Mladá Boleslav

From Necyklopedie
(Redirected from Mladá Bolehlav)
Jump to navigation Jump to search
Znak Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav (německy Jungbunzlau, mladými přistehovalci nazývaná také Mladá Bolesrav) je dělnícké město s tajemným jménem a ještě tajemnějším znakem.

Založení města[edit | edit source]

Název Mladá Boleslav nese toto město již od svého založení. To znamená, že každý, kdo chce vědět, proč se tak město jmenuje, se musí ponořit do dávné historie. Všeobecně se má za to, že Mladou Boleslav, stejně jako Starou Boleslav založil kníže Boleslav I., známý tím, že nechal zavraždit svatého Václava. Proč se pak ale města nejmenují Mladý Boleslav a Starý Boleslav? Byl snad Boleslav I. hermafrodit? Nebo transsexuál? Žena uvězněná v mužském těle? Či muž v ženském těle? Jak se to slučuje s tím, že podle dochovaných historických údajů zplodil Boleslav potomky? To jsou těžké otázky, jejichž odpověď asi nebude nikdy nalezena. Jednodušší je to s dalšími problémy. Byl Boleslav I. mladý nebo starý? (Byla Boleslav I. mladá nebo stará?) To je jasné, nejdřív byl/byla mladý/mladá a pak starý/stará, nebo naopak, takže města nebyla založena současně. Že tyto úvahy sahají až do biblických věků, dokazuje zmínka o Mladé Boleslavi i v teologickém výkladu jízdního řádu, ovšem o Staré Boleslavi tam není zmínka, pouze o Staré Pace, což mnohé naznačuje.

Znak[edit | edit source]

Znak města na první pohled připomíná českého lva, není s ním ale cosi v pořádku. Při bližším zkoumání zjistíme, že se od českého lva liší počtem ocasů. Existuje několik konkurenčních teorií, které uvádíme v tomto článku.

Fotbalová teorie[edit | edit source]

Podle fotbalové theorie je znak města odvozen ze znaku místního fotbalového klubu. Ještě před pár lety měl lev na znaku FK Mladá Boleslav tři ocasy. Potom postoupil ze 3. do 2. ligy a měl najednou dva. Pak postoupil do 1. ligy a měl jen jeden. Toto je tedy známý fakt. Tato theorie má však celkově trhliny, neboť tento znak má město podle většiny historiků už od středověku. A archeologický výzkum města provedený skupinou renomovaných archeologů našel pouze středověké zbytky rugbyového stadionu. Vědecké bádání proto pokračuje.

Moravská teorie[edit | edit source]

Podle této teorie je mladoboleslavský znak temným proroctvím, jak moravští radikálové pohlížejí na brzké vyrovnání s nenáviděnými Čechy. Jednoocasý mladoboleslavský lev symbolizuje kastraci, která je plánována pro dvouocasého českého lva a větší část české mužské populace po odtržení Moravy od nenáviděného Česka. Vzhledem k tomu, že radikální Moravané považují všechny Čechy za impotenty, je podle moravské teorie Mladá Boleslav původně moravským městem, založeným v temném středověku kupci putujícími po Hedvábné stezce.

Archeologický průzkum Mladé Boleslavi vedený skupinou renomovaných archeologů

Česká teorie[edit | edit source]

Podle teorie českých heraldiků tvořili původně český národní erb lvi dva, z nichž jeden ovšem po českém způsobu lezl neustále tomu druhému do prdele tak dlouho, až z něj v erbu zůstal jen ten druhý ocas českého lva. Tím lvem lezprdelkou, který je obrazem české národní povahy, je podle českých heraldiků právě jednoocasák z mladoboleslavského erbu. To je považováno za důkaz, že obyvatelé Mladé Boleslavi od temného středověku až po dnešek jsou ze všech Čechů ti nejčeštější a o jejich moravském původu nemůže být ani řeči.

Slovenská teorie[edit | edit source]

Polívčičku nad otázkou znaku Mladé Boleslavi si musí přihřát i slovenská vědecká elita. Předseda Slovenské akademie věd Bc.. Peter Fekerszerhazy zjistil, že v prostoru Mladé Boleslavi jako ostatně ve velké části Čech bylo moře. Moře tam bylo ve druhohorách (mesosoikum). Druhohory (mesosoikum) se dělí na trias, juru a křídu.

Existuje slovenské mužské jméno Jura. To je v souladu s nejnovějšími objevy slovenské vědy, které prokázaly, že geologické období jura je pojmenováno po jednom Praslovákovi jménem Jura, který podle slovenských vědců tehdy v mezozoiku žil u nás na mořském pobřeží. Praslováků podle Bc. Petera Fekerszerhazyho u pobřeží i jinde žilo mnoho. Proto má slovenský vědec Bc. Peter Fekerszerhazy, předseda Slovenské akademie věd, právo pojmenovat dané moře Mare slovacicum (Slovenské more) a požadovat území celé České republiky i s jejími obyvateli a jejich hmotnými i nehmotnými statky. Bc. Petera Fekerszerhazyho, předsedu Slovenské akademie věd, nepřivede do rozpaků ani tvrzení české vědecké obce, která zdůrazňuje, že ve znaku Mladé Boleslavi není jen modrá barva značící moře, nýbrž i lev s jedním ocasem. A v minulosti ve znaku Mladé Boleslavi byli dokonce dva lvi. Bc. Peter Fekerszerhazy vysvětluje nynější počet jednoho lva tím, že slovenský hrdina Juraj Jánošík jednoho lva prostě ukradl.

Nezávislí vědečtí experti ale považují slovenskou teorii za málo pravděpodobnou, protože slovenští vědci nedokáží vysvětlit, jak zbylý lev ve znaku ztratil svůj druhý ocas.

Elektrifikační teorie[edit | edit source]

S další teorií přišli vědci z oboru elektřiny a elektrifikace. Také podle nich měl mladoboleslavský lev původně dva ocasy stejně jako český lev. O jeden však přišel, když Mladoboleslaváci chtěli začít vyrábět elektřinu pomocí tření liščím ocasem o ebonitovou tyč, načež zjistili, že v mladoboleslavských lesích nežijí žádné lišky. Takže nezbývalo, než vzít jeden ocas erbovnímu zvířeti a zkusit, jestli se dá elektřina vyrábět třením lvím ocasem o ebonitovou tyč. Nedá.

Průmysl[edit | edit source]

Ve městě není žádný pivovar. Obyvatelstvo se živí převážně zemědělstvím. Jedinou zaznamenáníhodnou výrobou je produkce různých samohybů ve firmě Schade, dříve Laurin a Klement. O nich Necyklopedie pojednává v samostatných článcích:

Schade je známá psaním pozitivních zpráv o zisku a úspěchu značky. Mají na to speciální team optimistů. Ten je pověřen psát neúplnú pravdu, jen aby to bylo navenek pozitivní např. kauza ohledem emisí ve VW koncernu, kde Schade tvrdila, že se to netýká jejich nových vozů. Nakonec se to týká 2mil TDi Schade vozů. Team je nejvíc vyťažený když sa blíží období vyplácaní bonusů zaměstnancům. Musí vymyslet články o tom, že sice se firmě daří ale musí se šetřit.

Život v Mladé Boleslavi[edit | edit source]

Život ve městě můžeme spozorovat v čase kolem 6 hodiny ranní, kolem 14h a 22h kdy všichni přicházejí nebo odcházejí ze Schade. Jinak je tady mrtvo až na den, kdy v Schade berou výplatu a kolem 14h začne GTA Mladá Boleslav napříč celým městem. Protože polovina zaměstnanců v Schade jedla tři týdny jen paštiku, všichni zaplní hypermarkety a místo linky se znovu potkají u všech třech otevřených kas. Kulturní vyžití je na bodě mrazu. Navštívit zde můžete kromě Schade muzea jedno divadlo, jedno kino, diskotéku ve Fóru nebo jít obhlédnout ghetto před Kauflandem. Odvážnější lidé, kteří se nebojí velikých měst, chodí za kulturou a zábavou do Liberce nebo Prahy kam později zdrhnou, protože život v MB stojí za ho***. Proto jsou tady lidé často agresivní a vysoce frustrovaní.

Sport[edit | edit source]

Hokej[edit | edit source]

Město je v hokeji reprezentováno Barážovým klubem Mladá Boleslav. Jeho jediným cílem je každoročně hrát hokejovou baráž, ať už v kterékoliv lize. Zlí jazykové tvrdí, že označení BK v názvu klubu je ve skutečnosti zkratkou pro Bruslařský klub, ale tyto fámy se nikdy nepotvrdily.

Budoucnost[edit | edit source]

Budoucnost se jeví černě, zlé jazyky říkají, dnes jsi mladá Boleslav ale když zestárneš budeš Stará Paka. Jak již bylo předpovězeno v bibli, viz: Teologický výklad jízdního řádu.

Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec