Vrtoch obecný

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vrtoch obecný
Vrtochkraci.jpg
vrtoch obecný kráčí na lov

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: obratlovitá
Třída: savcovitá
Řád: opicovitá
Čeleď: dlouhokončetinová
Rod: vrtochovitá
Binomické jméno
rozmarprokrastinus vulgaris

Vrtoch obecný (rozmarprokrastinus vulgaris) je celkem krotké, ale vtíravé zvíře, které se rádo nemazlí s člověkem. Rád se schovává v kouři a na útočí na člověka, sedícího na úzkých předmětech. Již vaše Babička tvrdila, že vrtoch přijde, když vás pálí dobré bidlo.

Původ[edit | edit source]

Původní druhy vrtochů (tkzv. pravrtoch) žil odjakživa v okolí neandrtálců. Rádi obývali okolí jeskyní, nor a doupat. Výzkumy odhalují, že se pravrtoch oddělil od primátů cca. 50.000 let př.n.l., kdy neandrtálci vynalezli kouř a bidlo. Vůně kouře a přítomnost bidel v pralidských a neandrtálských obydlí ho zklákala natolik, že přestal být bázlivý. Změnila se také jeho preference potravy. Dosud jedl potravu jako jiní primáti, ovšem zjistil, že je daleko jednodušší čerpat živiny a energii z lidí. Odlákával jejich pozornost tkzv. prokrastinací. S objevem internetů se vrtoch obecný rozmnožil po celém světě. Invaze v Austrálii roku 2008 dokonce zaplavili Austrálii natolik, že se otočily póly a Australci začali chodit vzhůru nohama. Vrtoši zde dokonce téměř vyhubili místí druh lenochoda, v místním jazyce domorodců nazývaném "maamvpici".

Potrava[edit | edit source]

Jak už jsme si v předešlém odstavci řekli, vrtoch se živý lidskou energií. Nejčastěji napadá svobodné či vdané ženy ve věku mezi 0 až ∞. Rád je odlákává na různé domácí práce, jako je výmalba, úklid garáže nebo pokládka nové podlahy, ale i rodinné výlety, sport, běh, návštěva kina, filharmonie, divadla atd.. Tím však překvapivě neubírá energii ženám, ale hlavně jejich mužům. Tím se vrtoch obecný dostává do dokonalé symbiózy s ženou. To je také důvod, proč muži umírají dříve, než ženy. V případě mužů se zase jedná o napadení v těžko uchopitelném období, nazývaném druhá míza. I zde vrtoch využívá symbiózy s ženou. Většinou nastrkuje ženu, kterou vybírá podle rovnice VĚK MUŽE - 20 LET = VĚK ŽENY. Je to jasný důkaz toho, že vrtoch umí počítat.

Přirozený predátor[edit | edit source]

Donedávna vrtoch neměl žádného přirozeného nepřítele. Stalo se jím až nově vycvičené plemeno jazvečníka ojíře. Tento nevelký Pes domácí, vážící sotva 2 (slovy dva) kilogramy je skvělým lovcem vrtochů. Nejčastěji na ně čeká schovaný pod gaučíkem krotitele jazvečníků.

Vrtoch napadený jazvečníkem


Chronologický seznam některých případů napadení vrtochem[edit | edit source]

Ramses druhý, Galicula, Jack Rozprašovač, Adolf Hitler, Usama bin Ladin, Marian Kotleba, Miroslav Kalousek, Pitomio Okamura,Václav Klaus, Rozhozený sandál,Jaromír Soukup, Putin


Aktuálně je vertochem zasažen Vladimír Putin
japonský endemit vrtocha vrtoch asijský, které napadl árijské dítě. Je to pěkně zákeřná opice!

]