Kaliningrad
„что? они заняли Калининград? Они пожалеют об этом“
- KGB o anexi Kaliningradu českou armádou
Královec (dříve Kaliningrad) je krajské a největší město Královeckého kraje
Historie[edit | edit source]
Na místě současného Královce stály osady domorodých obyvatel již od raného neolitu. Místní neandrtálci si ovšem ještě neuvědomovali nebezpečí způsobované postavením stanů na pohyblivém podloží vyhlášených královeckých močálů. Ti kteří se neutopili se brzy uchlastali, jelikož místní bezútěšné prostředí dalo vzniknout prvním alkoholickým nápojům.
Ve Středověku sem již pronikaly první polské výpravy. Většina ale skončila nezdarem. Průzkumníci zde nenašli nic jiného než vodu, bahno a komáry, kteří v ideálním prostředí dorůstali obřích rozměrů. Zdaleka nejděsivější byl pro Poláky pohled na místní Litevce (kříženci původních neandrtálců a ugrofinských nájezdníků).
Město bylo založeno Přemyslem Otakarem II. Ten zde také vystavil první dřevěné obydlí, to se ale po několika týdnech potopilo do hlubin. Přemysl se vykašlal na Královec a šel radši zpátky na Moravské pole.
Nájezdy Tatarů na Evropu nechali Královec zcela zdevastovaný.
Německá nadvláda nechala Královec zcela zdevastovaný.
První i druhá světová válka nechala Královec zcela zdevastovaný
Sovětská nadvláda nechala Královec zcela zdevastovaný.
Anexe[edit | edit source]
Po referendu, které se zde uskutečnilo se celý Královecký kraj stal součástí ČR. Anexe armádou zanedlouho následovala. Vojáky vyděsily strašlivé životní podmínky obyvatelstva a smrad rozkládajících se prasopsů. Byl radši rozkázán strategický útěk do Polska, něž bude celá oblast dezinfikovaná vzdušnými jednotkami.
Anexí Královce získala armáda ČR strategicky důležitý přístav, jakožto i ukořistěné lodě baltské flotily i s posádkou, která v době obsazení pociťovala silnou kocovinu. stávající loďstvo bylo posíleno jadernou ponorkou Kladno a CSS Kardinálem Miloslavem Vlkem přesunutým z Orlické přehrady.
Obyvatelstvo[edit | edit source]
Obyvatelstvo tvoří hlavně Rusové. Dříve tu žili i Němci (někam zmizeli a nikdo neví kam) a Poláci (někam zmizeli a nikdo neví kam).
Úřední jazyk je čeština. Z té vám tady ovšem nikdo nerozumí ani zblo. Všichni mluví neidentifikovatelnou směsicí Ruštiny, Polštiny a Litevštiny.
Královec se od roku 1980 rozrostl již na dvojnásobek (čtyři obyvatele) a očekává se další prudký nárust.
Kultura[edit | edit source]
Královec má vysoce vyspělou kulturu. Město je sídlem dvou ochotnických divadel a jednoho cirkusu.
Oblast kolem Královce je často označována za kolébku civilizace. Byly zde vynalezeny věci jako například:
- sebevražda
- alkoholismus
- nacismus
- revoluce
- komunismus
- kanibalismus
- deprese
- dětská práce
Rovněž sport je zde na vysoké úrovni. Místní sportovci již obdrželi několik zlatých medalií na olympiádách. V disciplínách jako Banžo žumping nebo Bahenním souboji s tygrem jsou královečtí nepřekonatelní. Jediní soupeři, kteří se jim dokáží vyrovnat jsou Slováci.
Doprava[edit | edit source]
Královec je v dopravě světovou raritou. Disponuje systémem dvouproudových jednosměrných dálničních okruhů. Ty mají za úkol dostat řidiče od Královce co nejdál.
Ve městě je zastávka lehkokolejné dráhy Tylže-Královec-Osvětim s kolejí na Brněnské hlavní nádraží.
Královec je největší český přístav s ročním obratem 3,5 tuny zboží.