Trutnov

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Trutnovský drak
Metla.png

Tento článek je potřeba pěkně dojebat a upravit.

Potřebné úpravy: nebyly zadány

Square compasses.png Tento článek je přesný. Dosáhl kvalit úsporné objektivity. Ač na kostech nemá žádné maso navíc, tématu tím nijak nekřivdí. Špatně je totiž jeho předloha.


Trutnov (domácky Trautumberk land) je malá vesnice (podle místních však velkoměsto) na severu Čech. Tato vesnice není nijak moc důležitá nebo skvostná, i když místní tvrdí něco úplně jiného. Zajímavostí je, že Trutnov je nejzaostalejší město na západ od Moravy, vývoj se zde zastavil v 17. století (dle jistých informací zde teprve v 90. letech defenestrovali). Samozřejmě někteří ještě nevědí, že v Trutnově žije jeden z nejteplejších občanů zeměkoule. Áno správně je to Denis Kubík! Pokaždé, když jedete v trutnovském MHD, tak u vás zavane jakýsi puch! Tomu bych se absolutně nedivil! Vyžraný tlustý homeless si vozí prdel v autobuse! A ještě jedna perla o tomto městě: Z tohoto města se začíná stávat větší cikánské ghetto než je Chanov. Velké varovaní platí pro městské části Zelená louka a Poříčí, kde je koncentrace cikánů tak velká, že se dá hovořit o romském koncentračním táboře!

Městské části[edit]

Zelená louka[edit]

Nachází se zde mnoho krásných staveb jako třeba paneláky, Kaufland a ghetto. S Trutnovskou částí centrum je spojeno mísou (MHD), která se ve večerních hodinách dá srovnávat se záchodovou mísou. Sídliště vzniklo původně jako velkoubytovna horníků pro zdejší Žacléřsko-Svatoňovicko-Rtyňský černouhelný revír. Vlivem četných nočních směn horníků je toto sídliště známo jako "Jelení louka" pro značnou parohatost jeho mužské části.

Poříčí[edit]

Zde je postaven nejnavštěvovanější bordel v celém městě, který byl postaven jako základní kámen města. Tato honosná a dech beroucí budova je přímo spojena podzemním tunelem s porodnicí. Veškeré obchody v této čtvrti obsadili příslušníci Vietkongu.

Historie[edit]

Ve 13. století byl Trutnov založen pánem z Trautumberka (který je znám jako kladná postava z Krakonošských pohádek). Během let byl oblíbeným výcvikovým střediskem mnoha světových armád. Bylo zde nacvičováno dobytí města a jeho obléhání. Trénovala zde husitská i švédská armáda, nácvik bitvy ve městě zde měly společně pruská a rakouská armáda. Jelikož se na nedalekých horách nachází ojedinělý přírodní úkaz v podobě tundry, sloužil Trutnoff přes čtyřicet let jako posádkové město hrdinného okupanta. Aby to obyvatelé Trutnova vydrželi, byl zde zřízen pivovar, který vaří pivo Krakonoš. Podle staré městské legendy se tímto pivem inspirovali plzeňští. Kvalita piva šla rapidně dolů s nástupem Václava Havla, který pašoval chmel přes Kubu do USA na výrobu zbraní chmelového ničení. Naštěstí tento projekt byl zrušen.

Význačné osobnosti[edit]

Odporně bohatý a lakomý Trautenberk, Anče, Kuba a hajnej spolu s užalovanou sojkou. Trutnov proslul jako líheň prezidentů, kteří jsou národem milováni, pokud ve zdejším pivovaru vykonávají vysoce odborné povolání kuliče sudů. Nejproslulejší je ale posr(l)anec Zdeněk Ondráček, bývalý příslušník indiánského kmene "Pátá Bé" - psáno zkratkou VB, známější pod svým indiánským jménem Trutnovská mlátička.

Stagnování vývoje[edit]

Z neznámých důvodů se v Trutnově zastavil rozvoj. Odborníci tipují, že se zrovna nachází asi v 17. století. I když se vláda České republiky pomalu snaží zmodernizovat Trutnov, bude to ještě chvíli trvat. To z důvodu zabránění šoku obyvatel z technického pokroku. Jisté výjimky však povoleny jsou. Dovoz jakéhokoliv pokrokového vynálezu, kromě schválených, je trestáno odnětím svobody na 10 až 14 let.

Pokrokové výjimky:[edit]

  1. Škoda Fabia Classic 1.2 HTP - je to jediné povolené auto v Trutnově a to z důvodu, že jinde lidem došlo, že je to auto úplně na hovno
  2. Zetor 50 - stařičký traktor je v Trutnově povolen, aby se mohli místní pokoušet hrát si na zemědělce.
  3. Bezpečnostní sirky - ty byly povoleny teprve novelou zákona o Trutnově z roku 2010 a dodnes se vedou debaty o správnosti této vyhlášky. Její zastánci tvrdí, že by bylo nemorální nechat obyvatele Trutnova umrznout, proti tomu odpůrci argumentují, že křesadlo už v Trutnově mají a sirky pouze zvyšují počet požárů v Trutnově (ty bývají dost často velice tragické a ničivé, jelikož trutnovští ještě nevědí, že se dá oheň uhasit vodou).

Historické události[edit]

Velká trutnovská defenestrace[edit]

V roce 1992 byla provedena v Trutnově defenestrace. Z okna v druhém patře trutnovské radnice byl vyhozen tamní starosta. Vzbouřencům se podařilo vyhodit starostu tak, že dopadl na elektrické vedení před radnicí. Na štěstí pro starostu v Trutnově nemají elektřinu, takže to přežil bez vážnější újmy.

Zajímavosti[edit]

  1. pohyb z Trutnova a do Trutnova je sice hlídán, ale není omezen, takže trutnovští mají možnost opustit své město. Tak tomu bylo vždy vyjma let 1933, 1987 a 2003 (všechno prvočísla)
  2. Obyvatelé Trutnova se lehce liší od normálních lidí, je to způsobeno dlouhodobou izolací a tepelnou elektrárnou v jeho blízkém okolí. V Trutnově se mnohem častěji vyskytují vady očí a plešatost než v celé republice.
  3. V roce 1979 (zase prvočíslo) se rozhodla československá vláda vybudovat v Trutnově elektrickou síť. Když však zjistila, že 97,568 % (i když toto číslo vynásobíme tisícem, nedostaneme prvočíslo, což dokládá značnou zaostalost domorodého obyvatelstva) obyvatel Trutnova má pořád ještě panickou hrůzu z blesku, došlo jim, že elektřina asi není to pravé ořechové. Trutnovští tedy používají elektrické vedení jako šňůry na prádlo.
  4. někteří obyvatelé se dokázali prosadit i mimo Trutnov, ale nijak známě.
  5. sport v Trutnově je na mizerné úrovni, obyvatelé často fandí týmům jako třeba Tatran Střešovice, jelikož se jim zdá název podobnej slovu Trutnov.


Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSemelySezemiceSkutečStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceBystrcČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHavířovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStředoholkyStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKaliningradKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom