Jaroměř

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Podej to pivo než to vychlastaj.“

- neznámý návštěvník Ghetta
Nově renovovaná radnice města Ghetto.
Nejrozšířenější a nejpopulárnější drogou mezi Jaroměřským obyvatelstvem je Perník.

Ghetto (česky: Jaroměř, hradecky: Tadíramezinámaanáchodem) je bašta Komunistické strany nacházející se v Mechovském kraji na soutoku dvou řek a jednoho potoka, který bývá mylně označován za řeku (Fetuje). Ghetto je složeno z jednotlivých tzv. podghett (Samotná Jaroměř, Lezbiny, Semenice a Pepek). Spojeny jsou vysoce kvalitními silnicemi čtvrté třídy, některé jsou dokonce i z asfaltu, avšak drtivá většina má svůj prapůvod již v Římské říši, kde císař Augustus prohlásil: Připrav cestu a koně, jedu do Ghetta pro párno vole. Tak byla zrozena malebná obydlená zatáčka jak ji známe dnes. Avšak tato silnička bývá historiky přehlížena a za první cestu v historii bývá uváděna Via Appia.

Obyvatelstvo[editovat | editovat zdroj]

Poslední sčítání obyvatel proběhlo někdy v roce 1969. Od té doby odborníci nechávají tento východočeský ekosystém volně žít a počet zdejších obyvatel mohou pouze odhadovat z bezpečné vzdálenosti (minimálně z České Skalice). Avšak podle odborníků v tomto městě nemůže přežít velké množství obyvatel. Počet obyvatel se odhaduje alespoň na 13 osob. Proto se Jaroměřák Vzpřímený (Jaromierus Erectus) považuje za kritický ohrožený druh.

Kultura[editovat | editovat zdroj]

Milí nafštěvníci festivalu podávající latrínu zpěvákovi kapely Gutalax, který si bohužel nemůže během svého střevoryvného představení odskočit.

Brutal Assault[editovat | editovat zdroj]

Nejdůležitějším svátkem je každoroční Brutal Assault (lidově: Brutal nebo Fesťák). Po dobu tohoto týdne je město zaplněno cizinci a šance na výskyt Novobydžovského paradoxu se snižuje v nepřímě úměře s výskytem metalové hudby všeho druhu i chuti. Je to jediná doba v roce, kdy se obyvatelé ostatních podghett nebojí vstoupit neozbrojeni na území Pepka tzv. Josky. Jelikož je Josefov prostorem strádající podghetto, tak se snaží návštěvníci z exotických krajin ubytovat i na nejnepohodlnějších místech.

Zábava[editovat | editovat zdroj]

V Ghettu zábava takřka neexistuje. Poté, co byly v podghettu Jaroměř zrušeny snad všechny discokluby, se většina teenagerů přesunula do Mechova do Denoče, a jediné co nám zbylo, je snad hřiště na sídlišti. Kino zde také nějakou dobu fungovalo, ale to se také bohužel zrušilo, kvůli nedostatkovému dodávání filmových kazet. Diváci se totiž nechtěli pořád dokola koukat na Sněženky a Machry a Pelíšky.

Filmařství[editovat | editovat zdroj]

V Pepkovi se docela často točí filmy, avšak při práci režisérů je potřeba sundat veškeré moderní vybavení (ne že by ho v Joskovi bylo hodně), aby to nerušilo dobovou starotu filmu. Jeden z nejznámějších režisérů je Pablo Escobar a Jára Cimrman.

Celebrity[editovat | editovat zdroj]

Jan Kočí - Nejslavnější filmař všech dob, mezi jeho neslavnější filmy patří Děsivá Chalupa.

Trantor - velice populární metalová kapela, nejpopulárnější píseň: Cigomrdky


Politika[editovat | editovat zdroj]

Nejpopulárnější politickou stranou je Komunistická strana Lezbinská, která každý rok pořádá sjezd všech rudých v samotných Lezbinách, s celkovým počtem voličů 9 z 13. Ti ostatní 4 jsou buď neplnoletí, či nesvéprávní.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

V Ghettu se nachází celkem dost ústavů:

ZŠ Na Ostrově - centrum východočeského drogového obchodu

ZŠ Boženy Němcové - Východočeské centrum LGBT komunity

ZŠ Josefov - co já vim pičo

UMEZ - Tam někdo chodí?

Gymnázium Jaroslava Žáka - největší městská organizace pro duševně postižené