Pes rohatý

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pes rohatý
Devil-doberman-dog-dog-carnival-dress-horns.jpg
Pes rohatý

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animacia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: psovité (Canidae)
Rod: prasopes
(SuidaeCanis)
Druh: prasopes
(SuidaeCanis SuidaeCanis)
Poddruh: prasopes rohatý
(SuidaeCanis SuidaeCanis
Rohatus
)


Pes rohatý, anglicky Horny dog, je výsledkem křížení obyčejného prasopsa s kozou (r. 2022). Dne 16.12.2022 (což je shodou okolností osm dní před Vánoci, takhle na den to vyšlo) se narodil první jedinec tohoto druhu. Malé štěně s rohama všechny uchvátilo, ne tak rodičku. Majitel psa, který toto štěně vlastnoručně porodil, byl sám překvapený a ihned jel s štěnětem na veterinu.

Na verině napsali do zprávy o rozbor z laboratoře a výsledky poslali ihned další den zpátky. Tento vzácný druh psa byl poprvé objeven v Čechách (Praha), ale nyní se, jako správný invazivní druh, rozšířil až na Jižní Moravu a na Třinecko k železárnám. Tato lokalita je pro prasopsa rohatého docela nebezpečná, protože rohy obsahují stopy železo a mohl by být omylem vytěžen, roztaven a zhutněn. Obecně má vědecká obec za to [zdroj netřeba, my jsme zdroj a máme pravdu], že by byla na místě amputace rohů, ale jelikož jejich mozek je s rohy plně propojen a inteligence by tak byla redukována na naprosté minimum. Dalšího dvojministra tento svět nepotřebuje, takže musí stačit, že si budou dávat pozor na magnety a magnetické předměty. Což, jak se většina vědců hlavně z jiných zemí či měst shoduje, by to v Praze neměl být problém.

Výskyt těchto divochů v krajích v ČR:[edit | edit source]

Další druhy psů[edit | edit source]

  • Prasopes jorkšírský - vražedné psí monstrum, vášnivý predátor
  • Jezevčík - v USA znám jako hot dog
  • Bernardýn - dovážen v sudech; dodáván se soudkem na krku namísto obojku, Švýcarsko
  • Francouzský buldoček - pes, který je ihned po vrhu 10x otlučen čumákem o zeď, velmi šik, velmi Francie
  • Anglický buldok - masné plemeno, už od prvního nadechnutí je vykrmován, aby nabral požadovanou váhu nastavenou, Spojené království
  • Australský chrt - krmen až od 2 týdnů věku, do té doby drží dietu, Austrálie

Necyklopedie zná ještě další druhy, které jsou známé svým původem nebo specifickými znaky. Račte popatřiti sem.

Jak na tento zázrak reagovalo ministerstvo[edit | edit source]

Tento zázrak byl také ohlášen na ministerstvo zvířat České republiky. Na ministerstvu tomu také nikdo nemohl uvěřit, a proto poslali inspekci za majitelem, aby ověřili pravost. Verdikt zněl jasně - tento jedinečný druh psa s rohama nemůže nadále pobývat na území Česka. Majitel podal odvolání, proběhl soud a vzhledem k mediální popularitě případu ministerstvo zvířat uznalo chybu. "To jsme to ale vymňoukli!", řekli doslova.

Historie[edit | edit source]

Po dlouhých týdnech zkoumání vyšlo na povrch, že tento druh psa již existoval již v 15. století a byl dokonce velice ohrožený. Neexistovaly však žádné záznamy, protože psaní knížek bylo velice zdlouhavé, namáhavé a lidová slovesnost je velice nespolehlivý zdroj [zdroj?]­. Dle všech dostupných informací tehdejší jedinec rychle zahynul. To víte, vědci v 15. století nebyli pořádní vědci, špíš takoví alchymisté a byli moc šílení, aby jim někdo věřil a nikdo jejich výzkum nepodporoval.

V součastnosti ovšem výzkum nadále pokračuje a nejlepší zvěrolékař ve střední Evropě, Adam Štěkal zrušil svoji ordinaci a věnuje se toliko tomuto vzácnému druhu a zkouší nejrůznější pokusy to neinvazivními metodami, protože žijeme v 21.století. Každý měsíc podává výsledky svému psovi, který se je snaží nějak zkousnout.