jižní Wales paralyzér vůči muži, který při bitce o „toaleťák“ útočil pěstmi nejprve na dalšího zákazníka – malého chlapce, pak i na ostrahu.

I v australském Severním teritoriu obyvatelé ve velkém vykupují toaletní papír, který se rázem stal nedostatkovým zbožím. Bleskurychle zareagovaly místní noviny a čtvrteční číslo deníku NT News vyšlo s osmi prázdnými listy, které mohou čtenáři využít, jak sami uznají za vhodné. „Došel toaletní papír? NT se postará,“ uvedly noviny.

Pro nás nic nového, za socialismu býval až takový nedostatek onoho specifického druhu papíru, že se k očistným účelům používalo i potištěné Rudé právo. Ovšem toho bylo vždy dost. Z historické zkušenosti ovšem též vyplývá, že žádný režim není imunní vůči nedostatku toaletního papíru; když k takové situaci nakonec dojde, tak se z toho totálně posere.

Kolonavirus[editovat | editovat zdroj]

Akce má vliv také na reklamu kolem silnic. Protože billboardy byly zakázané, muselo se na dálnici D1 jít legální cestou. Akce kolonavirus je plánována na celý rok, rekonstrukcí rekordního počtu kilometrů se D1 opět zařadí mezi největší parkoviště v ČR. Tak velké parkoviště, jaké je mezi Prahou a Brnem, se u sebevětšího hypermarketu jen těžko pohledá. Díky koronaviru budeme mít na D1 ještě delší kolony.[4]

Korunavirus[editovat | editovat zdroj]

Tento pojem má dva významy:

  • Koruna-virus - Jde o onemocnění, které postihuje hlavně organizátory větších akcí a zvukaře. Epidemie se v ČR objevila po zákazu akcí nad 100 lidí. Mezi symptomy patří například žalostný nedostatek akcí, počínaje 10.března 2020 (není prvočíslo).
  • Koronavirus, správně "korunavirus", je, když někdo smrdí korunou. Přenáší se různě. Například když máte kamaráda, který je pořád švorc (tedy má korunavirus), a pořád říká: "Hele, půjč mi nějakou korunu!" a vy jste blbej, a furt mu půjčujete, tak za chvíli smrdíte korunou taky, tedy máte korunavirus. Potom taky když třeba někdo má korunavirus z chlastu a začnete chlastat s ním, tak prochlastá (po těch svejch) i všechny vaše prachy, takže máte korunavirus voba. Tož tak. Šíření korunaviru pomáhá i ČNB zvedáním úrokových sazeb. Česká Korunavirus tím pádem dopadne na cenu hypoték. Šíření korunaviru může zabránit pouze rychlý přechod na Euro. K čemuž dojde tak akorát na svatého Dyndy, protože by tím slovutní Národní Bankéři přišli nejen o svou zamilovanou hračku, ale také o sám smysl své existence.

Komunavirus[editovat | editovat zdroj]

Třístupnová ochrana proti komunaviru

Komunavirus, zkráceně též komunismus, je obzvláště zákeřná varianta koronaviru, kterážto zejména v Číně působí trvalé škody a zjevně ji nelze trvale vyléčit. Česko sice z tohoto závažného onemocnění bylo v minulosti léčeno, ale evidentně proti komunaviru imunitu nezískalo.

Komunismus je mnohem nakažlivější než běžný koronavirus, celkově působí větší ztráty na životech i větší ekonomické škody. U postižených jedinců způsobuje, podobně jako toxoplasmosa (nemoc šílených koťat), trvalé změny na mozku, neblahým způsobem ovlivňující kognitivní funkce postiženého. U postižených se projevují zejména:

  • prohloubení schizofrenie
  • zvýšení podrážděnosti a agresivity; příznaky mozkové alergie
  • zvýšení sexuální aktivity při snížení sociální a emocionální hloubky vztahu (sexuální predátorství)
  • zpomalení reakcí a chápavosti
  • zvýšení egoismu a vztahovačnosti
  • snížení sociální inteligence (poruchy v komunikaci, nedostatek společenského taktu)
  • snížení pudu sebezáchovy

V Jižní Americe léčil komunavirus v 70. letech Augusto Pinochet vyhlídkovými lety vrtulníkem.

Šíření viru[editovat | editovat zdroj]

Vynalézavosti se meze nekladou!

Šíření viru člověka sužuje. Úzkost tímto sužováním způsobená může způsobit sníženou průtočnost (súžení) hrdla, takže chlast je pak potřeba do sebe hustit pod větším tlakem. Zatím taky není zcela jasné, jak se virus šíří, když přitom současně sužuje. Je zjevné, že zde je k dalšímu bádání potřebný dialektický přístup. Z hlediska šíření je potvrzený přímý přenos z člověka na člověka, z člověka na psa, z člověka na prasopsa, z člověka na mrderátora TV Hovna a z tama se dále virálně rozšířil v celém Tuzemsku. Zjevně tu vzniklo intensivní virální pole, šířící se rychlostí tmy.

Podle Amerických Vědců je to možné díky tomu, že se virus dokáže serialozovat jako hluboce zorané bytové pole. Serialozováním úplně zvoraného pole ovšem dochází ke zvýšeným tenzím, čímž se zvorané pole mění v pole tenzorové. Tím je tomu všemu, tedy i viru, nasazena koruna, čímž se původní virus obecný neboli vulgární změní právě v onen obávaný a navíc i sužující koronavirus. Súžený koronavirus pak velice snadno proleze lecjakou ďurou a dále se šíří na vlnách paniky - viz Schrödingerova vlnová rovnice. Může se tedy nekontrolovatelně šířit médii, a to i okultními. Pak vniká do těla posluchače otvory ušními, očními, nosními, dršečními, ale docela klidně i úplně jinými otvory, záleží kde přesně ony média máte. Například, je li někomu TV Hovna u prdele, tak virus může vniknout právě tudy. Jebete li na ně, je možné nakazit se i cestou penilní. Mimochodem, už samotným přečtením tohoto článku jste se právě nakazili.

Pokud dostane koronavirus váš pes, nemusíte mít obavy. Jedná se o koronavirus psí, ten na člověka nejde!

Podle některých teoretiků se koronavirus může šířit i nejnovějšími telefonními technologiemi.

Zabránit infekci koronavirem může jen včasné nasazení některého z osvědčených antivirů:

Antivirus.jpg

Hygiena[editovat | editovat zdroj]

Mej si ruce, jako by sis chtěl nahonit péro po krájení čili papriček!

Karanténa[editovat | editovat zdroj]

Pamatuj, že rum
povzbudí tvůj um!

Po nakažení by měl člověk zůstat v karanténě, aby nešířil paniku mezi další lidi. A protože od letošního března už ten koronavirus máme zabydlený i v tuzemsku, je jasné, že na dračku půjde i tuzemák.

Specifickým opatřením je uzavření vysokých škol z protektivních důvodů. Taková karanténa byla na našem území vyhlášena poprvé 17. listopadu 1939 na základě vyhlášky říšského protektora. Nyní se vyhlašuje karanténa i ve školách základních. Děti tak musí zůstat doma, což posiluje rodinné vazby, takže chudáci rodiče pak musí více chlastat. Alternativou je svěření dětí prarodičům, kteří ovšem spadají do rizikové skupiny.

Léčba[editovat | editovat zdroj]

Rusko zahájilo desinformační kampaň s cílem vyvolat strach z vakcíny proti koronaviru, kterou testuje Oxfordská univerzita. Ruská desinformační kampaň lživě označuje oxfordskou vakcínu za nebezpečnou. Tvrdí, že by mohla lidi proměnit v opice, protože používá virus od šimpanzů jako vektor. Cílem kampaně je nahradit oxfordskou vakcínu ruskou vakcínou Sputnik V. Následek ovšem už na vlastní xicht pocítil i oxfordskou vakcinou zázračně vyléčený americký president Donald Trump, takže něco na tom šprochu bude...

Trumpoid.jpg

Deset z devíti lékařů doporučuje nasadit proti hrozbě infekce tradiční a osvědčené panaceum:

Panaceum bude.jpg

Zatím jediným ověřeným lékem je tučné vynadání od prezidenta Miloše Zemana. Tím způsobem před zraky celého národa telečumného vyléčil svého poradce Martina Nechutného natolik, že ten už pak do karantény nemusel a hned se zas mohl jít bezostyšně povalovat po pražských restauracích. Kde se však povaluje teď, když je s restauracema i hospodama utrum, to ví jen Bůh.

Ut-rum... žeby RUM?

Česká regionální potravina Tuzemák (dříve rum) se díky britské studii zařadila mezi látky, které mají potenciál bojovat proti koronaviru.

Výjimečný český 40% výrobek by mohl snížit úmrtnost hospitalizovaných pacientů až o 80%, uvedl virolog Andrew Hill z univerzity v Liverpoolu.

Jen u nás vyráběná a cizinou zatracovaná pochutina by mohla pomoci v boji s koronavirem. Hill k závěru došel na základě analýzy jedenácti různých studií, kterých se zúčastnilo přes 1400 dobrovolníků. Výsledky ukázaly, že podání tuzemáku dokázalo u pacientů snížit smrtnost o osmdesát procent oproti těm, kteří dostali placebo, a navíc se s jeho pomocí dokázalo tělo koronaviru zbavit rychleji (zhruba do pěti dnů oproti obvyklým deseti). Podle vědecké databáze Science Direct, nabízející odborné články z recenzovaných časopisů a knih, je tuzemák schopen za 48 hodin dosáhnout významné redukce virové RNA. Výjimečná česká lihovina je navíc schválena evropským Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Většina těchto studií proběhla v rozvojových zemích a pod záštitou Světové zdravotnické organizace. Konečné závěry studií by měly být k dispozici až v následujících měsících. „Pokud ale budou tyto trendy pokračovat, můžeme hovořit o transformační léčbě,“ věří Andrew Hill.

Američtí vědci, kteří nyní tuzemák studují, věří, že je schopný „ochromit nervový systém“ koronaviru a zabránit jeho replikaci.

Ovšem v Anglii je léčba známá už od roku 1976!
Léčba existuje již od roku 1976!

Přínosy[editovat | editovat zdroj]

Koronavirus lidské životy nejen hubí, ale i zachraňuje. Například Čína zaznamenala v době epidemie pokles smrtelných dopravních nehod a pracovních úrazů větší, než byl počet obětí nemoci. Pokud připočteme ještě děti, které se narodí devět měsíců po karanténě, je celkový efekt na populaci kladný. Na řešení přelidnění si budeme muset najít něco jiného.

Ochrana biodiverzity[editovat | editovat zdroj]

O ochraně druhu před vyhubením pojednává tento samostatný článek.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieGaramondofobieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMamilMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Vlajka Československa.svg Války, bitvy, revoluce, povstání, puče a rvačky týkající se Česka edit 

Pravěk: Studená válka
Středověk: Nultá světová válkaDívčí válkaHusitské válkyBlitva u Sudoměře
Raný novověk: Defenestrace (1618)Bitva na Bílé hoře (1620)Bitva u Vídně (1683)Malá Desenská válka (1691)
Světové války: Revoluce 1848První světová válkaVálka s čolky (1939)Druhá světová válkaPrvní Desenská válka (1945)
Studená válka: Druhá Desenská válkaVálka volů (1987)Sametová revoluce
Devadesátá léta: Studená občanská válka
Nultá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostMimoňská občanská válkaKopřanská krizeSedmidenní válka s Rakouskem (2008)Šumavské povstání
Desátá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostChilsko-česká válka (2011) • Česko-norská válka (2016)Střetnutí u Tábora (2016)Sousedský puč (2016)Milovická revoluce (2017)Valašské povstáníPovstání chemikářů (2018)
Dvacátá léta: Česká válka za nezávislostŘeporyjská válka (2020)Covidová válka (2021)Válka mezi Babišovými příznivci a odpůrci (2022)Ruská invaze na Ukrajinu (2022)
Třicátá léta Strážsko-libereckokrajská válka Čtyřicátá léta První Skalicko-Borská válka Později Dvacetidenní válkaInvaze do ZdislavySkalický puč a následná občanská válka