Spojené státy americké

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Spojené státy americké"

pojednává o opačném tématu než článek Rusko.

RedDwarf2.jpg „Všichni tak cáklí a ujetí, že by je nezvolili ani za prezidenty USA!“
Arnold Rimmer

„Jenom dvě věci jsou nekonečné: americká hloupost a vesmír, přičemž tím druhým si nejsem tak úplně jist protože Pepa říkal že vyděl konec.“

- Albert Einstein

„Spojené státy jsou imperialistická velmoc, která se hrubě vměšuje do vnitřních záležitostí Sovětského svazu na celém světě.“

- Rádio Jerevan

„V Boha věří 69 procent Američanů a 77 procent se modlí. To by mě zajímalo, ke komu se modlí těch osm procent, a proč to vlastně dělají.“

- Henryk Lahola

„Jde o to, že nejsou žádné známé. Jsou věci, o nichž víme, že je víme. Pak jsou známé neznámé, tedy to jsou věci, o nichž nyní víme, že je nevíme. Ale pak jsou také neznámé neznámé, jsou věci, o nichž nevíme, že je nevíme. A každým rokem poznáváme vždycky trochu víc těch neznámých neznámých.“

- Donald Rumsfeld
Spojené státy americké
United States of America
Spojené státy americké – vlajka
státní zřízení: prezidentská monarchie
hlavní město: Washington AC/DC
jazyk: Americká angličtina, Anglická angličtina, západní angličtina, arabská angličtina, ruská angličtina
náboženství: křesťanství, materialismus, jiné církve
Spojené státy americké – mapa
prezident: Joe Bin Ládin, Chuck Norris de facto
premiér: Chuck Norris protože může...
hymna: Oh, Say Can You See Chuck
měna: dolar a jiné peníze
národní jídlo: Hamburger [:Hamburgr:]
Adad01 AmericanDad-1.gif

„Jsem kobliha.“

- John Fitzgerald Kennedy

Spojené státy americké, polsky Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, slovensky Spojené štáty, mexicky Estados unidos, neboli EE. UU. (neplést s EU!), britskou angličtinou Land Behind Big Puddle (LBBP - ve volném překladu země za velkou louží), německy Amerikanischbundesrepublik (zkráceně Ein Kessel Buntes) je super supersupervelmoc s hlavním městem Woshiton na řece Pitomec. Zkr. USA.

Rozlohou a počtem obyvatel překonaly Spojené státy americké Lichtenštejnsko a Vatikán, ale stále jsou menší než Čína a Rusko, proto s nimi mají časté spory a neustále se snaží všem okolo dokazovat, že jsou lepší. Tato choroba je národním zvykem, stejně jako víra v Boha a snaha všem radit a něco vysvětlovat.

Samotné slovo „Američan“ už překonalo původní výraz pro člověka z Ameriky, ať už Severní nebo Západní. Američanem je takřka vždy míněný člověk z USA, protože Kanaďané, Mexičané, Venezuelané či Jamajčané jsou sice technicky vzato Američany, ale protože jsou dosazeni do role komparzu, vlastně nejsou Američany v tom smyslu jako praví Američané.

Američané[edit | edit source]

Rychlé péro hájil práva domorodých indiánů, za což získal Nobelovu cenu míru a olovo do hlavy

Podrobnější údaje naleznete v článku Američani.

Typický Američan v České republice je nazýván jako "svině jedna tlustá", důvodem této lichotivé přezdívky je, že Američané se rádi stravují ve známem Fastfoodu McHovna. Každý Američan se už od narození cítí jako vládce světa, i když mu třeba ve škole nikdy tak úplně neřeknou, kde že ten svět vlastně leží. Američtí občané jsou směskou všech možných ras a pohlaví, mnoho Američanů jsou naturalizovaní Mimozemšťané, kteří byli propuštěni z oblasti Area 51. V blízké budoucnosti se počet obyvatel zvětší o pestrobarevné děti, narozené dozorkyním na základně Guantánamo.

Američané jsou známí svým patriotismem a také kosmickým výzkumem, což je důsledek jejich původu. Mezi největší astronauty v dějinách patří Chuck Norris, který dokázal odpálit raketu USS-Czack A51 vlastní silou a jako první se vykoupal v plutonském moři Mare Norrisium, které je po něm pojmenováno.

Nejznámější Američan[edit | edit source]

Fastfoodový řetězec TGM byl několikrát obviněn z toho, že kuřata krmí steroidy

Nejznámější Američan je bez pochyby spasitel Amerického lidu Jesus [čti chesus] McKristus. Po nezávislých a nestranných výzkumech Americko-Mexických vědců se zjistilo, že místem narození Jesuse McKrista je stát Pensylvánie. A protože to řekli Američani, tak je to pravda a nikdo se to neopovážil zpochybnit. Americký lid potřeboval nasytit, protože v 18-19. století řádil v USA hladomor, který sebou přivezli Afričani, co přijeli do Ameriky za prací na plantážích a výstavbě nové Ameriky. Tento problém byl vyřešen výstavbou prvního rychlého občerstvení McKristus, ale ve 20. století prohrál náš Váš jejich Pán spor s televizí FOX, a tak byl podnik přejmenovaný po Ježíšovým biologickým otci McDonaldovi.

Druhý, třetí a další významní Američané[edit | edit source]

Dějiny[edit | edit source]

Konfederační vojáci na jedné ze slavností
Apollo 11 se úspěšně vrátilo z Neptunu, kde zkoumalo tamnější slanou vodu

Dějiny USA začaly s rokem 1492, když Kryštof Kolumbus dorazil od Baham do Třinácti kolonií, kde jej srdečně přivítal Dlouhý nos.

První světová válka[edit | edit source]

V dnešní době jsme záměrně mystifikováni Komunistickými antiamerikanisty o tom, že první světová válka se odehrávala v roce 1914-1918. Pravdou je, že se první světová válka odehrávala v roce 1861-1865. V dnešní době je první světová válka známa pod jménem Americká občanská válka. Jelikož se Američané najivně, ale bohužel skutečně domnívají, že Severní Amerika je jediný kontinent na světě s poloostrovem Mexiko a barbary na severu a tak tuto válku nazvali světovou válkou číslo jedna.

Ve válce stála Unie a Konfederace proti Imperialistickým Indiánům (s podporou Ruského carství) pod vedením kmene Komančů. V této válce hrdý lid Ameriky porazil odporné přistěhovalecké Indiány v rozhodující bitvě u Little Big Hornu. Americký lid byl ale natolik milosrdný, že zbytek indiánů ubytoval v tzv. rezervacích, které jsou známy taky jako „koncentrační tábory“. Bohužel po incidentu v jedné z rezervací kdy se indián Smutný pohled nechtěl nechat napadnout od vojáka Unie, bylo nutné všechny indiány zabít za nedovolené bránění.

Bohužel byl prezident Abraham Lincoln zavražděn indiánským teroristou jménem Krvavá dáseň. Po tomto incidentu se organizace pro ochranu opic zavázala k boji proti týrání zvířat a založila první pobočku pro nemocný dobytek a nazvala ji senát.

Konec války přinesl zemi mír, svobodu a prosperitu pro všechny ty, kdo měli odstín kůže 1A až 13B a také světový rekord ve vybijené, kdy se americkému lidu podařilo vybít několik milionů indiánů a pokořili tím rekord španělské inkvizice.

Ve vesmíru[edit | edit source]

Vesmírné závody se Sověty byla drahá sranda, ale americké veřejnosti to stálo za to. Odborníci se shodují, že důvod výhry USA spočívá v nasazování ženských kosmonautů (kosmonautek) oproti ruským psům. Sověti se sice pokusili nasadit i lidské piloty, ale žádný se nechtěl vrátit zpět. Američané nakonec dosáhli i Neptunu (Apollo 11 v rekordním čase 1 měsíc), jako vůbec první země od dob Rakouska-Uherska.

Armáda[edit | edit source]

Počet Vojáků:200 000 tisíc Technika:20 jaderných hlavic

    900 tanků
    1100 obrněných vozidel
    100 bombardérů
    200 stíhaček P-51mustang
    250 houfnic ze 2.Světové
    300 pirátských lodí
    30 velmi starých ponorek

Je nejsilnější na světě

Americká hymna[edit | edit source]

Americká národní hymna nese poněkud záhadný název: Dolly Parton's Tits, a je to píseň živé melodie a optimistického textu. Hraje se zásadně v dvoučtvrťovém rytmu. Základními nástroji jsou buben, basová kytara a americká varianta ruské balalajky, takzvaná tarantule.

V textu americké hymny se pojednává zejména o:

 • úspěších americké armády (Saddám Hussein),
 • výsledcích americké vědy a techniky (Rockets a Dolly Parton's Tits),
 • partnerech americké moudré politiky (John Major),
 • krásách americké přírody (Moře a Dolly Parton's Tits),
 • vyspělosti americké hygieny (Tampax),
 • výdobytcích americké kultury (Madonna a Dolly Parton's Tits),
 • kvalitě americké justice (O.J.Simpson)
 • a v neposlední řadě chválí Ameropedii, pobočku Českopedie, za její objektivitu a Nezaujatý úhel pohledu,
 • v refrénu opakovaně chválí a opěvuje Dolly Parton's Tits
  Sice zatím není jasné, co to je to Dolly Parton's Tits, o kterém se v hymně kolem dokola zpívá, ale náš vysoce kvalifikovaný vědecký tým to brzo zjistí.

Důležité věty a fráze[edit | edit source]

Podrobnější údaje naleznete v článku Angličtina.

Maj houvrkraft is ful ov íls. – Mé vznášedlo je plné úhořů.
Áj em Chuck Norris. – Utíkej, co ti síly stačí. (stejně ti to bude k ničemu.)
Váj is maj hamburgr in d vošinkmešin? – Proč je můj hamburger v myčce?
Hau árjů dujink? – Jak si to děláte?
Ajso eso soing in a sojer – Viděl jsem pilu řezat v kanále
Sadám hez kemikl vepns, ví mast stap him – Sadám má chemické zbraně, musíme ho zastavit
Dys madƏfakƏz stoul auƏ čenc tů góld medl yn Nejgejnou! – Ty svině ukradly naši šanci na zlatou medaili v Naganu!
Čekja yz yn zí es ov dz uoƏlt – Česko je v prdeli.

Vzorové encyklopedické heslo[edit | edit source]

„SPOJENÉ STÁTY, republika v Severní Americe leží mezi dvacátou a čtyřicátou devátou rovnoběžkou severní šířky. Šířkou je myšlena pomyslná čára, vedená kolem zeměkoule ve stálé úhlové vzdálenosti od rovníku. Rovník znamená velkou kružnici opsanou kolem glóbu v pravém úhlu k jeho ose. Slovem osa označujeme cokoli, kolem čeho se cokoli otáčí, například kolo vozu. Vozu se užívá již od pradávna. Diodorus Siculus například píše, že staří Etruskové užívali vozů, jejichž kola byla zhotovena rozřezáním velkých stromů. Na mnoha místech dávnověkého světa narůstaly stromy do ohromných rozměrů a výšek, například libanonské cedry, obdivované starověkem a nesmírně dlouhověké. Nejznámějším příkladem dlouhověkosti písemně zaznamenaným je Tomáš Parr, zvaný také Starý Parr, o němž se říkalo, že žil od vlády Jindřicha VIII. až do vlády Karla II., a jenž je pochován ve Westminsterském opatství. Samo opatství je velkolepá stavba. V původní koncepci, ale za mnoho vděčí v pozdější době géniu Iniga Jonese. Inigo Jones může být pokládán za snad největšího italského architekta v době renesance, třebaže jeho práce v Londýně je zastíněna početnějšími a šťastnějšími výtvory velkého sira Kryštofa Wrena. Wren, což znamená střízlík, je jeden z nejmenších ptáků severní polokoule, žijící zejména v Evropě a Spojených státech. Spojené státy jsou republika v Severní Americe, leží mezi dvacátou a čtyřicátou devátou rovnoběžkou - a tak zase dokola“

- Stephen Leacock o Spojených státech

Jak investovat v USA[edit | edit source]

V Americe zbohatne i hloupý nevzdělaný Čech. Pro více informací klikni zde.
Kdo by neznal krále popu Michaela Jacksona! On sám se nakonec na bankovkách neobjevil, avšak jeho bratr se stal později prezidentem.

Kdybyste před rokem investovali 1000 US dolarů:

 • do akcií Nortelu, dnes by akcie měly hodnotu $49;
 • u Enronu by vám z té tisícovky zbylo $16.50;
 • z akcií WorldCom by zbylo $5.00;
 • z investice US$ 1000 do Delta Air Lines dnes dostanete $49;
 • pokud byste za tisícovku zakoupili United Airlines, nedostanete zcela nic.

Ale kdybyste před rokem nakoupili za $1000 pivo a vychlastali ho, dnes vrátíte prázdné lahve, dostanete $214.

Investiční rada tedy je: chlastej co můžeš a recykluj!

Kultura[edit | edit source]

Americká kultura je přední vývozní artikl, hned po demokracii a kuřecích křidélcích z Kentucky. Spojené státy, země vybraného vkusu, dala sobě i světu umělce jako jsou Elvis Presley, Eminem, Grover Cleveland či Madonna, naopak jiné si vzala a bere je jako vlastní, viz Antonin Dvorak nebo Milos Forman. Skladatelé Bach nebo Mozart byli sice Rakušany, ale považovali se za Američany a rádi pili Coca Colu.

Vrcholem americké kultury je kinematografie, totiž poselství budoucím generacím. Bez amerického filmu bychom nevěděli jak je USA super, jak není Rusko super, jak vypadá Nový York, jak vypadají ženská ňadra a že vše nakonec dobře dopadne.

Pro další čtení

Seznam amerických filmů, ve kterých se nevyskytují zbraněkatastrofický filmHannah MontanaDisneyAngelina JolieBrad Pitt

Warmongering aneb americký imperialibismus[edit | edit source]

Američtí imperialisté na vojenské přehlídce

Podrobnější údaje naleznete v článku Nobelova cena za válku.

Jest pro USA již dosti typický. Jen pár zemí se při obraně státu nespoléhá na amerického vojáčka, a to jmenovitě: Rusko, Bělorusko, Čína. Američanům vyhovuje jejich strategická poloha a fakt, že jsou pod ochranou několika supervojáků, a to jmenovitě: Chucka Norrise (Texas), Arnolda Schwarzeneggera (Californie), Stevena Seagala (Michigan), Silvestra Stallona (New York), Dwayne "Kámen" Johnsona (Florida) a Toma Cruise (Salt Lake City). A na starost je má v Pentagonu Bruce Willis. Nebýt těchto bojeschopných alfamužů, nejspíš by došlo k velkému, rychlému a slavnému ovládnutí světa Portugalskem.

Pro USA je tedy jejich poloha význačný faktor pro zahraniční politiku. Vedle toho je to také vodou. Vody USA omílá Atlantický oceán na východě a Tichý oceán na západě. Americká voda je slaná.

Tajné služby[edit | edit source]

Američané, pod tlakem vlastní paranoii, nechávají bedlivě sledovat všechno a všechny, kdo budí byť malé podezření. Americké tajné služby sledují hlavně jiné tajné služby a neopomíjejí ani ty vlastní (např. CIA má špicly v FBI, ale snaží se vyvarovat infiltrace ze strany NSA). Nelze se divit, že konspirační teorie (11. září, neexistující Kentucky) mají pré. Myši také.

Google-jews.JPG

Americko-Ruské vztahy[edit | edit source]

Spousta američanů má ještě doma na půdě učebnice z dob studené války, kde je Sovětský svaz potažmo Rusko vykreslováno jako říše zla. Jakákoli komunikace amerického občana s rusákem je vnímána jako akt vlastizrady. Horká telefonní linka Washington—Moskva, která je občas potřeba k projednávání nejrůznějších praktických geopolitických záležitostí, je pro jistotu tajná, aby se americký prezident nedostal do nějakých právnických opletaček.

Další pozoruhodnosti[edit | edit source]

Banánová republika[edit | edit source]

Díky iracionálním krokům americké exekutivy v poslední době, jako je například odstoupení od dohody na ochranu klimatu (ke které přistoupily všechny země až na Nikaraguu, Sýrii, Vatikán a Islámský stát); nebo vyžadování hesel k internetovým účtům při vstupu návštěvníků do země, se USA zařadily mezi tzv. banánové republiky.

Galerie[edit | edit source]

Odkazy[edit | edit source]

Poznámka pod čarou[edit | edit source]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrhútistánKřivočeskoLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň